problem z dmuchawa

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

problem z dmuchawa

Postprzez pietia77 » 14 sie 2009, o 13:49

:cry: Czesc mam problem z ktorym nie wiem jak sobie poradzic z z mechaniki samoch. jestem noga otoz wentylator mi nie dziala raz sie zalacza a raz jak ostatno nie chodzi wogole przez tydzien jak pojechalem w dluzsza trase to po 100km mi sie zalaczyl ale nie byl tak silny jak normalenie i cos chrobotalo jak po zatrzymaniu sie i wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki izalaczeniu zaplonu na nowo znowu nie dzialal czyscilem filtr ten dmuchawy prostokatny zalaczylem i dzialal aale nie na dlugo prosze o pomoc nie wiem co sie dzieje a bez nadmuchu jest ciezko tymbardziej ze zbliza sie taki okres ze nadmuch bedzie potrzebny.pozdrawiam piotr :-)
pietia77
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 sty 2009, o 21:59
Lokalizacja: lask

problem z dmuchawa

 

Postprzez cementowy_jas » 14 sie 2009, o 17:30

Pasowałoby sprawdzić co z silniczkiem dmuchawy. Ściągasz półkę pod schowkiem od strony pasażera - tam masz taką dużą wciśniętą paczuszkę w zatrzaskach - wyciągasz ją - do niej wpinają się dwie kostki - duża i mała. Odpinasz małą, wciskasz w nią jakiś kabelek, który sobie wcześniej załatwisz, a drugi koniec kabelka gdzieś pod plusa w samochodzie np. pod zapalniczkę. Jeśli zacznie dmuchawa chodzić to silniczek ok, więc pozostaje albo bezpiecznik termiczny który jest z tyłu tej paczuszki wlutowany, albo panel pokręteł nawiewów.
cementowy_jas
Badacz tematu
 
Posty: 174
Dołączył(a): 13 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postprzez Pascal » 15 sie 2009, o 05:45

Sciągnij tylko półkę i wtedy załącz zobaczysz czy silniczek działa jesli tak to wina pokręteł nawiewu...wtedy zdejmij pokrętlo nawiewu z lewej strony te oznaczone 1...2...3...4...i tam jest taka metalowa blaszka która dolega do blachy jak przerzucasz stopnie nawiewu ona również się przesuwa dognij ja lekko by dotykała blachy może nie styka...

Sprawdź tez:

http://www.golf3.pl/topics28/wymiana-op ... vt7725.htm
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez cementowy_jas » 15 sie 2009, o 12:53

Pascal, ta blaszka może mieć napięcie, które sprawdzisz miernikiem, a i tak doginanie nic nie da, bo na kostkę prądu nie podaje, taki urok.
Pascal napisał(a):Sciągnij tylko półkę i wtedy załącz zobaczysz czy silniczek działa jesli tak to wina pokręteł

jak ma załączyć? :mrgreen: bo może ja na darmo dodatkową robotę sobie robiłem :P
cementowy_jas
Badacz tematu
 
Posty: 174
Dołączył(a): 13 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postprzez Pascal » 15 sie 2009, o 12:57

cementowy_jas napisał(a):Pascal, ta blaszka może mieć napięcie, które sprawdzisz miernikiem, a i tak doginanie nic nie da, bo na kostkę prądu nie podaje, taki urok.


jaką kostke :lol: co ty mówisz?wiesz wogóle o którą blaszke chodzi? :cisza:
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez cementowy_jas » 15 sie 2009, o 13:09

ściągasz pokrętło od prędkości dmuchawy - masz dwie blaszki - jedna jeździ razem z pokrętłem druga jest stała - o te blaszki mi chodzi. a kostkę? jak wyjmiesz panel cały to od d*** strony po lewej stronie masz podpinaną kostkę taka szeroka, właśnie od biegów nawiewu, "o take kostke" więc nie wiem czego tak zacieszasz :mrgreen:
i nadal nie wiem jak załączyć ten silniczek po zdjęciu półki :P
cementowy_jas
Badacz tematu
 
Posty: 174
Dołączył(a): 13 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postprzez swatu » 15 sie 2009, o 13:16

Obrazek
pod ta wieksza jest mniejsza blaszka i ona odpowiada za biegi 1,2,3,4
Obrazek
natomiast po odpieciu tej kostki odpina sie równiez zasilanie i nic nie chodzi ,mozliwe jeszcze ze cos z linkami jest nie tak.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pascal » 15 sie 2009, o 13:21

cementowy_jas napisał(a):i nadal nie wiem jak załączyć ten silniczek po zdjęciu półki :P


Poczytaj troszkę postów na tym forum użyj szukajki i dopiero pisz :cisza:
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez cementowy_jas » 15 sie 2009, o 13:22

swatu, dziwna ta kostka u ciebie, 2-pinowa tylko?? u mnie jest 5-pinowa :)

[ Dodano: 2009-08-15, 13:24 ]
Pascal napisał(a):Poczytaj troszkę postów na tym forum użyj szukajki i dopiero pisz


pisze wg swoich doświadczeń, a jeśli piszesz że można załączyć silniczek bez podpinania pod mniejszą wtykę napięcia to napisz mi jak to po prostu włączyć skoro wiesz, po co mam szukać? jeśli pokrętła są uszkodzone to w jaki sposób mam podać napięcie na silniczek?
cementowy_jas
Badacz tematu
 
Posty: 174
Dołączył(a): 13 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postprzez Pascal » 15 sie 2009, o 13:33

cementowy_jas napisał(a):piszesz że można załączyć silniczek bez podpinania pod mniejszą wtykę napięcia to napisz mi jak to po prostu włączyć skoro wiesz, po co mam szukać?


Ja tak nie napisałem czytaj ze zrozumieniem i przeczytaj najpierw regulamin szczególnie pnkt 3,4,13,15 :cisza: :cisza: :cisza: :!: :!: :!:
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez swatu » 15 sie 2009, o 13:34

cementowy_jas napisał(a):dziwna ta kostka u ciebie, 2-pinowa tylko?? u mnie jest 5-pinowa
w kazdym golfie jest taka sama masz 5 linek to i piec styków ,chyba łatwo to zauwazyc .
cementowy_jas napisał(a):a jeśli piszesz że można załączyć silniczek bez podpinania pod mniejszą wtykę napięcia to napisz mi jak to po prostu włączyć

aby wymontowac dmuchawe musisz zdjąc osłone która znajduje sie na dole pod schowkiem prawie przy podłodze,pozniej odlacz kostke z przewodami od dmuchawy,odblokuj zatrzask mocujacy,obru cdmuchawe w kierunku lewym i wyjmij ja .
potem mozesz sprawdzic pod innym zasilaniem czy wogóle ona działa.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pascal » 15 sie 2009, o 13:39

swatu napisał(a):potem mozesz sprawdzic pod innym zasilaniem czy wogóle ona działa.


Ach Swatu musiałes mówić... :lol: :padam: A więc pietia77 sprawdź te rzeczy które mówiliśmy ze Swatem a jak nie da rady to pomyślimy dalej...ale powinno pomóc na 99procent
Ostatnio edytowano 15 sie 2009, o 13:40 przez Pascal, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Następna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości