Golf - inwestować, co dalej?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Golf - inwestować, co dalej?

Postprzez krzysiogol » 29 sie 2013, o 23:41

Witacie forumowicze.

Jak doskonale wiemy golf 3 jest już "poczciwym" samochodem i nie ma co się oszukiwać.
Posiadam obecnie golf 3 1,6 wersja 101 km. Samochodem jeździ mi się naprawdę bardzo dobrze to jednak nachodzę mnie myśli co z nim dalej ,dlatego też chciałbym zaczerpnąć od was informacji - jak od osób bardziej obiektywnych i znających się na rzeczy.

W samochodzie na chwile obecną do wymiany mam zawieszenie, progi, opony, lampy przednie (jeśli już bym zamieniał to na angel eyes z xenon), siłowniczki tylnych szyb i wiele małych tzw "pierdółek", które niestety również kosztują.
Jeśli chodzi o część mechaniczną nie jest najgorzej i właściwie sukcesywne naprawy oraz wymiany podzespołów poczyniam. Samochód od przeszło 10 lat jeździ na gazie, więc stan silnika wzorowym nazwać nie mogę:) - niestety wynika to z oszczędności (taki kraj).
Przejechane ma ok 270k (rzeczywista na pewno ok 350k).

Chciałbym się dowiedzieć czy jeździć nim nadal i doinwestować samochód i ewentualnie wymienić jakies czasy typowo mechaniczne czy eksploatowąc bez tzw przesadyzmu (mam tu na myśli markowe części etc).

Każde sugestie i podpowiedzi są obecnie dla mnie bardzo przydatne i pomocne.

P.s. Rdzy nie ma - zapewne był malowany, więc blacha ok.
Do ilu tyś km te silniki wytrzymują?
krzysiogol
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Golf - inwestować, co dalej?

 

Postprzez Lolenzis » 30 sie 2013, o 02:49

Z 500k spokojnie polatasz. Jak rdzy nie ma to bym naprawiał, bo poza blacharką i malowaniem wszelkie naprawy możesz zrobić sam albo za grosze, same części też są bardzo tanie. zwykle jak ktoś sprzedaje golfa to tylko dlatego że wszędzie atakuje już rdza i to w stopniu przekraczającym sensowność napraw.
Avatar użytkownika
Lolenzis
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 3 wrz 2012, o 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hanawald » 30 sie 2013, o 06:20

ja bym go zostawił zrobił drobne naprawy.i pomykał nim dalej.ale wybór należy do ciebie ;-)
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez seba650 » 30 sie 2013, o 06:43

krzysiogol, Ja Ci powiem tak i być może ktoś tu obecny przyzna mi racje - im nowsze auto tym gorsze...

krzysiogol napisał(a):W samochodzie na chwile obecną do wymiany mam zawieszenie, progi, opony, lampy przednie (jeśli już bym zamieniał to na angel eyes z xenon), siłowniczki tylnych szyb i wiele małych tzw "pierdółek", które niestety również kosztują.


Ja też miałem to do roboty - zrobiłem i teraz wiem czym się poruszam.
Co do angelów - nie zakładaj tego, to jest chłam.
seba650
Badacz tematu
 
Posty: 227
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 22:42
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Postprzez Nati712 » 30 sie 2013, o 09:47

Seba Racja !!! babeczka nowym leonem przywalila we mnie parkujac u niej plastik powgniatany jak butelka po coca coli a u mnie nic ponadto zeby wymienic zarowke w nowszym aucie juz trzeba sie nameczyc zeby sie tam dostac nie mowiac juz o innych dziwnych miejscach, kolego musisz wiedziec czy chcesz nadal nim jedzic czy nie ale ja uwazam ze jak dbasz na bierzaco i wymieniasz jak pisales to te auto jeszcze dlugo pojezdzi :)
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez krzysiogol » 2 wrz 2013, o 12:21

Macie koledzy rację:)
Jednak z uwagi na obecnie dosć tanie samochody nachodzą czlowieka pewne refleksje:).
krzysiogol
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez maximus_spi » 2 wrz 2013, o 15:36

Dośc tanie samochody nie znaczy dosc tanie w utrzymaniu,trzeba tez patrzec pod tym wzgledem chyba ze ktos sra kapustą to inna bajka :-)
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez krzysiogol » 2 wrz 2013, o 16:38

Oczywiście pieniędzy nigdy w nadmiarze, ale też należy przekalkulować co się bardziej opłaca:).
Głównie mam na myśli część techniczną tzn czy silnik faktycznie jest taki wytrzymały jak już tu zostało wspomniane do 500tyś - zakładając oczywiście eksploatację terminową.
krzysiogol
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hanawald » 2 wrz 2013, o 17:37

golf moim zdaniem jest tanim autem w utrzymaniu. Cześci nie zadrogie . Mozna ogarnąć temat napraw .takie małe poruwnanie szwagier ma opla astre 1997 1.9 td. i filtr paliwa do golfa 40 zł a do jego 60 zł. ;-)
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez maximus_spi » 2 wrz 2013, o 18:43

tani nie tani sa czesci drozsze jak i tansze ale wiele napraw idzie zrobic samemu nawet na parkingu przed blokiem :-) powiem ci ze sam mialem niedawno pewien dylemat ale znajomi majacy nowsze fury po 2000r uświadomili mnie w cenach czesci,napraw itp wiec dalem sobie spokoj...ale decyzja nalezy do ciebie,sam musisz wiedziec na co w chwili obecnej cie stac i co jest bardziej oplacalne :-)
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez darkmen21 » 3 wrz 2013, o 21:41

krzysiogol, jak chcesz mieć tanie częsci do auta zostań z golfem III, ja przerabiałem golfa IV , audi a4 b5 i teraz mam paska b5 . wydatki na częsci porównanie: za czesci do paska to byś zrobił dwa remonty golfa.

Fakt można powiedzieć, ze pasek i te co wymieniłem są lepszej jakości, ale to g. prawda, bo te "nowsze" autka sypią się bardziej niż poczciwa trójka.

Zatem moja rada, jak blacha zdrowa to naprawiaj i śmigaj, no chyba że masz 20kk to szukaj szukaj i jeszcze raz szukaj autka, bo nawet za ta kasę można się wpierniczyć.
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Postprzez krzysiogol » 22 paź 2013, o 22:54

Więc nie pozostaje mi nic innego jak tylko zacząć odkładać kasę na wszelkie remonty i zaraz po zimie zacząć działać naprawiać wszelkie niedociągnięcia.

Mam nadzieję, że wytrzyma te 500 tyś km:)
krzysiogol
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości