przyciemnianie szyb

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

przyciemnianie szyb

Postprzez Adrian94 » 15 sty 2014, o 18:11

Jaka temperatura jest najlepsza żeby przyciemniać szyby ?
Adrian94
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 20:26
Lokalizacja: Biały bór

przyciemnianie szyb

 

Postprzez edward_k » 15 sty 2014, o 18:18

12/15 - 24 stopnie celsjusza
Avatar użytkownika
edward_k
VIP
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 maja 2013, o 11:02
Lokalizacja: Katowice
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Adrian94 » 13 lut 2014, o 19:07

A jak bym teraz wziął załóżmy jutro wyciągnął szyby wieczorem i je w domu przyciemnił i w sobotę po południu je włożył ? Samochód stoi w garażu nieogrzewanym.
Adrian94
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 20:26
Lokalizacja: Biały bór

Postprzez edward_k » 13 lut 2014, o 19:35

jak możesz to zostaw szyby w temp. pokojowej na 24h wtedy klej na pewno się zwulkanizuje i jak nie wpadną ci pod folię żadne syfy to będzie kozak ;-)
Avatar użytkownika
edward_k
VIP
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 maja 2013, o 11:02
Lokalizacja: Katowice
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez chomik » 13 lut 2014, o 20:14

klej akrylowy w folii schnie 24h ? dziwne , że sama woda z pod foli wysycha po conajmniej 2-3 dniach ...
po piersze do oklejania szyb nie wyciąga się ich z auta .
po drugie 12-15 stopni ? skąd wy bierzecie te dane ? Folie można nakładać nawet poniżej 10 stopni jednak tu chodzi o jej elastyczność pod wpływem Temp oraz technike aplikacji ..
po trzecie jak jest zimno na dworze to woda z pod folii nie wydostanie sie na tyle szybko i może zabarwić klej .
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez mkkay » 13 lut 2014, o 20:38

chomik,bez obrazy ale nie zgadzam sie z twoimi teoriami

jakim cudem woda schnie Ci 2-3 dni??? przy dobrze położonej foli nie ma prawa być ani grama wody od razu po położeniu (po fachowemu) foli



a niby dla czego nie można wyciągać szyb z auta (jak ktoś daje do malowania np. całe auto to ma szyby wyjęte, i co nie może dać do obklejania?????)



jeśli nakładasz folie przy -10 to powodzenia, folie przed przyklejeniem dopasowuje się termicznie na szybie (awers, rewers) wiec samo z siebie daje temperatury dodatnie, a przy -10 to można iść na sanki (w jakim warsztacie, garażu ktoś coś robi przy - 10???)

polecam się przejechać do warsztatu gdzie FACHOWO obklejają szyby albo pooglądać na YouTube kilka filmików celem zapoznania sie z tematem.

a najważniejsze to to że folie dostępne w sklepach to nie takie folie jakie są stosowane w profesjonalnych warsztatach


i wiem o czym pisze bo dawałem do obklejania kilka swoich samochodów i kilka aut od klientów .
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez chomik » 13 lut 2014, o 20:59

mkkay ... czepiać nie .. tylko jak czytam wywody wyssane z palca które wprowadzą w błąd usera to aż śmiać się chce .
Ja nie czytałem , nie oglądałem na YouTUbe ....
a skąd wiem ?
3 lata pracowałem w firmie reklamowej , współpracowaliśmy z aplikatorzy.pl i oklejenie auta to dla mnie temat przed śniadaniem i po śniadaniu ... wiele godzin spędziłem z opalarkami , raklami zmieniając kolory autek po przyciemnienia szyb , folie oneway itd .

a czy ja napisałem ze przy -10 ? tylko poniżej 10 stopni .... niestety klienci nie wybierają pory roku gdy zamawiają nowe wyklejenie witryn sklepowych itd ... także trzeba sobie radzić .

"jakim cudem woda schnie Ci 2-3 dni??? przy dobrze położonej foli nie ma prawa być ani grama wody od razu po położeniu (po fachowemu) foli "


tak mówisz ? to daj do oklejenia auto ( wylewka albo folia transparent ) i po oklejeniu wystaw na mróz .... przecież pod folia nie ma już wody i nie może nic się z nią stać :mrgreen: Dlatego w salonach wygrzewa się folie w ogrzewanych pomieszczeniach żeby usunąc wszelkie drobinki wody które znajdują się miedzy klejem a folią .... nie dostrzegalne dla oka ... jak to sie mówi ... auto musi odstać swoje w pracowni .

[quote="mkkay"]a najważniejsze to to że folie dostępne w sklepach to nie takie folie jakie są stosowane w profesjonalnych warsztatach
[/quote
wiadomo , że folie z allegro to plastik z klejem , także polecam folie 3m .. najlepiej seria FX oraz folie oracal i ich pochodne . Koszt dobrej folii dla klienta w detau to około 30-40zł za 1mb .
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez mkkay » 13 lut 2014, o 21:12

chomik napisał(a):

"jakim cudem woda schnie Ci 2-3 dni??? przy dobrze położonej foli nie ma prawa być ani grama wody od razu po położeniu (po fachowemu) foli "


tak mówisz ? to daj do oklejenia auto ( wylewka albo folia transparent ) i po oklejeniu wystaw na mróz .... przecież pod folia nie ma już wody i nie może nic się z nią stać :mrgreen: Dlatego w salonach wygrzewa się folie w ogrzewanych pomieszczeniach żeby usunąc wszelkie drobinki wody które znajdują się miedzy klejem a folią .... nie dostrzegalne dla oka .



wszystko ok tylko mowa tu o obklejaniu szyb a nie całego auta czy witryn

np. malowanie auta a malowanie ścian niby to samo malowanie a jednak całkiem coś innego,
ale nie będę sie spierał bo to i tak nic nie da, każdy ma swoje racje

człowiek pytał, dostał odpowiedzi a pewnie i tak zrobi po swojemu .
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Adrian94 » 13 lut 2014, o 22:12

Dowiem się od kogoś ogarniętego ? Bo chomik z tych twoich filozofii to mi się śmiać chce.
Adrian94
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 20:26
Lokalizacja: Biały bór

Postprzez chomik » 13 lut 2014, o 22:19

To nie filozofia tylko praktyka .Ale skoro wiesz lepiej to po problemie :lol:
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Adrian94 » 13 lut 2014, o 22:24

chomik napisał(a):To nie filozofia tylko praktyka .Ale skoro wiesz lepiej to po problemie :lol:


Jak bym chciał to zlecić specjaliście nie pytał bym tutaj ...
Adrian94
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 20:26
Lokalizacja: Biały bór

Postprzez mkkay » 13 lut 2014, o 22:31

jak tego nigdy nie robiłeś to sie za to nie bierz bo spier... na pewno

teoretycznie naczytasz się i będziesz myślał ze to fajnie łatwe a w praktyce spierniczysz :mrgreen: . folie , stracisz czas.
Ostatnio edytowano 14 lut 2014, o 20:05 przez mkkay, łącznie edytowano 1 raz
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron