Po wymianie wybieraka, brak dwójki i lewarek ciężko chodzi

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Po wymianie wybieraka, brak dwójki i lewarek ciężko chodzi

Postprzez Jasik » 11 mar 2023, o 00:31

Witam. Niedawno zakupiłem golfa cabrio, wymagającego drobnych napraw. Od początku lewarek zmiany biegów latał na luzie w lewo i prawo jak szalony, chociaż biegi wchodziły delikatnie i bez problemów ale mimo wszystko chcę, żeby było wszystko tip top. Okazało się, że kulka pod maską była mocno wyrobiona i była luźna (fotkę załączam) więc zakupiłem zestaw naprawczy (jak na foto). Było trochę zabawy bo wszystkie śruby oryginalne i pozapiekane ale się udało wszystko powymieniać. Problem jednak jest taki, że teraz lewarek zmiany biegów ciężko chodzi i nie da się wrzucić dwójki na żaden sposób. Przeglądałem forum ale takich problemów po wymianie owych części jak u mnie, nie znalazłem, a jak coś było to wszyscy zachwyceni bo teraz lepiej chodzi. U mnie właśnie nie i nie wiem gdzie popełniłem błąd. Zaznaczę też, że tych elementów przy lewarku nie wymieniłem chociaż kulka ma lekki luz ale nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie. To mój pierwszy golf 3 i niestety jeszcze niewiele wiem.
1.8 ABS 90KM, skrzynia piątka
Pozdrawiam
Załączniki
<
image_67160321.JPG
stan rolki przed wymianą
<
image_6487327.JPG
taki zestaw kupiłem
Jasik
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 mar 2023, o 23:59
Rocznik: 1990
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Po wymianie wybieraka, brak dwójki i lewarek ciężko chodzi

 

Re: Po wymianie wybieraka, brak dwójki i lewarek ciężko chod

Postprzez Jasik » 11 mar 2023, o 20:08

poradziłem sobie. dla osób z podobnym problemem, jedno z ramion z zestawu było ok pol centymetra dluzsze niż oryginał. trzeba zamontować stary albo znaleźć gdzies w sklepie o tej samej dlugosci

do zamkniecia
Jasik
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 mar 2023, o 23:59
Rocznik: 1990
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości