Przerejestrowanie auta - moj przypadek

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Przerejestrowanie auta - moj przypadek

Postprzez AdamPLSieradz » 4 maja 2012, o 14:49

Hej,
mam problem. Sprzedałem Golfa, kupiłem sobie inne auto, dwa dni temu. Wiem, że mam 14 dni na to żeby dokonać opłaty skarbowej oraz 30 aby je przerejestrować. Z tym, że umowę kupna sprzedaży spisałem na siebie a nie chcę rejestrować na siebie, bo nie mam zniżek i zapłacę krocie. Zamierzam zarejestrowac go na inna osobe z rodziny, która ma 60 & zniżek. Golfa mialem na ojca, ale z pewneych powodow teraz nie mogę tak zarejestrowac auta. Mam teraz takie pytania : jesli na umowie widnieje moje imie i nazwisko to abym mogl zarejestrowac go na ta wlasnie osobe musze spisac z nia rowniez umowe kupna - sprzedazy? I czy muszę teraz na tej mojej umowie oplacac skarbowke i potem na drugiej umowie takze? Czy teraz moge go sprzedac odrazu i dopiero potem zaplacic US?

P.S. Pewnie wydaje się to trochę dziwne, ale tak wyszło, że ta osoba nie podpisała się na umowie kupna tylko ja musiałem to zrobic.
Avatar użytkownika
AdamPLSieradz
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 15:13
Lokalizacja: Sieradz

Przerejestrowanie auta - moj przypadek

 

Re: Przerejestrowanie auta - moj przypadek

Postprzez K@mil » 4 maja 2012, o 15:08

AdamPLSieradz napisał(a):Hej,
mam problem. Sprzedałem Golfa, kupiłem sobie inne auto, dwa dni temu. Wiem, że mam 14 dni na to żeby dokonać opłaty skarbowej oraz 30 aby je przerejestrować. Z tym, że umowę kupna sprzedaży spisałem na siebie a nie chcę rejestrować na siebie, bo nie mam zniżek i zapłacę krocie. Zamierzam zarejestrowac go na inna osobe z rodziny, która ma 60 & zniżek. Golfa mialem na ojca, ale z pewneych powodow teraz nie mogę tak zarejestrowac auta. Mam teraz takie pytania : jesli na umowie widnieje moje imie i nazwisko to abym mogl zarejestrowac go na ta wlasnie osobe musze spisac z nia rowniez umowe kupna - sprzedazy? I czy muszę teraz na tej mojej umowie oplacac skarbowke i potem na drugiej umowie takze? Czy teraz moge go sprzedac odrazu i dopiero potem zaplacic US?

P.S. Pewnie wydaje się to trochę dziwne, ale tak wyszło, że ta osoba nie podpisała się na umowie kupna tylko ja musiałem to zrobic.


Hmm jak chcesz zarejestrowac tylko na kogos to musisz sprzedac mu auto bo nie mozesz dopisac go teraz do umowy :)...

Jak chcesz zarejestrowac auto na siebie + współwłasciciel to musisz zrobic darowizne :) wycena auta i oddac 50%... specjalne druki sa w Urzedzie Komunikacji

Co do podatku to placisz go za kazdym razem jak masz umowe kupna (cena powyzej 1tys zl)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez AdamPLSieradz » 4 maja 2012, o 15:51

ok, ale czy musze placic teraz US i dopiero moge sprzedac, czy nie musze nic placic i od razu piszemy umowe na inna osobe i dopiero wtedy jeden raz do US?
Avatar użytkownika
AdamPLSieradz
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 15:13
Lokalizacja: Sieradz

Postprzez rav7 » 4 maja 2012, o 16:19

ja mialem tak samo ale napisalem z ojcem umowe darowizny a nie kupna sprzedazy i w urzedzie przedstawilem te dwie umowy.

[ Dodano: 2012-05-04, 15:21 ]
najpierw napisz druga umowe i dopiero do urzedu :)
VW Jest Bogiem, Predkosc nalogiem, Turbo zabawa a rozwaga podstawa...
Avatar użytkownika
rav7
Badacz tematu
 
Posty: 183
Dołączył(a): 25 mar 2011, o 13:16
Lokalizacja: KrK

Postprzez Kogucik » 4 maja 2012, o 20:21

US i tak musisz opłacić
Avatar użytkownika
Kogucik
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 30 kwi 2012, o 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez Adrian1607 » 5 maja 2012, o 00:36

ja tam miałem .Przepisałem na ojca jako darowizna. Pomiędzy rodziną np. matka syn ojciec syn zona mąż nie musisz placic do skarbówki nic. Ale opłata za kupno od g ościa Cie nie ominie.
Avatar użytkownika
Adrian1607
Badacz tematu
 
Posty: 156
Dołączył(a): 26 lut 2012, o 17:22
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez BartheZz_3 » 5 maja 2012, o 07:12

K@mil napisał(a):Hmm jak chcesz zarejestrowac tylko na kogos to musisz sprzedac mu auto bo nie mozesz dopisac go teraz do umowy :) ...

K@mil jesli sprzedawca jest w porzadku to sie mylisz ;-) moj przypadek - spisalem umowe na siebie, bo tez nie wiedzialem ze musza byc wszyscy kupujacy podpisani (no ja tez nie mam znizek :-P ) telefon do sprzedajacego (on Zielona Gora ja 100km od niego :-P spisalem nowa umowe (z nowa data), podpisalem, wyslalem mu dwa egzemplarze, podpisal odeslal jeden i koniec ;-)
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez zybi » 5 maja 2012, o 07:46

US to 2% od wartości auta więc dramatu nie ma. W przypadku golfa III to już zawsze są grosze,ale tak jeśli auto miało by być zarejestrowane na kogoś innego to musisz opłacić tą umowę i kolejną na tego kogoś też bo auto twoje ;),ale na twoim miejscu wolałbym dopisać się do umowy i być w dow.rej. ze względu na zniżki które będziesz co roku nabywał ;)
Avatar użytkownika
zybi
Badacz tematu
 
Posty: 285
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 09:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Oles » 5 maja 2012, o 08:27

Najlepiej to przepisać umowe z byłym właścicielem autka
Oles
Czytacz
 
Posty: 80
Dołączył(a): 5 wrz 2010, o 13:20
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez Kogucik » 5 maja 2012, o 10:02

Oles napisał(a):Najlepiej to przepisać umowe z byłym właścicielem autka

pod warunkiem, że nie zgłosił jeszcze w WK sprzedaży samchodu
Avatar użytkownika
Kogucik
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 30 kwi 2012, o 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez AdamPLSieradz » 5 maja 2012, o 10:09

Dzieki za rady mam juz jasniejszy obraz sytuacji, zastanowie się co robić autko mam dopiero 3 dni wiec czas mam narazie , auto we wtorek odbiore od mechanika po zrobieniu kilku rzeczy i doprowadzeniu do ładu będę się martwil sprawami urzędowymi.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
AdamPLSieradz
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 26 kwi 2011, o 15:13
Lokalizacja: Sieradz

Postprzez zybi » 5 maja 2012, o 10:50

Na US masz 2 tyg ;) a wydział komunikacji 1 miesiąc ;-)
Avatar użytkownika
zybi
Badacz tematu
 
Posty: 285
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 09:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości