Gdy mowie LPG to wiekszosc mowi Nie !!!

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez strzeliniasty » 25 maja 2013, o 22:32

Knight Rider napisał(a):Ja może i jakimś wielkim przeciwnikiem gazu to nie jestem ale jak ktoś zajeżdża konkretnym świeżym audi,merolem czy bmw to mi się śmiać z niego chce bo stać go na takie auto a nie stać go na zalewanie.


to skoro go stac na mercedesa czy bmw i skoro te marki wypuszczaja swoje samochody juz z fabryczna instalacja to nie mozna sobie takiego autka kupic??
to raz
dwa
nie kazdego sponsoruja rodzice - wielu z nas ma juz rodziny domy kredyty i inne wydatki zwiazane z zyciem wiec czemu nie szukac oszczednosci w gazie??

moj kumpel ma s8 4.2 V8 z zalozona sekwencja roznicy w jezdzie nie ma a wlac 15/100 za 5.22 a wlac 15/100 za 2.19??

ja rowniez jezdze na lpg i nie narzekam
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

 

Postprzez Paweu » 25 maja 2013, o 22:57

Posty o lpg przeniosłem (nawet o 2 za dużo :-P ).
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez PrzemkoXVI » 25 maja 2013, o 23:02

Paweu_mk3, tylko namieszałeś tym durnowatym rzucaniem postów... Co mam teraz zrobić niby, znalezione przez siebie frykasy wrzucać na nowo do innego tematu?!...
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez Opik » 25 maja 2013, o 23:05

Grzesiek2507 napisał(a):A cale przekonanie do gazu wzielo sie od instalek na mikserku, z ustawiona cholernie uboga (bo czego to sie nie robi dla oszczednosci), ktore wraz z przybywajacymi kilometrami zameczaly glowice, pierscienie i cala reszte.


:spoko: pieknie ujete i sama prawda :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 25 maja 2013, o 23:06

PrzemkoXVI, Nie unoś się tak bo Ci pęknie to raz...
Dwa.. było nie edytować po raz enty swojego postu bo wypisałeś też kilka mądrych myśli w temacie lpg więc wiesz.. ;-)

Edit:

Teraz powinno być ok.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Golf Maniak » 25 maja 2013, o 23:24

Więc co nieco i ja powiem odnośnie instalacji lpg.Osobiście nie jestem ich zwolennikiem jednakże biorąć pod uwagę to że na utrzymaniu mam siebie samochód mieszkanie coraz częściej zastanawiam się nad założeniem instalacji lpg do swojego samochodu.W tym temacie tak naprawdę chodzi o EKONOMIĘ-prosty przykład mojego ojca (posiadacza również golfika 3-ciej generacji z instalacją lpg) miesięcznie pokonuje ok 2500-3000km po mieście(ostatnie 4 miesiące z powodu awari golfiny zmuszony był lać benzynę do cc 700-tki-więc na samym paliwie oszczędzi miesięcznie kilkaset złotych).
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Grzesiek2507 » 26 maja 2013, o 00:18

najnowsze instalacje (i tu uklon w strone holendrow) maja budowe zblizona do normalnej instalacji pb...ciekawe jak to sie spisuje, jak wyglada spalanie, wplyw na trwalosc silnika. Bo w naszym kochanym kraju trzeba jakos zaoszczedzac...no a szlachta niech jezdzi dalej na pb :lol:
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez łukasz1983 » 26 maja 2013, o 09:35

Panowie sprawa jest oczywista,że jak ktoś jest uprzedzony do LPG to nie będzie na nim śmigał.Jego sprawa i nie ma co go do tego przekonywać ;-) Owszem ''stare'' instalacje może i były kiepskiej jakości i źle ustawione ale to było DAWNO.
Tak jak to pisałem w 1 poście jazda na LPG to przede wszystkim EKONOMIA (bo jest taniej jak na BP),ale także i EKOLOGIA (LPG jest bardziej przyjazne dla środowiska niź BP).
Ja mam w aucie 8-letnią instalacje,ja nim jeźdże 3 lata a silnik sprawuje się bez zarzutów,spalanie BP ok.8,5/100 a LPG 9,5/100(więc jest różnica),kompreche mam 13,5 (różnica pomiędzy baniakami to mniej jak 0,5),i zero wycieków oleju z silnika.
Także jakby LPG było takie BE to mój silnik nie był by w takiej kondycji po 8 latach eksploatacji na LPG :-D
Dla mnie jazda na LPG to tak jak pisałem głównie EKONOMIA,bo mam na utrzymaniu rodzine,a nie tylko samochód(choć to jest moje oczko w głowie :super: ).
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez killah » 26 maja 2013, o 12:06

Opik napisał(a):
Achtel napisał(a):Raz jak jechałem z dziewczyną ze 160 na LPG to jechało centralnie koło mnie BMW jakieś i ten gościu uśmiechał sie do mojej dziewczyny, a ja mu pokazałem magiczny środkowy paluszek, wcisnołem jak ja to nazywam NITRO czyli przełączyłem na benzyne i mnie nie ma, a mina gościa była rozbrajająca jak jechał koło mnie a nagle aż nas wgieło jak przełączyłem na beznyne :D :lol: hahaha :D


powód do dumy, dziewczyna także jest pewnie dumna z posiadacza takiego turbodablmastakilla madafaka, który potwierdza stereotypową opinię o posiadaczach Golfa :roll:
90 konny bolid który przy 160 potrafi wcisnąć w fotel, ahh... :roll:

swoją drogą to fajnie macie te "instalacje" wyregulowane, że musicie przełączać na benzynę żeby dobrze polatać :lol:

a co do tankowania za parę złotych to też mi się zdarza, bo jak planuje jechać gdzieś dalej następnego dnia to dobijam sobie do pełna i nie raz miałem rachunki typu 20-30-40zł. I rozumiem jestem z tego powodu sknerą, frajerem i żałuje na paliwo? Super :roll:


Mój człowiek :lol: polałbym ci za ten post :D ;-)
killah
 

Postprzez trollu » 26 maja 2013, o 13:01

kwadrat224 napisał(a):nie takie silniki ludzie gazuja jak vr6 , dla mnie wiocha to jest takie coś jak nizej

proszzzzzz gdzie VR do 12 garowca z Bentleya, nie ta liga
vr to duży silnik jak na golfa i tyle. gazownaie Bentleya, jakichś maserati itp to już lekkie naginanie a raczej marketing. ta fota to pewnie zdjęcie jednego jedynego bentleya z założonym gazem żeby pokazać światu jaki to prins super nie jest. kto przy zdrowych zmysłach wydając np milion zł na fure zastanawia się ile zaoszczedzi latając na LPG? :wstyd:
killah napisał(a): polałbym ci za ten post

x2
:lol:

ja jeżdżę na sekwencji staga już 2 rok? :niepewny: jakichś minusów gazu nie odczułem, auto jeździ dobrze i pali przy tym hmmm... zależy dla kogo, rozsądne ilości paliwa :lol: jak na golfa tragedii ma, do roboty mam 50km w jedną stronę, średnio 100km/h i spalanie ok 9l LPG.
co do lania BMW to prawdziwe bmw zaczyna się od 6 garów pod maską :] a przy 160 to mój ady chociaż zdrowy to cudów ni ma, przyspiesza lata świetlne. jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, dla jednych 1.8 90km idzie jak przecinak a dla drugich to muł z silnikiem od kosiary
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Nati712 » 27 maja 2013, o 10:53

No dobra uwazacie ze jak kogos stac na samochod za 100 tys zl to powinno byc go stac i na zalanie, a ja sie z tym akurat nie zgodze, przykladowo ja od najmlodszych lat lubialam auta jezdzilam na rajdy samochodowe uwielbialam subaru, na dzien dzisiejszy to moje niespelnione marzenia, przypuscmy ze gdzies tam mi sie poszczesci zlapie dobra fuche albo nie wiem wygram w zdrapki taka kwote, wtedy nasowa sie mysl "zrealizuje swoje marzenie" kupie to subaru, no i kupuje, wydaje wszystko co zgromadzilam na zakup marzen ale.......... to pali 20 l na sto a ja chce jezdzic nie tylko do kosciola i co ???? znajduje ekonomiczne rozwiazanie LPG nie jezdze subaru po 230/h jezdze bo ja kocham bo mi sie podoba jade na zakupy do kina na wycieczke jak juz ktos tam pisal nie tylko mam auto na utrzymaniubo mam dom rodzine mieszkanie psa czy nawet sama siebie, wiec jestem idiotka ktora przerabia swoje subaru na lpg bo udalo jej sie spelnic marzenie o posiadaniu a teraz zeby jedzic to musze kolejne 20 lat oszczedzac zeby za te 20 lat bylo mnie stac wyjechac z garazu???? Nonsens zobaczycie za kilkanascie lat jak juz technologia tak pojdzie w gore ze i takie auta seryjnie beda posiadaly LPG
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez BartheZz_3 » 27 maja 2013, o 11:31

Nati712 napisał(a):takie auta seryjnie beda posiadaly LPG

Chcesz zobaczyć magiczna sztuczkę ??
Obrazek
już tak jest w niektórych autach ;)
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości