Parowanie szyb

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez Kaktus2907 » 8 paź 2012, o 22:38

witboy napisał(a):czyli wyjmij filtr przeciw pylkowy i sprawdz czy masz tam jakas klapke
jak wymienialam filtr i wyciagnelam cala ta obudowe zeby wyczyscic tamten syf to tam byl taki maly wiatraczek no wiecie, nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale zadnej klapki tam nie widzialam :P

Bradley, jak ja widze ile tu jest rozbierania i dziamdziania sie to mnie leb peka :(( ale wiocha... ja nie wiem czy bede na etapie gdzie wszystko co fabryczne kij strzelac bedzie czy nie wiem ... ? :P
auto ma 270tysi :P

[ Dodano: 2012-10-08, 21:40 ]
witboy, hmm wiesz, daje mi to do myslenia i wiecej wskazuje na nagrzewnice bo tak : paruja mi szyby ale to tak na tlusto, no i jak wlacze cieply nawiew to tam cudownie pachnie ze masakra :P zimny nie, tylko cieply :p
Kaktus2907
Badacz tematu

Postprzez Bradley » 9 paź 2012, o 08:49

Jesli masz tluste szyby i smierdzi na slodkawo glikolem to nagrzewnica. Sprawdz tez ubytek plynu.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk

Postprzez Kaktus2907 » 10 paź 2012, o 18:19

Bradley napisał(a):Jesli masz tluste szyby
tak mam, ale jesli chodzi o zapach tego czegos to nie potrafie zidentyfikować bo pierwszy raz cos takiego czuje :P
Kaktus2907
Badacz tematu

Postprzez jasiu0997 » 10 paź 2012, o 21:25

ale jezeli na ciepłym od razu smierdzi to nagrzewnica, wsadz reke w kabinie za tunel srodkowy od pasazera wyzej nawiewu na nogi pewnie bedzie wilgotno
Mój Concept :serce: http://www.golf3.pl/topics2/moj-mudzin- ... t43936.htm

<b>"Nie ważne fele, kolor, marka, produkcja zalewaj, pal, ruszaj"</b>
jasiu0997
Members

Postprzez Mikolaj211 » 10 paź 2012, o 23:58

Witam! Co do mojego problemu - akurat ostatnimi czasy akurat nie było często deszczu, więc w zasadzie problemu też nie...

Jakiś czas temu zdjąłem ponownie podszybie i zobaczyłem coś takiego:
Obrazek

Najpierw nie wiedziałem co to, a okazało się, że jest to z pod wygłuszenia maski. Ciekawi mnie tylko w jaki sposób się to tam znalazło, skoro miesiąc wcześniej wyciągałem filtr i nic nie było... Posprzątałem to wszystko...

Dziś znowu przy okazji wyciągania sterownika silnika postanowiłem wyczyścić trochę dokładniej, zdjąłem obudowę filtra kabinowego, było sporo syfu, odkurzaczem uzyskałem jedynie takie coś:

Obrazek

Myślę w wolniejszej chwili wyszorować to jakoś dokładniej, może zabezpieczyć jakimś bitexem, jeśli będzie coś tam się działo z tym, a samą obudowę przykleić na silikon, bo uszczelka jest jaka jest.

Ten otwór idący w błotnik jest tylko na kabel od kierunku, czy może tamtędy wchodzi powietrze? Może tam coś też zatkane jest...
Chodzi o to:

Obrazek
Mikolaj211
Czytacz

Postprzez jasiu0997 » 11 paź 2012, o 09:24

wyczysc tylko wilgotna szmatka do czystego lakieru nowy filrt :) osobiscie na silikon nic bym nie robil bo to nie musi byc mega szczelne :)

jasiu0997
Members

Postprzez Kaktus2907 » 25 lis 2012, o 20:53

Sluchajcie sorry za odgrzewanie kotleta ale..

kurde nim wymienilam plyn chlodniczy to parowaly mi te szyby, ubylo go wiec dolalam go jakiegos tam tanszego no i problem ustal na troche.. nie parowalo nagle ;o. zmienilam plyn, mylam szyby, acetonem nawet brat potraktowal... i dupa....za przeproszeniem.. :(
kurde nieraz unosil sie jakis zapach z nawiewow nieraz nie.. nie da sie tak okreslic. a 300zl za wymiane nagrzewnicy to duzo wiec wole wyczerpac inne mozliwsoci niz tyle wylozyc ;/

wczoraj przeczyscilam nawiewy i widze lekka poprawe.
zobaczymy co to bedzie, ale zauwazylam ze jak paruja mi szyby (tzn w sumie po przetarciu pozostawiaja smugi wiec pewnie sa tluste ) to z tylu po szyby po bokach takze sa zaparowane :/
mam pochlaniacz wilgoci, owszem przednia szyba nie paruje tak jak "z nocy" ale jak wlacze ogrzewanie to juz lipa.

ja nie wiem, moze tam cos zapchane jest ?
jakas klapka mi sie nie podnosi czy cos ? nie mam klimy i nie wiem czy cos takiego moge sprawdzic ? Bo mnie to drazni :( :dobani:
Kaktus2907
Badacz tematu

Postprzez Golf Maniak » 26 lis 2012, o 09:24

Kaktus2907 napisał(a):Sluchajcie sorry za odgrzewanie kotleta ale..

kurde nim wymienilam plyn chlodniczy to parowaly mi te szyby, ubylo go wiec dolalam go jakiegos tam tanszego no i problem ustal na troche.. nie parowalo nagle ;o. zmienilam plyn, mylam szyby, acetonem nawet brat potraktowal... i dupa....za przeproszeniem.. :(
kurde nieraz unosil sie jakis zapach z nawiewow nieraz nie.. nie da sie tak okreslic. a 300zl za wymiane nagrzewnicy to duzo wiec wole wyczerpac inne mozliwsoci niz tyle wylozyc ;/

wczoraj przeczyscilam nawiewy i widze lekka poprawe.
zobaczymy co to bedzie, ale zauwazylam ze jak paruja mi szyby (tzn w sumie po przetarciu pozostawiaja smugi wiec pewnie sa tluste ) to z tylu po szyby po bokach takze sa zaparowane :/
mam pochlaniacz wilgoci, owszem przednia szyba nie paruje tak jak "z nocy" ale jak wlacze ogrzewanie to juz lipa.

ja nie wiem, moze tam cos zapchane jest ?
jakas klapka mi sie nie podnosi czy cos ? nie mam klimy i nie wiem czy cos takiego moge sprawdzic ? Bo mnie to drazni :( :dobani:

W jakim stanie masz filtr przeciwpylkowy?Kiedy ostatni raz go zmieniles?Znajomy mial podobny problem z parowaniem szyb po wymianie filtru przeciwpylkowego problem został rozwiązany.
Golf Maniak
Members

Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Kaktus2907 » 27 lis 2012, o 00:49

Golf Maniak napisał(a):W jakim stanie masz filtr przeciwpylkowy?Kiedy ostatni raz go zmieniles?
spokojnie, wymieniałam go z 1,5 miesiąca temu.
Kaktus2907
Badacz tematu

Postprzez jasiu0997 » 28 lis 2012, o 08:29

a z nawiewów nie leci para? poliz kratki nawiewów zapewne mają słodko gorzki smak płynym, masz do wymiany nagrzewnice :) przerabiałem ten temat u siebie... jeden dzień roboty dla faceta, nie musi być mechanik, a nagrzewnica kosztuje 40zł

jasiu0997
Members

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy