Golf 3- moja ocena.

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez Radi » 13 sie 2013, o 21:23

Czekajcie czekajcie jak mu było Adrian??? :-D

Co do rdzy ja bym chciał widzieć te piękne nowe auta po 20 latach użytkowania skoro wykwity można spotkać już w 2 latkach
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

 

Postprzez strzelu » 13 sie 2013, o 21:24

hmm tak się śmiejecie, a jest jedno ale. Jak kupiłem swojego jahre to miał wszystkie części z aso (pompa, paski, świece, filtry. dosłownie wszystko z logo vw) i teraz zagadka.

na filtrze oleju nowym mana mam napisane, że wymiana co chyba 10 kkm, a na tym filtrze starym co był było magiczne: wymiana co 30 kkm. Więc wy tu pitu pitu a ja po cichu, że lol z was :P
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Karol B. » 13 sie 2013, o 22:57

Yyy... z filtrem wymienia się też olej... Więc nie wiem jakby wyglądał po 30 tysiach patrząc na to co napisane na filtrze...

Każdy robi jak mu wychodzi, jak uważa i jak mu fundusze pozwalają ;-)
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Postprzez strzeliniasty » 14 sie 2013, o 01:23

propo czesci z aso posiadajacych logo a tzw zamienniki

sasiad wymienial zawieszenie w a6 z 2001r ma ja od nowosci

pierwsza wymiana zawieszenia kosztowala 2500zl bo czesci z aso teraz kupil zamienniki sciagneli wahacze i niespodzianka - na zamiennikach ewidentny slad po zeszlifowaniu logo vw/audi sasiad sie wkurzyl ze za logo placi sie 400%
od tamtej pory kupuje same zamienniki a np wklad filtra oleju kupuje do skody octavii - ten sam filter, to samo pudelko, inne logo noi nizsza cena
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez IntruZZ » 14 sie 2013, o 10:36

Walić ASO , przecież to są te same części tylko marża inna.
No i np mechanicy , każdy myśli , że to elita... a gówno prawda , zwykli stodolarze co większość z nich ma trudności z lokalizacją usterki ;)
Nie ma to jak samemu browarka wziąć i posiedzieć nad golfikiem :)
Avatar użytkownika
IntruZZ
Czytacz
 
Posty: 143
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 20:22
Lokalizacja: Sokołów Podlaski WSK

Postprzez strzelu » 14 sie 2013, o 16:16

no nie wiem czy tak do końca to samo. Panowie wiecie w życiu różnie bywa. To jest tak jak z produkcją markowej musztardy i musztardy dla np. biedronki. jak kamis robi musztardy powiedźmy za 5 zł i to są "markowe produkty", to jak robi partię dla biedronki za 2,50 zł to myślicie, że opłaca im się całą taśmę przetentegować, żeby do każdego słoika wrzucić 2 ziarna gorczycy mniej >???
Nie :P. Po prostu inna marka, lepsza cena i poszło. Tak jest wszędzie.

A wracają do filtru oleju. Na tym aso'wym był wyższy interwał zapisany, więc może jednak jest on lepszej jakości. Przekonała mnie również pompa wody.
Z przebiegu auta wynikało, że tamta pompa miała około 10 kkm, a kupiłem nową SKF. I jak się nimi bawiłem to tamta VW lepiej się kręciła na łożysku niż ta nowa. Może błędne odczucie, ale jakoś tak mnie to przekonało do reszty :P

I zapominacie, że większość ASO w PL nie sprowadza części od VW, tylko wkłada zamienniki zatwierdzone przez fabrykę :). Więc wiecie bywa różnie.

pzdr
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Paweu » 14 sie 2013, o 16:46

No chłopaki... Co jak co... Ale z tym że płaci się za logo to ameryki nie odkryliście. :hyhy:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez oulu » 14 sie 2013, o 17:53

Części z ASO (w zdecydowanej większości przypadków) są najlepsze i tyle, a do tego czasem są nawet tańsze niż zamienniki! Np. tylka zaślepka haka holowiczego kosztuje w ASO ok. 20 zł, a za 25 zł na allegro używki sprzedają i są tacy co to kupują, bo w ASO nie zapytali :lol: Olej do szkrzyni biegów jest w ASO tańszy niż markowe zamienniki. Filtr oleju (do mojego silnika) jest w cenie zamienników. Jednak prawdą jest, że większość części jest w ASO droższa niż zamienniki, ale wcale nie prawda, że płaci się tylko za znaczek.
Zacznijmy od tego, że VW produkuje bardzo niewielki % z tego z czego składa się auto, robią karoserię i parę drobiazgów, resztę robią podwykonawcy. Jednak to VW zatwierdza jaka firma ma dla niego produkować, np. dlaczego paski bierze od Continentala, a nie od innej firmy? Dlaczgeo świece w MK3 są tak bardzo podzielone, np. do mojego silnika jest NGK, ale do innych jest Champion, Bosch i inne.
A nie zawsze wiadomo kto co produkuje, a w ASO dostajemy taką część jaka jest sprawdzona i zatwierdzona przez VW.
Po drugie słyszałem wielokrotnie, że w ASO częsci są lepszej jakości niż tych samych producentów standardowe i bardzo możliwe, że tak jest.
oulu
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 09:35
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez strzeliniasty » 15 sie 2013, o 01:18

strzelu napisał(a):jak kamis robi musztardy powiedźmy za 5 zł i to są "markowe produkty", to jak robi partię dla biedronki za 2,50 zł to myślicie, że opłaca im się całą taśmę przetentegować, żeby do każdego słoika wrzucić 2 ziarna gorczycy mniej >???
Nie :P . Po prostu inna marka, lepsza cena i poszło. Tak jest wszędzie


a ty sie postaw na ich miejscu - czy nie lepiej sprzedac wiecej za mniej niz mniej za wiecej??
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez Paweu » 15 sie 2013, o 10:44

oulu napisał(a):ale wcale nie prawda, że płaci się tylko za znaczek.


Tak tak... wcale. ;-)

No ale kupuj kupuj. Nikt Ci nie zabroni przecież. :hyhy:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez strzelu » 15 sie 2013, o 12:31

no w tej dyskusji każdy ma trochę racji, więc peace ;). Prawdą jest, że płaci się więcej za znaczek, ale prawdą też jest to, że części ASO czasem są wyższej jakości. No nóż życie.

Jak wygram w lotka to też w ASO się będę stołował. Moja kasa i moje auto ^^.
Jak ktoś woli kupować wsio w sklepie za rogiem, to proszę bardzo :P.
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Postprzez marcinkazimierz » 18 sie 2013, o 22:41

najważniejsza zasada najpierw sprawdzamy ceny czesci w aso a pozniej zamiennik.ja ostatnio mocno sie zdziwilem w oplu czesc do klamki w nowej corsie byla niedosc że tansza o polowe niz na alllegro to jeszcze poprawiona zeby sie nie złamala.
Co do golfa i oceny pamiętajmy ze to inna dekada samochodów jeżdżę teraz nowym Hyundaiem I30 i golf 3 tdi to traktor przy nim a i prowadzi sie dużo gorzej
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 7 gości