Klimatyzacja manualna

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

klimatyzacja

Postprzez paliwo » 22 sie 2010, o 18:19

Mam problem z klimatyzajcą jak włanczam klime to silnik zaczyna pracowaci nie rowno co moze być????????????
paliwo
Badacz tematu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 20:48
Lokalizacja: Suwałki

klimatyzacja

 

Postprzez K@mil » 22 sie 2010, o 21:25

Mam problem z klimatyzajcą jak włanczam klime to silnik zaczyna pracowaci nie rowno co moze być????????????


moze byc tak ze alternator ma slabe ladowanie i jak wlaczysz sprezarke to moze nie dawac rady bo jednak sprezarka troszke pradu zabiera
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

1.6 (75km) klima

Postprzez K@mil » 22 sie 2010, o 22:43

Witam potrzebuje kogos kto jest wlascicielem Golfa 1.6 ABU.AEA.AEE i posiada klime :)

Najbardziej interesuje mnie silnik AEA ale wlasciciele wyzej wymienionych tez pomoga... Prosze o kontak tutaj albo na PW :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Imper » 22 sie 2010, o 23:29

co chcesz wiedziec?
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez paliwo » 25 sie 2010, o 19:31

a moze byc coś innego ??
paliwo
Badacz tematu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 20:48
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez prezesik » 25 sie 2010, o 20:49

co do sprężarki - prąd prądem, ale jaki duży opór obrotowy ona daje na paskach, wtedy silnik zaczyna zwalniać i nierówno chodzić, silnik też straci deko mocy jak będzie załączona klima.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez pablomed » 26 sie 2010, o 13:54

paliwo, rzucę ci hasło - zawór przyrostowy biegu jałowego, w silniku AAZ przy klimie masą jest podpięty do pinu 12 sterownika, bez klimy bezpośrednio do masy nadwozia. Szczegółów nie znam. Napewno jest to niesprawność a nie norma.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

problem z klimą

Postprzez rembdeska » 18 paź 2010, o 16:47

mam taki problem że świeci mi się kontrolka przełącznika klimatyzacji oznaczona AC .
świeci cały czas nawet kiedy stacyjka jest wyłączona .

pytanie dlaczego to świeci :cry:
Avatar użytkownika
rembdeska
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 26 wrz 2010, o 22:19
Lokalizacja: oświęcim

Nie dziala klimatyzacja

Postprzez log » 19 paź 2010, o 23:29

Witam.
Kupilem golfa w ktorym nie dziala klima. Wg poprzedniego wlasciciela byla nabijana nie dawno.
Efekt jest taki, ze po wcisnieciu "AC" nie zapala sie dioda. Sprawdzalem bezpieczniki i sa ok, ze schematu widzialem, ze jest jakis przekaznik (R1) czy mozna go jakos sprawdzic?
Ewentualnie gdzie idzie napiecie z przycisku? Wyczytalem, ze chyba do kompresora i tam powieniem sprawdzac napiecie ale nie jestem pewien.
Z gory dzieki za odpowiedz.
log
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 paź 2010, o 22:40
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Postprzez Snejk18 » 20 paź 2010, o 22:40

A miałeś włączony nawiew ?? Żeby klima się odpaliła, nawiew musi być włączony przynajmniej na 1-wszy bieg :p

log napisał(a):Efekt jest taki, ze po wcisnieciu "AC" nie zapala sie dioda.


Jeżeli powyższy sposób nie pomoże, to sprawdź czy zapala się dioda pod przyciskiem od wewnętrznego obiegu.

Jeżeli ona się zapali, to zostaje tylko brak "chłodziwa" (nie wiem dokładnie co oni tam wlewają :p), jest zabezpieczenie które nie pozwala włączyć się kompresorowi jeżeli układ nie jest zalany, ale nie pamiętam, czy dioda od klimy się wtedy zapala, czy nie.

log napisał(a):Wg poprzedniego wlasciciela byla nabijana nie dawno.


Rzeczywiści mógł nabić, ale jeżeli układ jest nieszczelny, to "chłodziwo" się ulotniło :p
Avatar użytkownika
Snejk18
Fanatyk
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 22:19
Lokalizacja: Nasielsk

Postprzez log » 21 paź 2010, o 11:57

Przeczytalem najpierw wszystkie podobne posty na forum wiec wiem, ze musi byc na przynajmniej pierwszym biegu :)
Przycisk od zamykania obiegu dziala.

Ponawiam pytanie czy mozna jakos sprawdzic przekaznik R1?
log
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 paź 2010, o 22:40
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Postprzez pablomed » 21 paź 2010, o 23:39

log, od klimy masz przekaźnik jeden ten R1 oraz masz sterownik wentylatorów pod zbiorniczkiem płynu hamulcowego, a także kilka czujników ciśnieniowych i temperatury, to są dość złożone sterowniki i możesz sprawdzić jak się połapiesz w schematach które znajdziesz w necie bez problemu. A póki co proponuję zwyczajnie podać na krótko napięcie do sprzęgła kompresora prosto z aku i w tym momencie klima ma zacząć chłodzić po odpaleniu silnika oczywiście, bedziesz wiedział czy rzecz podstawowa czyli kompresor jest sprawny i wówczas jest sens pogrzebać samemu w elektronice. Przekaźnik się nie psuje, może zepsuć się sterownik pod zbiorniczkiem jak się na niego parę razy płynu wylało przy nalewaniu albo po awarii
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości