problem z oponą

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

problem z oponą

Postprzez white » 23 wrz 2007, o 13:14

Witam
Mam mam mały problem z oponą.. otuż powstalo wybrzuszenie z boku opony dosc blisko felgi (aluminiowej jeśli to istotne).. srednica wybrzuszenia moze z 2 cm, opony (firmy sava) kupilem na poczatku tego sezonu wiec maja zaledwie pare miesiecy. Mam w zwiazku z tym pytanie jak moglo powstac i czy szykowac flote na nowe opony.. bo jak tak to teraz juz kupie jakies z wyzszej polki..
Avatar użytkownika
white
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 wrz 2007, o 12:52
Lokalizacja: Kietrz

problem z oponą

 

Postprzez Bartek » 23 wrz 2007, o 13:36

siemanko.masz nauczke.nigdy niezaluj kasy na tak wazne zeczy jak wlasnie opony, silnik lub miedzy innymi elektryka.jedz do wulkanizacji i zapytaj czy da sie to uratowac,jezeli nie sprzedaj komus te opony i kup jakies dobre.pozdrawiam.
bartolassi
Avatar użytkownika
Bartek
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 27 mar 2007, o 11:03
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Stealth » 23 wrz 2007, o 13:59

siema
szykuj kase na nowe opony bo z ta na ktorej masz wybrzuszenie jazda nie bedzie bezpieczna chyba ze ryzykant jestes :)
taka opona moze ci wybuchnac ze tak powiem podczas jazdy a jesli jeszcze masz ja z przodu auta to lepiej nie myslec co moze sie stac
wybrzuszenie to skutek wady fabrycznej opony - zawsze
chyba ze masz gwarancje to walcz o swoje
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez white » 23 wrz 2007, o 13:59

no to nieciekawie.. nie kupie wiecej opon tego producenta.. jakie opony wy polecacie ?
Avatar użytkownika
white
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 wrz 2007, o 12:52
Lokalizacja: Kietrz

Postprzez DJ Mays » 23 wrz 2007, o 14:19

najczęściej boczne wybrzuszenie powstaje na skutek uszkodzenia mechanicznego :cry: czyli poprostu musiałes wjechac tą opona szybko w dość spory duł :cry: jeśli posiadasz gwarancje to jedz do wulkanizacji i poddaj ja wymianie gwarancyjnej .... morze akurat wymienią za FREE czas takiej reklamacji to około 2 tygodni na ten czas dostaniesz inną nową opone tej samej marki i o takim samym bierzniku ..... jesli opona z wybrzuszeniem jest na przodzie to zmien ją na tył :lol: powino to wmiare zlikwidować bicie opony i trzensienie kierownicy jesli takowe wstępuje
Avatar użytkownika
DJ Mays
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 22 wrz 2007, o 12:44
Lokalizacja: Ruda Maleniecka

Postprzez white » 24 wrz 2007, o 10:44

Dzięki za rady.. zaraz podjade gdzie trzeba i zobacze co uda sie wywalczyć... pozdrawiam
Avatar użytkownika
white
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 wrz 2007, o 12:52
Lokalizacja: Kietrz

Postprzez white » 24 wrz 2007, o 15:12

Nieciekawie.. opona uległa uszkodzeniu na skutek uderzenia ew przy wjeżdżaniu na wysoki krawężnik.. więc oczywiście na reklamację nie ma co liczyć. Podobno zdarza sie to dość często także w tych oponkach z górnej półki.. trzeba będzie jeździć uważniej
dzięki za pomoc
pozdrawiam
Avatar użytkownika
white
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 wrz 2007, o 12:52
Lokalizacja: Kietrz

Postprzez Stealth » 24 wrz 2007, o 19:01

no to chyba ze trafiles w takim razie na jakis felerny model - bo przeciez opony sa testowane na taka mozliwosc, mozna powiedziec ze sa katowane by wydusic z nich wszystko i by wyszly wszystkie niedorobki lub wady jeszcze zanim trafia do produkcji seryjnej - albo jest tez tak ze producent do konca nie zrobil jak trzeba i wypuscil opony takie by byly tanie ale niezbyt mozna powiedziec udane - wybrzuszenie na skutek uderzenia w kraweznik? jesli widac slad po uderzeniu to nie ma tematu ale jesli jest odwrotnie to juz nie wierze ze jest to wina walniecia opona - mogla by peknac albo sie w jakis sposob uszkodzic
czytalem raz o tym i z tego co pamietam to wybrzuszenia sa tylko spowodowane wadami fabrycznymi a to dlatego ze w gumie opony sa montowane - jak to nazwac - po prostu siatka taka z drutow czy czegos podobnego w celu wlasnie takim by opona mogla wytrzymac wlasnie takie uderzenia i wszystko inne a jesli montaz tej opony byl zrobiony niefachowo no to juz wiadomo czyja wina jest
takie jest moje zdanie na ten temat
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez dziadek » 25 wrz 2007, o 23:14

hmm moze ogólnie to jakaś kiepska opona albo po prostu miałeś pecha.Inna opcja która przychodzi mi do głowy czy aby nie wpadłeś solidnie w jakaś dziure?
Nie ma to jak kawka z rana...
Avatar użytkownika
dziadek
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 wrz 2007, o 22:49
Lokalizacja: Wawa

Postprzez white » 26 wrz 2007, o 10:28

jak mam być szczery to jakiś czas temu jechałem w nocy, z naprzeciwka ciągle nadjeżdżały samochody więc widoczność drogi nie byla zbyt dobra i wjechałem w jakąś dziure z prędkością ok 60/70 pewno wtedy sie uszkodzila.. tyle ze następnego dnia przy świetle dziennym obejrzałem felge i opone i nic nie zauważyłem.. może wybrzuszenie powstało po czasie..
Avatar użytkownika
white
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 wrz 2007, o 12:52
Lokalizacja: Kietrz

Postprzez Orzesio » 10 gru 2007, o 12:15

Witam. Zeby nie zasmiecac to podlczam sie pod ten temat gdyz moje pytanie równiez dotyczy opony. Zauwazylem wczoraj ze na boku jednej opony znajduje sie male rozciecie, cos na dlugosc ze 3 cm i na glebokosc okolo 1 cm. W zwiazku z tym pytanie: Czy moge dalej jezdzic na tej oponie nie obawiajac sie ze moze ona szczelic w trakcie jazdy czy cos? Czy powinienem ja niezwlocznie zmienic? Prosze o odpowiedz. Dziekuje i pozdrawiam.
Orzesio
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 12:35
Lokalizacja: polska

Postprzez Mayk » 10 gru 2007, o 14:02

Witam.Panowie ka?de uszkodzenie opony z boku kwalifikuje gum? do wymiany.Wszelkiego rodzaju rozci?cia ( nie otarcia ) bardzo opon? os?abiaj?.Nie polecam naprawy a tym bardziej jak to zaleci? kolBartek, wcisn?? komu? felern? opon? :zly:
Avatar użytkownika
Mayk
Badacz tematu
 
Posty: 166
Dołączył(a): 8 lis 2007, o 10:05
Lokalizacja: 64-100 Leszno

Następna strona

- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 4 gości