bąble rdzy

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Ta rdza!!!

Postprzez Stealth » 3 paź 2007, o 16:08

Witam
Nie wiem czy jest to odpowiedni dzial ale nie wiem gdzie mozna o tym pisac - ale do rzeczy - mam mala bolaczke odnosnie tego jest auto jest zabezpieczone antykorozyjnie - w moim roczniku auta nie maja cynkowanych blach - a dokladniej to mam problem z tym ze moje progi juz sa w znacznym stopni zjedzone przez rdze a na dodatek za nimi mam tak zjedzona blache - dziur po obu stronach jest sporo - musze to jakos naprawic bo niedlugo autko bedzie trzeba.....
I tu mam pare pytan - czy sa jakies gotowe reparaturki? czy mozna wymienic progi jakos i blache od spodu? sasiad mi mowil zebym kupil jakas blache i on wytnie ta zniszczona a wspawa dobra - czy moze jest na to jakis lepszy sposob?
Prosze o pomoc
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Ta rdza!!!

 

Postprzez MaVeL » 3 paź 2007, o 17:39

Nie ma chyba. Nawet mój blacharz wycinał wspawał mi kawałek blaszki po tym jak się okazało po zdjęciu tylnego zderzaka że auto było kiedyś stuknięte i w jednym miejscu zerdzewiało. Po próbie oczyszczenia blachy z rdzy zrobiła się dziurka.
MaVeL
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 17:38
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez Stealth » 3 paź 2007, o 18:35

tak tez myslalem - wiec zostaje mi tylko znalezienie odpowiedniej blachy i wspawanie - ale lepsze to mysle niz miec dziury w podlodze :)
dzieki za info
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez dyzio83 » 12 paź 2007, o 21:29

Z tego co słyszałem w pewnym sklepie w Starym Sączu to progi można dokupićw całości.
dyzio83
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 21:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Stealth » 12 paź 2007, o 23:19

jakbys mial jakies namiary na ten sklep bylbym wdzieczny :)
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez dyzio83 » 13 paź 2007, o 16:40

Jutro jadę do Sącza to postaram się zdobyć nazwę ulicy ( niestety byłem tam tylko raz ) :(
dyzio83
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 21:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez dyzio83 » 15 paź 2007, o 17:04

Sklep jest w Nowym Sączu
CHMOT
ul. Tatrzańska 1 - jest to ulica boczna ( prawdopodonie ) od ul.Kunegundy
nr.tele 0184438378
powodzenia :mrgreen: :mrgreen:
dyzio83
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 21:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez DJ Mays » 15 paź 2007, o 17:18

oczywiście ,że da sie naprawic to istnieja progi i nadkola :) morzesz zabezpieczyc przed zimą nadkola dodatkową osłonka na brzegi{plastikową} dzienki czemu niezerzre ich tak od śniegu i soli ktura sypia u nas zima :evil:
Avatar użytkownika
DJ Mays
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 22 wrz 2007, o 12:44
Lokalizacja: Ruda Maleniecka

Postprzez Ari » 19 paź 2007, o 01:07

a gdzie i za ile można kupić takie plastikowe osłonki?? :-)
Ari
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 paź 2007, o 22:04
Lokalizacja: Świętochłowice

Postprzez Stealth » 19 paź 2007, o 19:15

dzieki za adres - na pewno sie tam zjawie
pozdro
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez Rondel » 19 paź 2007, o 22:59

Idąc za ciosem, też mam prośbę o radę.

Mam na klapie silnika odpryski lakieru od kamieni, największe ok. 5 mm. Kilka jest białych, tzn. podkład nie tknięty, a kilka już niestety z rdzą.
Bawiłem się z kredką koloryzującą na odpryskach z podkładem, ale wiem że po myciu mi zaraz zejdzie. Najlepiej byłoby pewnie oczyścić to jakoś z rdzy i zabezpieczyć (najpierw papier ścierny, potem coś w stylu lakier, utwardzacz, itp?) ale nie wiem jak się za to zabrać a i papierem ściernym nie chcę szorować żeby więcej lakieru nie ukruszyć...
Doradźcie coś proszę.
Avatar użytkownika
Rondel
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 paź 2007, o 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miras » 20 paź 2007, o 09:01

Witaj]Rondel[/b] miałem to samo, idż do sklepu z lakierami samochodowymi i kup oczywiście w jak najmniejszych opakowaniach, odrdzewiacz, podkład antykorozyjny oraz lakier koloru twego samochodu mają w takich małych pojemniczkach do zaprawek. Miejsca skorodowane oczyść czymś ostrym następnie nanieś odrdzewiacz, jak wyschnie nanieś podkład antykorozyjny dwie warstwy po stwardnieniu podkładu nanieś cienkim pędzelkiem lakier w miejsca które zagruntowałeś oraz te białe gdzie podkład jest w całości, i teraz poczekaj jak wszystko wyschnie.
Ja przejechałem wszystko papierkiem ściernym nr.2000 maczasz go w wodzie i przecierasz lakier do równości, następnie przejechałem pastą tempo dwa razy i jest super, są pasty do polerowania jeszcze lepsze od Tempa.Teraz kupiłem paste koloryzującą z woskiem i raz na jakiś czas ją nanoszę. Powodzenia.
Avatar użytkownika
miras
Czytacz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 wrz 2007, o 07:53
Lokalizacja: Krośniewice

Następna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości