przeguby i półosie

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Postprzez palio » 4 sty 2013, o 19:45

Żeby dokładnie to sprawdzić to nie wiem. Miałem kiedyś taki przypadek. Jadąc na wprost wraz ze wzrostem prędkości było słychać stukot. Zaprowadziłem auto do mechanika i mi właśnie wymienił wewnętrzny przegub.
palio
Administrator

Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez michaspasta » 4 sty 2013, o 19:48

no to jutro będę musiał się trochę pomęczyć ze względu na brak funduszu będę zmuszony zrobić to w domu jakoś .. Dzięki wielkie za pomoc ;-) na chmielakach masz u mnie piwo :ok:
michaspasta
Berbeć

Postprzez strzeliniasty » 4 sty 2013, o 21:33

glowna przyczyna uszkodzenia przegubu wewnetrznego to w czasie jazdy na wprost wraz ze wzrostem predkosci slychac rytmieczne stukanie im szybciej jedziesz tym szybciej stuka oraz przy przyspieszaniu trzesie calym autem

odnosnie pukania - mialem ten objaw okazalo sie ze pukalo lozysko w przednim kole, mialem tez drugi objaw trzeslo calym autem okazalo sie ze przegub

zeby sprawdzic skrec kola zlap reka za polos i staraj sie nia machac - jak bedzie luz na ktores to w tej przegub do wymiany - od razu polecam nie kupowac nowego zamiennika tylko kupic uzywana ori polos z przegubami
strzeliniasty
Members

Postprzez greg001 » 5 sty 2013, o 07:13

sprawdź czy wszystkie osłony ( gumy) przegubów są całe jeśli jest uszkodzona to zapewne ten przegub jest uszkodzony
http://www.forum.mod-car.pl/ - forum z okolic Tychów i Bierunia /Śląsk/ - Forum - Sklep moto - Blog
greg001
Gaduła

Postprzez michaspasta » 5 sty 2013, o 15:47

osłony wyglądają jak nowe :-| Dzięki wielkie za pomoc panowie :ok:
michaspasta
Berbeć

Postprzez strzeliniasty » 5 sty 2013, o 17:14

to ze oslona jest cala nie swiadczy ze przegub moze byc uszkodzony
strzeliniasty
Members

Postprzez michaspasta » 10 sty 2013, o 17:24

no panowie ku zaskoczeniu moim i pewne też waszym winowajcą tego stukania i chałasu nie był ani przegub wewnętrzny ani tym bardziej zewnętrzny :-o jak się okazało po wjechaniu GOLFEM na kanał winowajcą całego zamieszania był ... uwaga uwaga :cwaniak: łącznik rury wydechowej który stukał o podłogę przy przyśpieszaniu :lol: nie no zarówno ja jak i mechanik który próbował wysłuchać źródło hałasu w czasie jazdy byliśmy zaskoczeni :hyhy: o mały włos nie doszło do rozbiórki układu napędowego :oops:
michaspasta
Berbeć

Postprzez killah » 25 lut 2013, o 21:54

siema

przeguby wewnętrzne w golfach są takie same? jeśli chodzi o wnętrze? Chciałbym kupić jakieś mocniejsze do mojej skrzyni 1.8 i nie wiem czy każdy będzie pasować... coś mi się obiło o uszy że są takie ze średnicą 90 mm i 100mm.

http://allegro.pl/przegub-ruville-wewne ... 08267.html

taki podejdzie?
killah

Postprzez paxstor » 25 lut 2013, o 22:42

killah, Też słyszałem że, są dwa ale w sklepach albo na allegro zawsze brałem do swojego auta i pasowało, te co podałeś będzie pasować tylko ja bym nie polecał ruvilla też jakiś rok temu zmieniałem na taki i od początku ma już luzy... i trzęsie kierownicą :-/
paxstor
Members

Postprzez killah » 25 lut 2013, o 22:45

paxstor napisał(a):killah, Też słyszałem że, są dwa ale w sklepach albo na allegro zawsze brałem do swojego auta i pasowało, te co podałeś będzie pasować tylko ja bym nie polecał ruvilla też jakiś rok temu zmieniałem na taki i od początku ma już luzy... i trzęsie kierownicą :-/

ja znowu mam ruvila jako zewnętrzny i nie narzekam... wszystko chyba zależy na jaki się trafi.

ja będę potrzebować 2 sztuk to trochę lipa by się było rzucać na przeguby 150 zł sztuka xD
killah

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd i skrzynia biegów