Golf 3- moja ocena.

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez strzeliniasty » 15 sie 2013, o 01:18

strzelu napisał(a):jak kamis robi musztardy powiedźmy za 5 zł i to są "markowe produkty", to jak robi partię dla biedronki za 2,50 zł to myślicie, że opłaca im się całą taśmę przetentegować, żeby do każdego słoika wrzucić 2 ziarna gorczycy mniej >???
Nie :P . Po prostu inna marka, lepsza cena i poszło. Tak jest wszędzie

a ty sie postaw na ich miejscu - czy nie lepiej sprzedac wiecej za mniej niz mniej za wiecej??
strzeliniasty
Members

Postprzez Paweu » 15 sie 2013, o 10:44

oulu napisał(a):ale wcale nie prawda, że płaci się tylko za znaczek.

Tak tak... wcale. ;-)

No ale kupuj kupuj. Nikt Ci nie zabroni przecież. :hyhy:
Paweu
Members

Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez strzelu » 15 sie 2013, o 12:31

no w tej dyskusji każdy ma trochę racji, więc peace ;). Prawdą jest, że płaci się więcej za znaczek, ale prawdą też jest to, że części ASO czasem są wyższej jakości. No nóż życie.

Jak wygram w lotka to też w ASO się będę stołował. Moja kasa i moje auto ^^.
Jak ktoś woli kupować wsio w sklepie za rogiem, to proszę bardzo :P.
strzelu
Badacz tematu

Postprzez marcinkazimierz » 18 sie 2013, o 22:41

najważniejsza zasada najpierw sprawdzamy ceny czesci w aso a pozniej zamiennik.ja ostatnio mocno sie zdziwilem w oplu czesc do klamki w nowej corsie byla niedosc że tansza o polowe niz na alllegro to jeszcze poprawiona zeby sie nie złamala.
Co do golfa i oceny pamiętajmy ze to inna dekada samochodów jeżdżę teraz nowym Hyundaiem I30 i golf 3 tdi to traktor przy nim a i prowadzi sie dużo gorzej
marcinkazimierz
Gaduła

Postprzez Paweu » 27 sie 2013, o 11:58

oulu napisał(a):a do tego czasem są nawet tańsze niż zamienniki!

Racja... czasem.

3 dni temu szukałem elementów prowadnic przednich zacisków hamulcowych do mk3. W skład tego zestawu wchodzą :
- gumowe tulejki szt. 2
- teflonowe tulejki szt. 2
Wszystko ofc. od ATE.

Miałem iść jak zwykle do sklepu w którym kupuje części od początku i mam tam już jakieś rabaty. No ale w ramach tejże dyskusji udałem się do ASO w celu uzyskania info nt. cen.

Otóż. Cena w aso za ww. zestaw na jeden zacisk wynosiła 118 zł. Mocno się zdziwiłem. Człowiek który mnie o tym poinformował , polecił mi bym pojechał do hurtowni na tej i tej ulicy tam będą mieli to samo ale w niższej cenie (aso też się u nich zaopatruje) . Pojechałem i za ww. zestaw zapłaciłem 42 zł.

Następnego dnia z ciekawości zaszedłem do sklepu w którym zaopatruje się w części do mk3 i zapytałem o cenę części o numerach podanych na opakowaniu. Na początku sprzedawca zaproponował mi zamiennik którego cena wynosiła 22 zł. Powiedziałem że chciałbym zestaw z ATE. Sprzedawca odparł ze nie ma problemu i po obliczeniu zniżki poinformował mnie że cena za ori ww. zestaw wynosi 35 zł.

Porównałem oba zestawy i są takie same , numery takie same ..taka sama jakość wykonania. Niczym się nie różniły. Oba zaciski pracują bardzo dobrze.

Wnioski.

Dalej będę zaopatrywał się w 'sklepie za rogiem'. Trzeba po prostu wiedzieć co kupić.

Tyle ode mnie. ;-)
Paweu
Members

Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez strzeliniasty » 27 sie 2013, o 23:15

jak ktos chce to taniej znajdzie a jak kogos ktos sponsoruje to bedzie i do arabow jezdzil sie tankowac
strzeliniasty
Members

Poprzednia strona

Powrót do Na luzie