Zabrany dowód rejstracylny

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Zabrany dowód rejstracylny

Postprzez benek » 20 sty 2014, o 18:42

Witam mam taki problem zabrali mi dowód rejestracyjny remontowałem auto i w tym czasie wyszło mi OC i przegląd auta nie miałem na siebie zarejestrowanego a bez dowodu nie zrobią mi przeglądu co dalej
benek
Gaduła
 
Posty: 483
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kruszwica

Zabrany dowód rejstracylny

 

Postprzez chomik » 20 sty 2014, o 18:48

z kwitem który dostałes od policji jedziesz na przegląd . Dalej do urzedu komunikacji ( gdzie zarejestrowane jest auto ) pokazujesz kwitek i oddaja dowód .
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez benek » 20 sty 2014, o 18:53

ale diagnosta chce oc
to nie świat mknie do przodu
to ty za.........
Gaz jest do zapalniczek
Ropa do traktorów
benek
Gaduła
 
Posty: 483
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kruszwica

Postprzez trojeczkaGT » 20 sty 2014, o 19:04

wiec musisz najpierw oplacic oc idziesz do ubezpieczalni i mowisz pokazujesz Panu od OC cala umowe ubezpieczenia i daje Ci kwitek co zaplaty oc oplacasz i idziesz znowu na przeglad
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bioly21 » 22 sty 2014, o 13:43

trojeczkaGT napisał(a):wiec musisz najpierw oplacic oc idziesz do ubezpieczalni i mowisz pokazujesz Panu od OC cala umowe ubezpieczenia i daje Ci kwitek co zaplaty oc oplacasz i idziesz znowu na przeglad


problem zaczyna sie wtedy kiedy kupując samochod miales jeszcze ważne OC , osoba od ktorej kupiles samochod go wyrejestrowala i ma czyste rece a Ty nie zdarzyles przerejestrowac samochodu w czasie waznego oc , jak nie przerejestrowales auta na siebie i skonczylo sie ubezpieczenie to bedziesz mial wielkie problemy

niedawno tak wlasnie skonczyl kumpel z roboty , identyczna sytuacja , przyszla mu kara do zaplaty 3200zł , znajoma babka od ubezpieczen cos tam porobila ale kare i tak trzeba bylo zaplacic nie tak wielka bo tylko 600zl ale jednak + oczywiscie nowe oc
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez benek » 22 sty 2014, o 13:46

bioly21 właśnie mam takom sytuację a dowód do odebrania w wydziale komunikacji tam gdzie samochód jest zarejestrowany czyli140 km od mojego miejsca zamieszkania
to nie świat mknie do przodu
to ty za.........
Gaz jest do zapalniczek
Ropa do traktorów
benek
Gaduła
 
Posty: 483
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kruszwica

Postprzez chomik » 22 sty 2014, o 15:56

Jak fundusz nałoży kare to nie ma opcji jakiejkolwiek negocjacji .... stąd nie wiem jak nagle z 3200 na 600 ... kumpel ciekawe bajki pisze ;)
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez benek » 22 sty 2014, o 16:21

mi tam jeszcze żadna kara nie przyszła ,dodam też że miałem stłuczkę nie z mojej winy i kasę mi wypłacili :ok:
to nie świat mknie do przodu
to ty za.........
Gaz jest do zapalniczek
Ropa do traktorów
benek
Gaduła
 
Posty: 483
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kruszwica

Postprzez bioly21 » 25 sty 2014, o 00:29

chomik napisał(a):Jak fundusz nałoży kare to nie ma opcji jakiejkolwiek negocjacji .... stąd nie wiem jak nagle z 3200 na 600 ... kumpel ciekawe bajki pisze ;)


widze ze nie masz zadnego znajomego w ubezpieczalni :P

dziwne ze jak ja zapomnialem sobie przedłużyć ubezpieczenia to pzu tam gdzie mam ubezpieczone wyslalo mi pismo z druczkami do zaplaty a ze wiek mnie trzyma i rozne dodatki to wyslali mi do zaplaty 1600zł z groszem , poszedlem po znajomosciach i z tej kwoty zrobilo sie wiecej jak polowe taniej , w tych czasach bez znajomosci nie pojedziesz daleko :)
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez chomik » 26 sty 2014, o 00:18

bioly21 napisał(a):
chomik napisał(a):Jak fundusz nałoży kare to nie ma opcji jakiejkolwiek negocjacji .... stąd nie wiem jak nagle z 3200 na 600 ... kumpel ciekawe bajki pisze ;)


widze ze nie masz zadnego znajomego w ubezpieczalni :P

dziwne ze jak ja zapomnialem sobie przedłużyć ubezpieczenia to pzu tam gdzie mam ubezpieczone wyslalo mi pismo z druczkami do zaplaty a ze wiek mnie trzyma i rozne dodatki to wyslali mi do zaplaty 1600zł z groszem , poszedlem po znajomosciach i z tej kwoty zrobilo sie wiecej jak polowe taniej , w tych czasach bez znajomosci nie pojedziesz daleko :)

żadne znajomosci ;)
poprstu jeżeli nie wypowiesz umowy OC to oni automatycznie ją przedłużają. A co do ceny niższej to znajomy wykonał zwykłą rekalulację według starego ubezpieczenia a nie z danych z automatu ....stad różnica w cenie . Niestety nawet największy BOSS broker nie jest w stanie ominąć systemu i wbić ubezpieczenia z wsteczną data ( jeszcze 5-7 lat temu był pewien myk ... ale w erze systemu IT ... niema sposobu ) ;)
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bioly21 » 26 sty 2014, o 18:04

chomik napisał(a):
bioly21 napisał(a):
chomik napisał(a):Jak fundusz nałoży kare to nie ma opcji jakiejkolwiek negocjacji .... stąd nie wiem jak nagle z 3200 na 600 ... kumpel ciekawe bajki pisze ;)


widze ze nie masz zadnego znajomego w ubezpieczalni :P

dziwne ze jak ja zapomnialem sobie przedłużyć ubezpieczenia to pzu tam gdzie mam ubezpieczone wyslalo mi pismo z druczkami do zaplaty a ze wiek mnie trzyma i rozne dodatki to wyslali mi do zaplaty 1600zł z groszem , poszedlem po znajomosciach i z tej kwoty zrobilo sie wiecej jak polowe taniej , w tych czasach bez znajomosci nie pojedziesz daleko :)

żadne znajomosci ;)
poprstu jeżeli nie wypowiesz umowy OC to oni automatycznie ją przedłużają. A co do ceny niższej to znajomy wykonał zwykłą rekalulację według starego ubezpieczenia a nie z danych z automatu ....stad różnica w cenie . Niestety nawet największy BOSS broker nie jest w stanie ominąć systemu i wbić ubezpieczenia z wsteczną data ( jeszcze 5-7 lat temu był pewien myk ... ale w erze systemu IT ... niema sposobu ) ;)


nie chodzi mi o wbicie wczesniejszej dat tylko o znalezienie odpowiednich przepisów na zniżki , a uwierz mi jest ich cała masa tylko nikt Ci o tym nie powie bo sprzedawca ma prowizje od kwoty która ty placisz , logiczne im wiecej zaplacisz tym wiecej zarobi :)
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez Paweu » 26 sty 2014, o 18:12

bioly21 napisał(a):nie chodzi mi o wbicie wczesniejszej dat tylko o znalezienie odpowiednich przepisów na zniżki , a uwierz mi jest ich cała masa tylko nikt Ci o tym nie powie


Więc może podziel się z innymi tą wiedzą... :hyhy:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości