wentylatory i klimatyzacja

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

wentylatory i klimatyzacja

Postprzez TOmeck » 11 cze 2009, o 21:53

witam, pytalem w jednym poscie ale nie uzyskalem odpowiedzi, mianowicie mam takie pytanie - ostatnio robilem z wentylatorami, tzn. zakladalem pasek laczacy jeden wentylator z drugim, auto zapalam chodzi chwile, silnik nie rozgrzal sie do 90 stopni ale wlaczam klime w celu sprawdzenia, z tego co sie dowiedzialem to przy zalaczeniu klimy powinny sie wlaczac odrazu dwa wiatraki.. u mnie tak akurat nie bylo. Moje pytanie jest takie, czy te wiatraki wlacza sie gdy silnik zlapie temperature powyzej 90 stopni?? czy cos moze jest zrypane skoro nie wlaczaja sie ODRAZU gdy zalaczam klime choc silnik nie ma jeszcze 90stopni ??
Avatar użytkownika
TOmeck
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 1 mar 2008, o 18:48
Lokalizacja: WiElIcZkA

wentylatory i klimatyzacja

 

Postprzez pablomed » 11 cze 2009, o 22:15

od razu się włączają po załączeniu klimy niezależnie od temperatury silnika. Chyba że na polu zimno poniżej 5 stopni albo zapomniałeś przekręcić pokrętło nawiewu choćby w pierwszą pozycję lub dalsze i klima się nie włączy.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez TOmeck » 12 cze 2009, o 10:36

pablomed napisał(a):od razu się włączają po załączeniu klimy niezależnie od temperatury silnika. Chyba że na polu zimno poniżej 5 stopni albo zapomniałeś przekręcić pokrętło nawiewu choćby w pierwszą pozycję lub dalsze i klima się nie włączy.



az tak zimno to nie bylo bo to teraz robilem pare dni temu a klime oczywiscie wlaczam i slychac jak sie zalacza a wentylatory w miejscu stoja...
Avatar użytkownika
TOmeck
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 1 mar 2008, o 18:48
Lokalizacja: WiElIcZkA

Postprzez pablomed » 12 cze 2009, o 11:16

zerknij na sterownik wentylatorów pod zbiorniczkiem płynu. Ma pod plastykową pokrywka bezpiecznik - sprawdź go.
Diagnozuj działanie wentylatorów zwierając styki we wtyczce włącznika w chłodnicy oraz dotokając brazowym kabelkiem dodatkowego włącznika umocowanego za pokrywą zaworów do masy (maja się włączyć)
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez TOmeck » 12 cze 2009, o 13:32

pablomed napisał(a):zerknij na sterownik wentylatorów pod zbiorniczkiem płynu. Ma pod plastykową pokrywka bezpiecznik - sprawdź go.
Diagnozuj działanie wentylatorów zwierając styki we wtyczce włącznika w chłodnicy oraz dotokając brazowym kabelkiem dodatkowego włącznika umocowanego za pokrywą zaworów do masy (maja się włączyć)


co do tego bezpiecznika to zauwazylem ze jest jeden a jest tam jeszcze jedno wolne miejsce na bezpiecznik.. chyba ze mowie o czyms innym ale wlasnie to sie znajduje pod zbiorniczkiem plynu chlodniczego
Avatar użytkownika
TOmeck
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 1 mar 2008, o 18:48
Lokalizacja: WiElIcZkA

Postprzez pablomed » 12 cze 2009, o 13:50

TOmeck napisał(a):co do tego bezpiecznika to zauwazylem ze jest jeden a jest tam jeszcze jedno wolne miejsce na bezpiecznik.. chyba ze mowie o czyms innym ale wlasnie to sie znajduje pod zbiorniczkiem plynu chlodniczego
ok sa sterowniki z dwoma lub z jednym bezpiecznikiem. Spisz numer sprawdzimy czy nie masz od innego auta.
To właśnie ten sterownik uruchamia wentylatory pod kilkoma warunkami (czujniki ma podpięte od ciśnienia w klimie, temperatury itp). Z tym że jeśli sprzęgło spręzarki słychać, to bardziej szukaj poza tym sterownikiem awarii
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez TOmeck » 12 cze 2009, o 14:08

niestety ale numeru tam nie bylo zadnego tylko fotke zrobilem.. malo tego mysle sobie wlacze klime i sprawdze co z wentylatorami.. patrze a tu sie wlaczyly odrazu Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
TOmeck
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 1 mar 2008, o 18:48
Lokalizacja: WiElIcZkA

Postprzez pablomed » 12 cze 2009, o 14:41

z boku ma nadrukowane na biało numery, trzeba jakimś lusterkiem podpatrzeć, ale skoro działa to działa, może tam coś poruszałeś i poprawił się styk którego nie było.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez TOmeck » 30 cze 2009, o 23:40

i znow zaczynaja sie jaja dziac z klima a raczej z wentylatorami, poprostu juz mam dosc tego auta, ale do rzeczy:

mam problem z wentylatorami, nawet gdy nie mam wlaczonej klimy a stoje w korku to temperatura widze ze podnosi sie na 100 stopni a wentylatory nie dzialaja, przejezdzam swiatla i zatrzymuje sie, maske otwieram ruszam wtyczka od wentylatorow i dopiero zalaczaja sie, brak styku czy jest cos uszkodzone?? jak juz pracuja te wentylatory niezaleznie czy mam klime wlaczona czy nie to glosno chodza, wydaje mi sie ze troche za glosno.. tak powinno byc??
Avatar użytkownika
TOmeck
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 1 mar 2008, o 18:48
Lokalizacja: WiElIcZkA

Postprzez pablomed » 1 lip 2009, o 08:33

psiknij we wtyczkę wd40 włóż ją pare razy i wyjmij i pownno być, ewentualnie zaciśnij jakoś konektorki żeby styk był. A głośno czy nie głośno to ocena subiektywna, musisz porównać z innym autem. I nie pisz ze z powodu takiej pierdułki masz dość Golfa! Bo jeśli tak to prosze bardzo, kup sobie nówkę sztukę w salonie i będziesz z takimś czymś do ASO na gwarancji jeździł :zabawa:
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez TOmeck » 1 lip 2009, o 10:44

pablomed napisał(a):psiknij we wtyczkę wd40 włóż ją pare razy i wyjmij i pownno być, ewentualnie zaciśnij jakoś konektorki żeby styk był. A głośno czy nie głośno to ocena subiektywna, musisz porównać z innym autem. I nie pisz ze z powodu takiej pierdułki masz dość Golfa! Bo jeśli tak to prosze bardzo, kup sobie nówkę sztukę w salonie i będziesz z takimś czymś do ASO na gwarancji jeździł :zabawa:



wlasnie ta wtyczka jest po izolowana i mysle ze poprzedni wlasciciel cos kombinowal przy niej, w sumie patrzylem juz na ta wtyczke i psikalem ale bede musial ja dokladniej przepatrzyc, a golfa mam dosc bo co chwile jakies takie pierdulki wychodza :-?

[ Dodano: 2009-07-01, 19:21 ]
dzis wzialem sie za kable ktore wchodza do kostki wentylatora, tzn. przepatrzylem i zmienilem koncowki kabli zeby ciasno wchodzily do wentylatora.. wszystko dokladnie poizolowalem i zapalilem auto, pochodzil jakis czas i wlaczylem klime, wentylatory powinny sie wlaczyc a niestety znow sie nie wlaczaja, wzialem srubokret i stuknalem w silniczek od wentylatora i wentylator sie wlaczyl a z nim i ten drugi, czyli mam rozumiec ze wentylator jest do zmiany ??? (ten glowny co ma wpiete kable)
Avatar użytkownika
TOmeck
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 1 mar 2008, o 18:48
Lokalizacja: WiElIcZkA

Postprzez pablomed » 3 lip 2009, o 09:20

ano tak, zapewne szczotki mu się skończyły, można by sie bawić z nim ale to żmudne, lepiej kup używkę lub nowy, tylko mocy takiej jak masz bo do klimy musi być mocniejszy.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Następna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron