buczenie a filtr ??

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

buczenie a filtr ??

Postprzez tubis » 20 gru 2008, o 17:54

Witam ;) mam problem z nawiewem u mnie:/ dzisiaj wymienialem filtr powietrza i przeciwpylkowy. i wszytko by bylo ok gdyby nie to ze jak byly stare filtry to nie bylo buczenia. a teraz jak zalozylem nowe to przy biegu jalowym slychac lekko jakies buczenie w skrzynce gdzie sie znajduje filtr powietrza. Natomiast gdy dodaje gazu to buczy niemilosiernie ze radia nieslychac :/ zaglusza nawet zimowki :/ nie wiem co moze byc wszytko pozakladalem jak trzeba filtr nigdzie nie lata klapa jest dobrze zapieta. moze Filtr musi sie przez jakis czas ulozyc i potem przestanie buczec ??
tubis
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lis 2008, o 23:18
Lokalizacja: gliwice

buczenie a filtr ??

 

Postprzez pawelsce » 19 lut 2009, o 16:07

Wlaśnie ja mam chyba ten sam problem tylko ze nie wymieniałem żadnych filtrów... Jak przekręce kluczyk stacyjki to tak jakby w prawym podszybiu chodził jakis wentylatorek i to dość głośno co bardzo denerwuje a zwłaszcza podczas jazdy bo dochodzi jeszcze tak jakby wiało do środka kabiny..:/. Wnioskuje że tam jest całe urzadzenie do wentylacji wnętrza. Co z tym zrobić żeby tak nie szumiało??? Czy wystarczy wymienić tylko filtry? Ale po moim przedmówcy chyba nie bardzo..
pawelsce
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 16:02
Lokalizacja: Świebodzice/Wrocław

Postprzez młody88 » 19 lut 2009, o 16:16

po włączeniu zapłonu to buczenie to normalne, słychać prace silniczka krokowego.

a u autora to może gdzieś odstaje ten filtr??
włóż go w ten rowek i ostrożnie zamknij
jakiej firmy był filtr??
jak już sobie poradziłeś to napisz w czym był problem
Systemy lokalizacji i monitoringu pojazdów GPS tel.511 623 467
młody88
Badacz tematu
 
Posty: 396
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 12:23
Lokalizacja: Radom

Postprzez Edek12345 » 22 lut 2009, o 10:30

młody88 napisał(a):po włączeniu zapłonu to buczenie to normalne, słychać prace silniczka krokowego.
kolega ma racje szczególnie teraz w zimie jest to bardziej słyszalne :ok:
Piszę poprawnie po polsku.


Mój golf >>>> moj-golf/gofer-1-6-cl-europe-t9691.html <<<<
Avatar użytkownika
Edek12345
Members
 
Posty: 636
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 11:53
Lokalizacja: Siedliska koło Stróż

Postprzez mani51 » 22 lut 2009, o 10:49

młody88 napisał(a):po włączeniu zapłonu to buczenie to normalne, słychać prace silniczka krokowego.


:super: to najlepszy dowcip jaki kiedykolwiek słyszałem

nie piszcie takich bredni bo kolega zaraz zacznie pół samochodu wymieniać - silniczek krokowy działa tylko jak silnik pracuje

pawelsce, wentylator masz włączony? czy dzieje się tak niezależnie od tego jak masz włączony lub wyłączony wentylator?

tubis, włóż na chwilę stary filtr. Jak się uspokoi to masz przyczynę
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez Edek12345 » 22 lut 2009, o 12:33

ja tam się nie znam ale silniczek krokowy działa po załączaniu zapłonu przynajmniej u mnie wiem bo zmieniałem go i stary który był zepsuty nic się nie odzywał to nowy z ASO delikatnie buczał po załączeniu zapłonu :ok:
Piszę poprawnie po polsku.


Mój golf >>>> moj-golf/gofer-1-6-cl-europe-t9691.html <<<<
Avatar użytkownika
Edek12345
Members
 
Posty: 636
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 11:53
Lokalizacja: Siedliska koło Stróż

Postprzez młody88 » 22 lut 2009, o 12:37

mani51, zanim coś powiesz to się zastanów czy na pewno masz racje i nie podważaj zdania innych jeżeli tej pewności nie masz, bo jak ktoś udowodni ci że miał racje a ty jej nie masz to ty najesz się wstydu
Systemy lokalizacji i monitoringu pojazdów GPS tel.511 623 467
młody88
Badacz tematu
 
Posty: 396
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 12:23
Lokalizacja: Radom

Postprzez mani51 » 22 lut 2009, o 16:42

młody88, już Ty się nie bój o mnie, jak ktoś mi udowodni że nie mam racji to żaden dla mnie wstyd ale przynajmniej nie wypowiadam się jeśli się nie znam...a jak wam silniczek krokowy buczy tak że zagłusza radio to ja wam życzę powodzenia w pomaganiu kolegom z forum

w sumie co to za problem powiedzieć komuś żeby sobie zmienił coś za 300zł - przecież nie z Twojej kieszeni będzie kasa :-)
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez młody88 » 22 lut 2009, o 17:09

Wlaśnie ja mam chyba ten sam problem tylko ze nie wymieniałem żadnych filtrów... Jak przekręce kluczyk stacyjki to tak jakby w prawym podszybiu chodził jakis wentylatore

młody88 napisał/a:
po włączeniu zapłonu to buczenie to normalne, słychać prace silniczka krokowego.


kto mówi tu o wymianie czegokolwiek ??????????
Systemy lokalizacji i monitoringu pojazdów GPS tel.511 623 467
młody88
Badacz tematu
 
Posty: 396
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 12:23
Lokalizacja: Radom

Postprzez mani51 » 22 lut 2009, o 17:27

o wymianie może nie ale wspomniałeś o silniczku krokowym a niektórzy traktują forum jako żródło wiedzy chociaż nie do końca potrafią z tego korzystać, z resztą nie dziwię się bo tonący brzytwy się chwyta

no i teraz jak wspomniałeś o krokowcu to taki ktoś potraktuje to jako pewnik i poleci do sklepu kupić albo podjedzie do pożal się boże mechanika który jeszcze utwierdzi go w przekonaniu że trzeba silniczek zmienić i tak oto kolega straci kasę a buczeć będzie dalej

mi sie wydaje że to silnik dmuchawy ale trzeba poczekać czy pawelsce, ma wentylator włączony czy nie i czy chodzi na wszystkich biegach. Wtedy można szukać dalej
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez młody88 » 22 lut 2009, o 18:50

młody88 napisał/a:
po włączeniu zapłonu to buczenie to normalne, słychać prace silniczka krokowego.

Przeczytaj na głos ze zrozumieniem i uważnie to co tłustym drukiem.
wyraźnie uprzedzam że to normalne i jeżeli ktoś usłyszy po włączeniu zapłonu buczenie i wybada w swoim aucie że to krokowy to ma się tym nie martwić bo to normalne.
Systemy lokalizacji i monitoringu pojazdów GPS tel.511 623 467
młody88
Badacz tematu
 
Posty: 396
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 12:23
Lokalizacja: Radom

Postprzez mani51 » 22 lut 2009, o 19:04

nie, to nie jest normalne żeby ktoś słyszał buczenie czegokolwiek siedząc w środku samochodu chyba, że pompy paliwa ale to gdzie indziej

i nie ucz mnie czytania ze zrozumieniem

u brata w MK2 coś buczy ale to słychać ja się stoi na zwenątrz a nie jak siedzisz w środku a u mnie nic nie buczy nawet jak mam maskę podnisioną
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Następna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości