Zamki, wkładki zamków i inne

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez foit » 20 cze 2013, o 18:08

Witam
Czy ktoś może mi powiedzieć czy wkładka do tylnej klapy jest taka sama jak do drzwi?

Muszę wymienić wkładki wszędzie w zasadzie bo jakieś barany próbowały się włamać i najpierw skasowały zamek kierowcy a że nie poradziły(choć można go otworzyć w zasadzie śrubokrętem) to próbowały przez bagażnik wejść i rozwaliły tam wkładkę.

Nigdzie nie potrafię znaleźć kompletu wkładek, czy ktoś podsunąłby rozwiązanie w postaci linku do jakiegoś sklepu czy też namiar jakiś lub też informację czy wkładka tylnej klapy jest taka sama bo da się ewentualnie załatwić 3 takie same wkładki z kluczykiem.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

foit
foit
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 18:02
Lokalizacja: śląsk

 

Postprzez arthorius » 20 cze 2013, o 22:20

Najważniejsze jest oznaczenie numerowe zapadek. Można dobrać z kilku wkładek ze szrotu.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
arthorius
Badacz tematu
 
Posty: 311
Dołączył(a): 7 lip 2011, o 11:51
Lokalizacja: Centrum

Postprzez prezesik » 20 cze 2013, o 22:51

Wkładki od drzwi i klapy się różnią.
Ostatecznie pozostaje kupno kompletu wkładek do drzwi i nowego zamka klapy, wtedy będziesz miał stary kluczyk od stacyjki oraz dwa: jeden od drzwi, drugi od klapy.
Ja niestety byłem zmuszony wymienić zamek w klapie z uwagi na wkład, który raz już był robiony, a po drugie nie miał już blaszki zasłaniającej otwór na kluczyk i po zimie wszystko stanęło w miejscu. Wrzuciłem stary wkład do Fosolu, aby wytrawił rdzę i tlenki, ale co z tego jak za pół roku będzie to samo - brak blaszki zasłaniającej otwór na kluczyk.
Nowy zamek nasmarowałem, zabezpieczyłem dookoła gumowym oringiem i powinno starczyć na następne kilka lat. Takim sposobem mam drugi kluczyk do auta.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez foit » 24 cze 2013, o 14:05

Czyli pozostaje kupić zamek do klapy lub wkładkę z kluczykiem do klapy i następnie przerobić wkładki do drzwi na ten kluczyk do klapy i wtedy będę miał 2 kluczyki. coż...
foit
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 18:02
Lokalizacja: śląsk

Problem z zamkiem

Postprzez drewnom » 10 paź 2013, o 18:20

Siema. Jakiś tydzień temu kupiłem Golfa III. Nie jest to moje pierwsze autko. Akurat to było kupione tylko po to by tanio dojeżdżać na studia.


Od początku ciasno chodził zamek w drzwiach, to popsiakałem tam WD40. Gdy chciałem pokręcić coś chyba się ułamało i musiałem zamykać drzwi od pasażera (centralny zamek).

Dzisiaj mechanik robił mi coś innego i przy okazji spojrzał na ten zamek. Gdy kręcił kluczykiem bębenek wyszedł z kluczykiem...


Co teraz mam zrobić by mieć sprawny zamek ? Wymienić tylko ten jeden bębenek ( ale będę musiał nosić dwa kluczyki).
Avatar użytkownika
drewnom
Badacz tematu
 
Posty: 245
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 18:14
Lokalizacja: Przedecz

Postprzez kebs » 11 paź 2013, o 11:10

Pewnie łopatka, lub jej mocowanie pękło czy coś...

Obrazek

Musisz rozebrać i zobaczyc. Są częsci zamienne.
Mechanikom nie wierz. Ojciec miał ten sam problem w MKIV, pojechał do mechanika, a ten mu powiedział że nie wie dlaczego tak jest.
Więc mu przełożył z drzwi pasazera elementy wkładki, za drobne 50 zł :wstyd:
Praktycznie wszystkie części - MK3 2.0 2E. PW !


moj-golf/czerwone-mkiii-t61801.html
Avatar użytkownika
kebs
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 19:07
Lokalizacja: Andrychów

Postprzez drewnom » 11 paź 2013, o 15:21

Ale przy zerwanej łopatce by zamek wyszedł cały w sensie bębenek ??
Avatar użytkownika
drewnom
Badacz tematu
 
Posty: 245
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 18:14
Lokalizacja: Przedecz

Postprzez karol20101111 » 13 paź 2013, o 20:09

Miałem ostatnio ten przypadek. I nie chcąc się bawić poprostu kupiłem nowy zamek z kluczykiem koszt 47zł + ok 20 zł u slusaża za dstrojenie bembenka pod zamek od stacyjki. U mnnie akurat nie opłacało się bawić bo wiosełko klamki już było klejone a sam bembenek nie działał poprawnie.
karol20101111
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 11:09
Lokalizacja: Stefanków

Postprzez wisniaa95 » 31 gru 2013, o 17:02

Witam, mam problem z moim golfem 3. A mianowicie nie dało się go otwierać kluczykiem tylko pilotem od centralnego lecz dzisiaj z rana auto przestało reagować na pilota, po męczarniach dostałem się do środkach i okazało się, że nie można otwierać kluczykiem bo nie ma części łączących bębenek z resztą i mam pytanie, czy mógł bym prosić o link gdzie mogę kupić te części, czy muszę cały zamek ? bo nigdzie nie mogę znaleźć tego
wisniaa95
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 16:58
Lokalizacja: Rychnów

Postprzez k-m-r1 » 31 gru 2013, o 19:06

wisniaa95 napisał(a):Witam, mam problem z moim golfem 3. A mianowicie nie dało się go otwierać kluczykiem tylko pilotem od centralnego lecz dzisiaj z rana auto przestało reagować na pilota, po męczarniach dostałem się do środkach i okazało się, że nie można otwierać kluczykiem bo nie ma części łączących bębenek z resztą i mam pytanie, czy mógł bym prosić o link gdzie mogę kupić te części, czy muszę cały zamek ? bo nigdzie nie mogę znaleźć tego


dział sprzedam i pytać kogoś kto rozbiera na czesci

allegro i szuka haseł >> golf iii klamka
golf iii zamek
golf iii wkładk /wkłądki ....

bądź na szrot
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Michałvw » 6 lut 2014, o 18:46

Witam. Mam taki problem że gdy włożę kluczyk do zamka od drzwi kierowcy i wchodzi on cały to mogę nim kręcić do okoła a i tak nie otworzy mi drzwi, druga sprawa do zamek w tylnej klapie gdy włożę kluczyk to nie mogę nim wcale przekręcić. Co może być przyczyną i jak je rozwiązać?
Michałvw
Czytacz
 
Posty: 92
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 15:31
Lokalizacja: Lubelskie, okolice Puław

Postprzez LukiPuki » 10 lut 2014, o 18:45

Witam, nie mogę otworzyć drzwi ani od wewnątrż ani od zewnątrz. Gdy ciągnę za klamkę od pasażera i od kierowcy nie ma żadnego oporu, klamki bardzo luźno chodzą, a drzwi nawet nie drgną. W czym może tkwić problem ? Bagażnik tez się nie otwiera, gdy naciskam guzik w celu otwarcia klapy zero odzewu. Dodam ze zamki się otwierają poprzez alarm jak i poprzez przekręcenie kluczyka. Ale klamki nie reagują. Tzn. musiałem z 20-30 razy probówać ( ciągnąć za klamke ) aż w końcu się otworzą a czasem nawet i dłużej.
LukiPuki
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 lis 2013, o 02:31
Lokalizacja: Gryfino

Poprzednia stronaNastępna strona

- - - salon skoda centrum tmt



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości