Klimatyzacja manualna

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez Minmar » 12 kwi 2008, o 22:58

Ok. Dzięki Panowie...
Pozdrawiam!
Minmar
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25 lis 2007, o 21:16
Lokalizacja: Łódź

 

klimatyzacja

Postprzez Pio 3 1.9 tdi » 22 kwi 2008, o 23:01

mam pytanie do wszystkich a mianowicie czy jest mozliwosc załozenie klimatyzacji do dolfa 3 oczywiscie z silnikiem 1.9 tdi? czy ktos moze zakladał , ma taka nie fabryczna klime jesli sie da oczywiscie :-) ILE BY TO KOSZTOWAłO I JAK TO ZDIAłA
Pio 3 1.9 tdi
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 lut 2008, o 18:51
Lokalizacja: Opole Lubelskie

Postprzez pawel_ns » 22 kwi 2008, o 23:03

klime napewno da sie zalozyc bo ja u siebie mam przy takim silniczku tylko nie wiem jaki jest tego koszt

znalazlem temacik o tym ;)
http://www.golf3.pl/topics4/klima-do-td ... lima+koszt
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Adek19 » 23 kwi 2008, o 07:08

tak jak kolega wyżej nie opłaca się montować za durze koszty lepiej sprzedać auto i kupić 2 takie same tylko z klimą
Avatar użytkownika
Adek19
Members
 
Posty: 1240
Dołączył(a): 14 mar 2008, o 19:38
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Postprzez Rafit » 23 kwi 2008, o 12:08

Założenie nieoryginalnej to koszt koło 800zł
Avatar użytkownika
Rafit
Badacz tematu
 
Posty: 257
Dołączył(a): 2 mar 2008, o 20:33
Lokalizacja: GDA

Postprzez tomiek » 27 kwi 2008, o 19:48

Jako że to moj pierwszy post witam wszystkich :-) Nie zakladajac nowego tematu dołacze sie do tego, mam podobny problem klima sie nie wlancza wysprawdzalem wszystkie bezpieczniki swiatelko kontrolne na AC swieci ale nasłuchując przy silniku jak i zreszta jest minimalnie slyszący stuk wlaczania sie tego agregatu czy jak to nazwac, teraz nic sie nie dzieje, nie wlącza sie to urządzenie, moze ktos sie orjentuje czy moze klima nie ma bezpicznika tylko moze jakis przekażnik i on padł.
Avatar użytkownika
tomiek
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 kwi 2008, o 14:01
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez ANDREW7123 » 28 kwi 2008, o 13:57

:?: Mam pytanie dotyczące wykraplania z układu klimy u mnie to nie występuje - klimatyzacja pracuje prawidłowo
ANDREW7123
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 14:21
Lokalizacja: ZABKI / WWL /

klima

Postprzez romamon » 13 cze 2008, o 17:39

nabiłem klimę szczelność jest, wymieniłem czujnik ciśnieniowy, z czujnikiem podłączonym klimę mogłem włączyć ale przy wyłączeniu sprężarka chodziła dalej wraz z wentylatorem który chodził też po wyjęciu kluczyków, a bez czujnika klima chodzi mogę ją włączać i wyłączać ale z tego co słyszałem bez zujnika klima nie powinna się włączać, byłem u elektryka nie mógł znaleść problemu, dzwoniłem do serwisu vw Groblewski ( firma do bani) nie mogłem się dodzwonić przez 5 dni. Po 5 dniach jak się skontaktowałem powiedzieli mi że mechanicy nie pomagają telefonicznie tylko naprawiają samochody, nie chciałbym zostawić samochodu w serwisie i dzwonić następne 5 dni żeby spytać się o stan naprawy mojego auta, z góry pozdrawiam i dziękuję za rady...
romamon
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 17:19
Lokalizacja: Sztutowo

Postprzez KUBALA » 15 cze 2008, o 13:01

sprawa wydaje się prosta masz zwarcie w kostce od czujnika lub gdzieś dalej czujnik działa jak zwykły kontakt zamyka lub otwiera przepływ prądu da sprezarki klimy, jak możesz ją uruchomic bez podłączenia czujnika tzn. ze spręzarka dostaje całyczas prąd tylko skąd? pruj kable od czujnika do spręzarki gdzieś musi byc zwarcie do masy lub na plus, przyjżałbym si tez samemu włącznikowi na desce nie można wyłączyć klimy dziwne??
pruj kable czyść kostki z wilgoci itp..
a zobacz czy poprzedni właściciel nie poskąpił na czujnik i nie podłączył ci klimy na krótko omijając czujnik sprawdż dlaczego prąd jest podawany na spręzarkę mimo to że czyjnik ( któty naprawde jest włącznikiem klimy ) nie podaje napięcia
miłego jak by co to pisz coś poradzimy
czarna perła
Avatar użytkownika
KUBALA
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 28 maja 2008, o 10:15
Lokalizacja: SKWIERZYNA

problem z klimą

Postprzez sycz » 27 cze 2008, o 07:50

Gdy włączam klime obroty wogule nie spadaja .nie mam jak sprawdzic klimatyzacji bo nie jest na razie napełniona.Co może być przyczyną?
Avatar użytkownika
sycz
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 lut 2008, o 12:55
Lokalizacja: G-dz

Klimatyzacja

Postprzez kerad40 » 28 cze 2008, o 13:51

Może ktoś podpowie jak zdiąć kołopasowe razem z elektromagnesem z pompy klimatyzacji
kerad40
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 5 kwi 2008, o 14:46
Lokalizacja: Parszów

Postprzez leopard » 29 cze 2008, o 23:22

brak czynnik chłodzącego w ukłądzie klimy - za załączenie klmy odpowiedzialny jest czujnik temperatury i czujnik ciśnienia w układzie klimy - dopóki nie napełnisz klimy nie włączysz jej
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości