KLIMA ZIMĄ???

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

KLIMA ZIMĄ???

Postprzez VWARNI » 21 lis 2007, o 13:18

Witam mam takie pytanko mam golfa 3 z Klima manualną nie klimatronikiem i czy jest tak jak ma moj kolega w audi A4 ze jak jest ponizej 0 Temp. na dworze to klima sie nie właczy :?: :?: :?: Bo wczoraj chciałem przepalic Klime i niby lampki sie zapaliły ale nie słyszałem tego klikniecia sprzegła w pompie,i zazwyczaj czuje odrazu na mocy auta ze jest obciazone dodatkowo :?: Wiec moze ktos z was wie cos na ten temat Pozdro..
Avatar użytkownika
VWARNI
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 20 paź 2007, o 23:42
Lokalizacja: Wrocław

KLIMA ZIMĄ???

 

Postprzez PiJey88 » 21 lis 2007, o 13:20

dokładnie tak jest, sprawdze jeszcze u siebie zeby się upewnić, ale ja juz słyszałem cos takiego od kogoś i chyba się zgadzało.
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Mati » 21 lis 2007, o 15:43

jak spadnie temperatura to sie wypowiem czy u mnie tez tak jest
my name is kokaine i'll mess up your brain if you know what i know
Avatar użytkownika
Mati
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 lip 2007, o 13:34
Lokalizacja: konskie

Postprzez VWARNI » 22 lis 2007, o 02:24

Nowe obserwacje to takie ze jak właczam klime to po obrotach silnika widac ze cos lekko szarpnie wskazuwka obrotomierza,i jak chodzi normalnie na ciepłym powietrzu to zaczynaja parowac szyby :?: Zato jak ja wyłacze ale nadal mam obiek zamkniety to dopiero zaczynaja parowac szyby :?: Znajomy w pracy cos mi mówił ze to normalne ze paruja na ciepłym powietrzu ale ja nie wiem czy to normalne :?: :?: :?: jak by ktos obadał to usiebie to niech sie podzieli spostrzezeniami
Avatar użytkownika
VWARNI
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 20 paź 2007, o 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sipset » 22 lis 2007, o 09:04

VWARNI na obiegu wewnetrznym szyby beda Ci parowac niestety. Uzywaj klimy bez obiegu wewnetrznego w miare mozliwosci. Poza tym filtr parwdopoodbnie masz do wymiany. Kosztuje z 20 zl i 10 min roboty z wymiana. Pozdrawiam
pozdro

JESLI KTOS POMOGL DODAJ PUNKCIKA
Avatar użytkownika
sipset
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 15 lis 2007, o 01:17
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Mati » 22 lis 2007, o 11:02

a gdzie ten filterek sie znajduje ?? i czy dam rade sam go wymienic ??co moze byc przyczyna kiedy po wylaczeniu klimy i krotkim postoju przy wyl. silniku kiedy znow rusze cosik mi przez pierwsza minutke smierdzi w aucie na wlaczonej kilnmi dodam ze takie porzypoadki mialem w okresie letnim :):)
my name is kokaine i'll mess up your brain if you know what i know
Avatar użytkownika
Mati
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 lip 2007, o 13:34
Lokalizacja: konskie

Postprzez krazek1 » 22 lis 2007, o 12:19

serano napisał(a):a gdzie ten filterek sie znajduje ?? i czy dam rade sam go wymienic ??co moze byc przyczyna kiedy po wylaczeniu klimy i krotkim postoju przy wyl. silniku kiedy znow rusze cosik mi przez pierwsza minutke smierdzi w aucie na wlaczonej kilnmi dodam ze takie porzypoadki mialem w okresie letnim :):)

Przydał by się układ cały odgrzybić ----> http://vwgolf.pl/index.php?id=grzyby
wymiana filtru ----> http://vw2.info/vwforum/pp/filtr.html
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez sipset » 22 lis 2007, o 12:55

serano oczywiscie ze dasz rade sam to zrobic. Odgrzybienie powinno pomoc... Wszystko co potrzeba jest w linkach ktore podal krazek1 . Preparat do odgrzybiania kupisz w kazdym motoryzacyjnym, ceny od 15zl do.... wiecej:D
pozdro

JESLI KTOS POMOGL DODAJ PUNKCIKA
Avatar użytkownika
sipset
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 15 lis 2007, o 01:17
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Mati » 22 lis 2007, o 13:03

dajcie krazkowi punkcika biore sie do roboty heh ale najpierw do sklepu po srodek i filterek (a i na przerwe tez wezme jakis srodek do picia :) za pewien czas dam znac jak efekty
my name is kokaine i'll mess up your brain if you know what i know
Avatar użytkownika
Mati
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 lip 2007, o 13:34
Lokalizacja: konskie

Postprzez VWARNI » 23 lis 2007, o 01:19

Co do filtra pyłkowego to juz go 2 razy zmienieałem w ciagu roku,ostatnio jakos latem ;) A co do klimy to z tego co pamietam to jak nie włacze obiegu wewnetrznego to nie da sie właczyc klimy :?: :?: :?: ale tego nie jestem pewien na 100%.Zato jestem pewien ze jak wyłacze np. wentylator na połozenie zero to wtedy klima sie wyłacza :idea: i tego jestem pewien akurat(oczywiscie cały czas mam na mysli klime manualna)
Avatar użytkownika
VWARNI
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 20 paź 2007, o 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sipset » 23 lis 2007, o 09:32

VWARNI napisał(a):jak wyłacze np. wentylator na połozenie zero to wtedy klima sie wyłacza

naturalne!
VWARNI napisał(a):jak nie włacze obiegu wewnetrznego to nie da sie właczyc klimy

a to niby czemu mialoby tak byc?
pozdro

JESLI KTOS POMOGL DODAJ PUNKCIKA
Avatar użytkownika
sipset
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 15 lis 2007, o 01:17
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez PiJey88 » 23 lis 2007, o 11:11

VWARNI napisał(a):jak nie włacze obiegu wewnetrznego to nie da sie właczyc klimy

z tym sie nie zgodze, u mnie działa bez obiegu wewnętrznego i nie wiem czemu miała by nie działać
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 7 gości