Golf kalkulacja

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Re: Golf kalkulacja

Postprzez GolfiarzJR » 9 paź 2015, o 01:04

Niestety takie uroki Mk3 , jak lubisz ten model i masz sentyment do twojego samochodu i dobrze się w nim czujesz itd to zostaw a jak nie to wywal proste . Jak samochód do Ciebie pasuje to i kasa się znajdzie żeby dłużej został :P
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

 

Re: Golf kalkulacja

Postprzez Opik » 9 paź 2015, o 01:41

Jak dla mnie samo założenie tego tematu jest najlepszą odpowiedzią czy warto... W Twoim wypadku nie, jeżeli musisz sobie zadawać takie pytanie. Jeżeli chce się dany samochód zatrzymać, traktuje go w pewien sposób osobowo, to nie pyta się innych osób o radę czy robić, tylko jak albo gdzie szukać oszczędności. I widać tutaj doskonale że z jednej strony masz jakiś tam sentyment, ale z drugiej strony decyzję już sam podjąłeś, a teraz oczekujesz postów które uspokoją Twoje sumienie

To tak jakbyś przedstawiał same wady swojej żony żeby przed obcymi ludźmi utwierdzić się w przekonaniu że rozwód był słuszny
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

Postprzez junior44 » 9 paź 2015, o 08:19

To kup sobie paska w dieslu to 1500 za rozrząd zaplacisz.
A w AFT rozrzad kosztuje 74 zl plus pompa wody ktora nie jest na rozrzadzie ok 70zl
Dziwne masz myslenie bo jesli chcesz miec auto pewne sprawne to lepiej wlozyc teraz 1500 jak kupic inne za 5 i tam wlozyc tez jeszcze z 1500 jak nie lepiej.
Chyba ze ten Twoj Golf to faktycznie padaka na max warta 1000zl
Avatar użytkownika
junior44
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 15:25
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6 GT AFT
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

Postprzez Paweu » 9 paź 2015, o 16:17

1500 zł to chyba za same progi i podłogę.

Czy to jakaś promocja?

Golf III jest nie do zaaaa........ Ogarniesz to jak przesiądziesz się do czegoś innego. A mk4 za ok 6 tysięcy PLNów, szczerze odradzam.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Re: Golf kalkulacja

Postprzez marcin2e » 9 paź 2015, o 18:18

Chłopaki ja staram się realnie oceniać sytuację by nie wpakować się w koszta, a wiem, że robienie samochodu , a głównie blacha to spore wydatki. Progi, podłoga, a potem ogniska rdzy, malowanie etc, więc nie do końca jestem przekonany co do inwestycji.
Potem silnik zawiecha i w końcu wyjdzie na to, że mógłbym kupić drugi bardziej komfortowy.

Mi zależy głównie na typowym "dupowozie", który będzie jeździł jeszcze przez jakiś czas i nie sprawiał problemów (tzn póki jeździ niech jeździ)
marcin2e
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Golf kalkulacja

Postprzez junior44 » 10 paź 2015, o 10:47

To sam sobie odpowiedziałeś.
"póki jezdzi to niech jezdzi"
Avatar użytkownika
junior44
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 15:25
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6 GT AFT
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

Postprzez Emiczka » 10 paź 2015, o 12:48

Ja tylko powiem tyle kasy musisz wsadzić i to zależy czy fundusze masz czy nie. Bo jak nie poszukaj czegoś innego starszego o mniejszym niestety komforcie.
Dla niektórych 1500 to nic a dla innym sporo więc nie ma co o to robić nie wiem czemu i ubliżać bo chyba nie o to chodzi prawda?
Kolego fakt faktem sam sobie odpowiedziałeś, że nie warto.
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Re: Golf kalkulacja

Postprzez trojeczkaGT » 11 paź 2015, o 09:46

a jak golfik padnie to polecam szukac audi 80 :d to jest dopiero dupowoz ktorego blacha wytrzyma wiele zim i deszczy, no i wygoda wieksza niz mk3
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

Postprzez junior44 » 11 paź 2015, o 19:40

trojeczkaGT napisał(a):a jak golfik padnie to polecam szukac audi 80 :d to jest dopiero dupowoz ktorego blacha wytrzyma wiele zim i deszczy, no i wygoda wieksza niz mk3


Tak jak pisałem wczesniej- nie kazda. tylko te co nie byly juz naprawiane a wez taka znajdz
Avatar użytkownika
junior44
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 15:25
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6 GT AFT
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

Postprzez Michał93 » 19 paź 2015, o 21:24

GolfiarzJR napisał(a):tylko powiedz mi ok dobra sprzedasz tego golfa za 2,5tyś + 3tyś które chciałeś wsadzić , kupisz jakiegoś 10-15 latka i tez będzie do roboty , przerejestrowac itd i juz masz znowu roboty na zapas ... ja bym darował i ratował golfa

I ja zgadzam się z kolegą. Kupno nowego używanego samochodu który ma około 15 lat (szczególnie w Dieslu) to jednak niemałe ryzyko. Możesz trafić na prawdziwą okazję a możesz się wkopać całkowicie. Ja bym ratował Golfa. Nawet jak włożysz w niego większą kwotę robiąc mu kompleksową "generalkę", to przynajmniej będziesz wiedział czym jeździsz, i że Twoje auto Cie nie zawiedzie :)
Avatar użytkownika
Michał93
Czytacz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 5 paź 2013, o 23:36
Lokalizacja: Gródek n/D okolice
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU 55kW
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Golf kalkulacja

Postprzez marcin2e » 19 paź 2015, o 23:25

Michał93 napisał(a):
GolfiarzJR napisał(a):tylko powiedz mi ok dobra sprzedasz tego golfa za 2,5tyś + 3tyś które chciałeś wsadzić , kupisz jakiegoś 10-15 latka i tez będzie do roboty , przerejestrowac itd i juz masz znowu roboty na zapas ... ja bym darował i ratował golfa

I ja zgadzam się z kolegą. Kupno nowego używanego samochodu który ma około 15 lat (szczególnie w Dieslu) to jednak niemałe ryzyko. Możesz trafić na prawdziwą okazję a możesz się wkopać całkowicie. Ja bym ratował Golfa. Nawet jak włożysz w niego większą kwotę robiąc mu kompleksową "generalkę", to przynajmniej będziesz wiedział czym jeździsz, i że Twoje auto Cie nie zawiedzie :)


Zgadza się panowie podjąłem decyzję i planuję jeździć tym autem do momentu aż się skończy. Przekalkulowałem mocniej jakie kwoty muszę włożyć w naprawy (naprawa samej podłogi prawie 1500zł, a nie mówić już o całej reszcie).

Kolejny samochód planuję do kwoty ok 15k czyli nie jest to kwestia kupna kolejnego mocno leciwego auta.
marcin2e
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości