Konsola do gier Pegazus.

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Konsola do gier Pegazus.

Postprzez panzers » 22 sie 2014, o 21:37

Witam.

Pamiętam jak z 11 lat temu dostałem taką konsolę w kształcie klawiatury komputerowej :-D . Nie miałem komputera wtedy jeszcze więc było to dla mnie cudo techniki. Zaczęło się kupowanie dyskietek jak na to mówiłem. Potrafiłem przesiedzieć kilka godzin nad takimi tytułami jak Mario, kaczki czy Robokop :-) . Potem dostałem w następnym roku komputer konsola poszła w odstawkę potem znikła przyszła burza nie wyłączyłem zasilacza od niej i niestety doszło do zwarcia konsola trafiła na śmietnik :cry: .
Przyszedł teraz na mnie wspomnień czar i zamówiłem taką konsolkę na alegro zobczymy ile z tego uroku dawnych 8- bitowych gier zostało do dziś.
Avatar użytkownika
panzers
Gaduła
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 19:00
Lokalizacja: rzeszów

Konsola do gier Pegazus.

 

Postprzez trojeczkaGT » 22 sie 2014, o 21:45

na moim chomiku na chomikuj.pl jest sprawdzony plik z grami i emulatorem gier tych jest mase tego : czolki TANK itp i super mario


http://chomikuj.pl/chomciududumciu
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez panzers » 22 sie 2014, o 21:54

trojeczkaGT, Dzięki za linka nawet nie wiedziałem, że są emulatory.
Potrenuje trochę na kompie przed nadejściem przesyłki :-) .
Za 31 złoty nie spodziewam się cudów i konsola może się zaraz zepsuć ale znalałżem stare pudło z częscią gier i to pchnelo mnie do zakupu.
Avatar użytkownika
panzers
Gaduła
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 19:00
Lokalizacja: rzeszów

Postprzez prezesik » 22 sie 2014, o 23:36

Noo, kiedyś namłuciłem się w te gry :-)
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez pawelus6 » 23 sie 2014, o 00:41

Konsola w kształcie klawiatury? Nie chodzi o Amigę 500/600? :)

Ale fakt, niby jestem '94 ale z wieloma starszymi konsolami miałem do czynienia, aż dziw bierze ile od tego czasu minęło.
Mój golf Variant
AAZ: KKK K14~1.5Bar, Skrzynia CTN(TDi), dół TDi.
Avatar użytkownika
pawelus6
Gaduła
 
Posty: 575
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk, Knurów
Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez panzers » 23 sie 2014, o 08:43

pawelus6, Amigii nie widziałem na oczy szczątkowo pamiętam commodore 64, które miał mój brat :-) .Póżniej w spadku dostał ją kuzyn i przepadło. Grałem na pewno na Pegazusie :-) .

Pamiętam jeden taki, żółty kardridż, którego niestety nie znalazłem . Na nalejce bolid F1, a w grze jezdziło się takim, żółtym autem z działem na dachu i strzelało do innych aut :lol: . Miałem tylko 2 kardzrdze, które przedstawiły to co jest w nich zawarte naprawdę robokop i jakieś samoloty :mrgreen: reszta to była loteria kupowana na bazarze.
Avatar użytkownika
panzers
Gaduła
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 19:00
Lokalizacja: rzeszów

Postprzez Thorsten » 23 sie 2014, o 09:02

Nie chce być czepliwy ale konsola o której mowa to pegaSus a nie pegaZus.

Co do wersji z klawiaturą to nie ma się co dziwić w latach 80 i 90 gdzie obce było słowo "plagiat" każda część świata podkradała moc 8bitów ze stajni Nintendo i wciskało je w coraz to wymyślniejsze obudowy. To że konsola posiadała klawiaturę to nic nadzwyczajnego wystarczy trochę poczytać by dowiedzieć się że famicom posiadał możliwość podłączania specjalnej klawiatury. A jak wiadomo znany mam pegasus czy to IQ-502 czy inne które zresztą zawitał do Polski dzięki dwóm Panom którzy dziś robią Hoop Cole to w prostej lini syn Famicoma.
panzers, Kolego zamówiłeś podróbkę podróbki tej prawdziwej konsoli. Plastik będzie szajsowy, kable padów krótkie a złącze zdechnie szybciej niż myślisz. Jeśli kupiłeś "nowego pegaZusa" to wiedz że z uroku starych czasów ma nie wiele wspólnego, ani obraz ładny ani dźwięk.
Od 15 roku życia kolekcjonuje konsole do gier, miałem wszystko od mało znanych Atari Jaguara czy lynx po Pegasusa.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Radi » 23 sie 2014, o 09:30

panzers napisał(a):Pamiętam jak z 11 lat temu dostałem taką konsolę w kształcie klawiatury komputerowej


LoL ja 15 lat temu grałem już w pierwszą wersje PlayStation nigdy nie zapomnę pierwszej części GranTurismo na licencji USA
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez panzers » 23 sie 2014, o 10:42

Jasper, Wiem ,że może się zaraz się popsuć za tą cenę nie ma cudów. W pokoju mam stary telewizor CRT 14" Philips więc do tej konsoli będzie w sam raz. Podpinając pod ten sam telewizor xboxa 360 obraz wygląda tak:
Obrazek

Przy małym samozaparciu w większośc tytułów da się grac więc tym bardziej przeboleję słaba jakość obrazu i dzwięku Pegasusa.
Chcę sobie tylko przypomnieć jak sie grało na takiej konsoli nic wiecej do bardziej wymagających gier mam xboxa.
Avatar użytkownika
panzers
Gaduła
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 19:00
Lokalizacja: rzeszów

Postprzez Misiek1994 » 23 sie 2014, o 20:04

Ja też bym pograł ale cóż moją "konsolę" kilka lat temu oddałem komuś jak dostałem komputer. Szkoda, bo teraz bym z chęcią pograł.
Co do gier to klasyka Mario, Contra i miałem taką grę podobną do Mario ale chodziło się takim bobaskiem :D
Avatar użytkownika
Misiek1994
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 21:54
Lokalizacja: Przemyśl/Torki
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez panzers » 23 sie 2014, o 20:19

Misiek1994, Jeśli wczoraj nie znalałbym pudełka z kardzirdzami to bym tej konsoli nie zamówił :-D . przesyłka według monitoringu jest juz w Rzeszowie czyli w poniedziałek jak dojdzie nagram jakiś filmik z tego jak działa i wrzucę na youtube .
Avatar użytkownika
panzers
Gaduła
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 19:00
Lokalizacja: rzeszów

Postprzez Misiek1994 » 23 sie 2014, o 20:22

Wrzuć wrzuć, a nóż też wezmę sobie zamówię :D W kaczuchy pocisnę :D
Avatar użytkownika
Misiek1994
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 21:54
Lokalizacja: Przemyśl/Torki
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości