Golik gnije. Jest sens to robić ?

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Golik gnije. Jest sens to robić ?

Postprzez worldwar » 11 kwi 2014, o 18:41

Witam Panowie.

Mój Golfik choruję na żółtaczkę (czyt. rdzewieje). Wsadziłem w niego sporo forsy, mechanicznie jest tak dopieszczony, że nie da się do niczego przyczepić. Nie mówiąc o tym, że dopiero co wymieniłem rozrząd, klocki, tłumik i kilka innych drobiazgów.

Jak sądzicie. Opłaca się naprawiać tą blachę ? Podejrzewam, że drzwi nie ma co naprawiać, lepiej je wymienić. Problem jest też z reperaturką do kombi (lewy tył), nie mogę takiej nigdzie znaleźć, a znajomy już wyciął co zgnite - myśleliśmy, że pasować będzie od hatchbacka, a okazało się, że jednak nie.

Jest sens to robić ? Od spodu auto jest zdrowe, jedyna lipa to ta buda :/

Orientuje się ktoś gdzie szukać części blacharskich ? Na allegro same pognite szroty :/ może ktoś z forumowiczów ma coś do odsprzedania ?

ps. jaki to kod lakieru ? LA5E ?

ps 2. czy da się kupić listwę na progi ? Bo chyba taka powinna tam być ?
worldwar
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 lis 2012, o 16:02
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Golik gnije. Jest sens to robić ?

 

Postprzez Opik » 11 kwi 2014, o 20:41

Tyś chyba nie widział zgniłego Golfa :lol:

jak to na zdjęciach to jedyne "wady" i masz pewność że podłoga zdrowa (od spodu może być idealna, ale sprawdź od wewnątrz, wykładzina do góry i poszli), to robić ;) Tylko ja już widzę że krawędź progu też jest ruda

dziwi mnie że ta reparaturka błotnika nie chce podejść, nie zamieniliście przypadkiem stronami? :hyhy: miejsce nie jest jakoś specjalne trudne technicznie, więc ogarnięty blacharz powinien sobie poradzić nawet bez reparaturki. A drzwi to można niedrogo kupić, jak mówisz że same zgniłe to chyba nie umiesz szukać dobrze

kod lakieru masz na wlepce, po zdjęciu nikt Ci nie poda lakieru bo musiałbyś mieć idealnie dobrany balans bieli i skalibrowany monitor ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez trojeczkaGT » 11 kwi 2014, o 20:42

jezeli ma tylko te niedoróbki co na zdjeciach to ratuj :D zobacz u mnie hehe caly prawy bok mam ratowany i kedys go pomaluje.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez adziok09 » 11 kwi 2014, o 23:37

Co do lakieru do raczej LA5E
Też taki mam ;-)
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb

Postprzez worldwar » 12 kwi 2014, o 11:02

Dzięki za odpowiedzi.

Błotnik od hatchbacka ma hmm jak by to powiedzieć, jedno wyżłobienie, od kombi ma 2 (chodzi o uskoki, w miejscu gdzie dochodzą drzwi - nie wiem jak to ubrać w słowa, po prostu różnią się.

Podłoga zdrowa, właśnie mieliśmy go na podnośniku - owszem próg z jednej strony z przodu jest lekko zaatakowany, ale to szczegół - zrobi się w przyszłości. Orientuje się ktoś gdzie w okolicach Wrocławia można szukać części blacharskich do tego auta ? Chciałbym mieć możliwość podjechania i obejrzenia, bo kupić kolejne zerdzewiałe to nie sztuka.

Powiem Wam, że zachorowałem na to auto - pogięło mnie, ale dosłownie WSZYSTKO w nim naprawiłem, doszedłem do wniosku, że skoro jest moim narzędziem pracy, daje mi chleb, bezawaryjnie służy pod 1.5 roku i skoro części są tanie to trzeba mu się w ten sposób odwdzięczyć. Teraz przyszedł czas na blachę, myślę nawet nad przemalowaniem całego auta.
worldwar
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 lis 2012, o 16:02
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 12 kwi 2014, o 13:00

worldwar napisał(a):bezawaryjnie służy pod 1.5 roku i skoro części są tanie to trzeba mu się w ten sposób odwdzięczy


oto to właśnie :D

ale jak wspomniałem, zobacz od WEWNĄTRZ w jakim stanie jest podłoga, pod wykładziną. Mamy tutaj na forum przypadki że od spodu 100% zdrowe a w środku zbierała się jakimś cudem woda i wszystko spruchniałe
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez asiok » 12 kwi 2014, o 14:44

Opik napisał(a): Mamy tutaj na forum przypadki że od spodu 100% zdrowe a w środku zbierała się jakimś cudem woda i wszystko spruchniałe


Dokładnie.. :wstyd: U mnie też od spodu wyglądało wszystko idealnie, a po zdjęciu wykładziny zastałam taki widok:

<
7.jpg


Także sprawdź to sobie bo wiele czasu zdjęcie wykładziny nie zajmuje a będziesz przynajmniej spał spokojnie, ze nagle Ci się flinston na drodze nie zrobi.
Avatar użytkownika
asiok
Badacz tematu
 
Posty: 215
Dołączył(a): 22 sie 2012, o 00:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice / Norymberga
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez worldwar » 12 kwi 2014, o 16:01

Sprawdzę. Choć nawet jak by był pognity to go zostawię ;P Ostatnio przymierzałem się do zakupu czegoś podobnego, ale nowszego - po zrobieniu bilansu odpuściłem. Obejrzałem kilka sztuk Passatów za ok. 10000zł i w każdym coś nie grało.

Do wożenia się w dalsze podróże mam inne auto, mocniejsze i nowsze, choć awaryjnością... daleko mu do Golfa. Bo nie ma miesiąca (mimo małych przebiegów) by coś nie wyskoczyło (Alfa Romeo ;P).

Golfik spełnia wszystkie moje wymagania. Mało je, dobrze chłodzi (klimatronic), jest pojemny i nawet wygodny. Ewentualne naprawy etc to groszowe sprawy. Szkoda tylko, że wstyd stanąć nim koło autobusu pełnego ludzi - taki pordzewiały :D No ale mam nadzieję, że lada dzień się to zmieni.
worldwar
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 lis 2012, o 16:02
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 12 kwi 2014, o 16:35

worldwar, za 10k to możesz kupić dobrego Passata ale B4, o B5 zapomnij :D
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez worldwar » 19 kwi 2014, o 10:53

Czy drzwi od hatchbacka 5d pasują do kombi ? mam opcję kupienia zdrowych. Sprzedający twierdzi, że pasują, ale wolę się upewnić.
worldwar
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 lis 2012, o 16:02
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez trojeczkaGT » 19 kwi 2014, o 10:59

tak pasuja. jedynie dalszy tyl sie rozni ale do drzwi wszystko to samo.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - ważność skierowania na badania laboratoryjne



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron