Sprzęgło

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Postprzez fernardo » 10 gru 2013, o 13:31

znalazłem ciekawy artykuł o awariach sprzęgła. w sumie nic odkrywczego nic nie ma ale zawsze warto poczytać: http://www.centrum-sprzegla.pl/objawy-zuzycia-sprzegla/
fernardo
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 25 paź 2013, o 12:42
Lokalizacja: Szczecin

 

Postprzez vinni_pl » 25 gru 2013, o 12:58

Siemka koledzy, koleżanki , mam do was pytanie bo dokładnie nie wiem co może być nie tak ale wiem że to wina czegoś co związane jest ze sprzęgłem

a mianowicie chodzi o to że po odpaleniu auta słychać taki dziwny świzd i ocieranie tak jakby tarczy od sprzęgła, problem znika gdy wcisnę sprzęgło do końca a nawet kawałek przed końcem się już to uspokaja , po puszczeniu sprzęgła na luźnym biegu znów zaczyna czymś kręcićgwizdać i słychać to w kabinie i przy masce jakby coś się kręciło nonstop a nie wyłaczało, potrzebuje pilnej pomocy bo za 2 dni muszę 300 km wrócić do domu gdyż wyjechałem na święta..
hałas jest uciążliwy i boję się czy dojadę do domu
Pozdrawiam i proszę jeszcze raz o pilną pomoc :)
Avatar użytkownika
vinni_pl
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 00:15
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Michu! » 25 sie 2014, o 10:56

czy spotkał się ktoś może z "czasem" wpadającym pedałem sprzęgła?
Otóź problem wygląda tak, że gdy jadę sobie spokojnie i wcisnę sprzęgło z zamiarem zmiany biegu, pedal sprzęgła zgrzytnie i wpadnie luzem poprostu w podloge.. noga do góry i jeszcze raz wciśnięcie i wszystko działa jak należy. Problem nie byłby tak uporczywy gdyby nie to, że dziś wciskając sprzęgło na postoju na 1 biegu pedał znów zgrzytnął i wpadł do środka a autem szarpnelo do przodu i zgasl, nie stało sie to pierwszy raz oczywiście ale dzisiaj miałem ogromnego pecha, bo golfik stał pod ścianą i niestety szarpnięcie zatrzymało auto w tej właśnie ścianie :evil: mam już dość tego gównianego problemu, bo w koncu doprowadzi to do tego, że stanie się krzywda mi albo komuś innemu, bo krzywe akcje z pedałem sprzęgła zdarzają się nawet na skrzyżowaniach
Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez fernardo » 4 wrz 2014, o 14:36

Już raz prosiłem o pomoc, ale niestety potrzebuję porady jeszcze raz. Które z dostępnych tutaj http://www.centrumsprzegla.com/sprzeglo ... 68,100051/ (kolor zielony) byście wybrali na moim miejscu, mając za sobą dwie awarie sprzęgła w ciągu 6 miesięcy? Chodzi mi o to, żeby było to coś sprawdzonego, za jakiekolwiek linki/namiary na prv też będę wdzięczny.
fernardo
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 25 paź 2013, o 12:42
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez palio » 4 wrz 2014, o 19:31

fernardo napisał(a):Już raz prosiłem o pomoc, ale niestety potrzebuję porady jeszcze raz. Które z dostępnych tutaj http://www.centrumsprzegla.com/sprzeglo ... 68,100051/ (kolor zielony) byście wybrali na moim miejscu, mając za sobą dwie awarie sprzęgła w ciągu 6 miesięcy? Chodzi mi o to, żeby było to coś sprawdzonego, za jakiekolwiek linki/namiary na prv też będę wdzięczny.



Sachs lub Luk
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Witam , mam problem ze skrzynią ecomatic (półautomat)

Postprzez krzysiek92 » 6 gru 2014, o 18:25

Witam, mam problem z moim Golfem 3 a mianowicie posiada on silnik 1.9D i ma dziwna skrzynie biegów ecomatic (GL) problem jest w tym ze ten samochód nie chce jechać cały czas ślizga się sprzęgło dopiero po przejechaniu około 50KM zaczyna trochę lepiej działać ale to jeszcze nie to. Od kąd wszedłem w posiadanie samochodu to tylko raz się dobrze zastrzeliło i jeździł jak należy. Jeżeli ma ktoś pomysł jak to naprawić to proszę o propozycje bo ja nie wiem od czego się zabrać!!! :-(
krzysiek92
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 gru 2014, o 18:10
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez Remekremek » 23 sty 2015, o 13:17

Panowie
!,8 ABS linka sprzęgła z samo regulatorem ,Chce wsadzić z ręczną regulacja le byłem w 2-ch sklepach i nie potrafią mi pomóc Mozecie konkretne podać od czego lub numery
Remekremek
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 05:57
Lokalizacja: 100 lica okolica

Re: Sprzęgło

Postprzez szczepan69 » 7 mar 2017, o 20:43

Potrzebuje porady ślizga mi sprzęgło nowe wycisk i łożysko,nowy wysprzeglik ,odpowietrzalem grawitacyjnie i jak hamulce,po pompowaniu i trzymaniu pedał spada,ale już nie wraca i trzeba ręką mu pomóc ale ale sprzęgła nie ma po chwili pompowania ręką pedał wraca i jest twardy ,nie wiem czy bawić się dalej w odpowietrzanie albo inny płyn zmienić czy odrazy rozebrać.
szczepan69
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 cze 2014, o 20:49
Lokalizacja: Sanok

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości