szyberdach

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez Mario1987 » 25 lip 2013, o 14:22

W jaki sposób popsuł Ci się szyber? ja popsułem w taki sposób, że kolega wychylał się jak schodził do wnętrza auta to przytrzymał ręką szyber a ja nie widząc tego zacząłem zamykać. Poszedł krzywo, pękła lewa prowadnica. Być moze i Tobie otwiera się krzywo przez podobne uszkodzenie.
Mario
Mario1987
Czytacz

Postprzez pawlacz » 25 lip 2013, o 21:17

Wiesz nie wiem w jaki sposob sie popsul bo juz byl zepsuty, a teraz jak go naprawilem to jak go uchyle to jest nizej niz prawa strona, ale bardziej mnie interesuje wyjezdzanie szyberdachu z srodka dachu, wjedzie normalnie ale jak ma wyjechac to ciezko nie wiem czy nie ma smaru czy moze cos jest nie tak i lewa strona pozniej jedzie niz prawa.
pawlacz
Czytacz

Postprzez Mario1987 » 25 lip 2013, o 23:28

widocznie coś się uszkodziło z winy użytkownika, skoro nie pękła prowadnica to coś się pokrzywiło. Dlatego szyber nie wraca bo elementy nie grają ze sobą i jest opór. Albo ktoś kleił i cudował z prowadnicą lewą też tak moze być, wyczytałem takie cuś na forum. Proponuje kupić nowy szyber, mozna znaleźć okazje i wymiana jest bardzo prosta wbrew pozorom. Ja wymieniłem w ciagu 7 godz. a byłoby szybciej tylko mój silnik nie pasował do ramy szyberdachu kupionego. Musiałem przekładac prowadnice itd. Chyba, że ktoś Ci pomoże na forum w tej sprawie.
Mario
Mario1987
Czytacz

Postprzez pawlacz » 26 lip 2013, o 09:09

Prowadnice ja skleiłem i jest to jeden element nic nie skracalem jak w niektorych poradnikach jest.

No to wtedy poczekam moze ktos mial taki sam problem ze ciezko dach sie zamykal jak byl schowany, albo wystarczy nasmarowac.
pawlacz
Czytacz

Postprzez Mario1987 » 26 lip 2013, o 10:27

Mi też patrzyła szyba krzywo, tak jak u Ciebie. a jak wyjąłem prowadnice to nie tylko lewa prowadnica była pęknięta ale i elementy prawej prowadnicy były popękane albo ukruszone, a jedna część była złamana. Więc problem moze nietkwić tylko z lewej strony. To jest hipoteza, że było przeciążenie, prawa strona poszła, lewa została, pękła prowadnica, a pod wpływem przeciążenia coś też poszło w prawym mechaniźmie.

Ja jeszcze mam problem z elektroniką, raz się otwiera szyber raz nie, może u Ciebie też szwankuje to. Ale to są wszystko hipotezy. Jak będziesz chciał przesmarować rynienki w których chodzą prowadnice to najlepiej wazeliną techiczną. Nie smaruj towotem bo przy upałach on się poprostu rozpuszcza.
Mario
Mario1987
Czytacz

Postprzez pawlacz » 26 lip 2013, o 18:49

Własnie towotem mam posmarowane dzieki za info kupie wazeline techniczna i zmienie ;D

A co do silniczka to u ciebie moze juz sa wyrobione te ząbki co sa odpowiedzialne za to kiedy szyber ma sie wylaczyc tez tak mialem i zmienilem silniczek i jest 100% ok.
pawlacz
Czytacz

Postprzez Mario1987 » 27 lip 2013, o 12:02

Wiesz co silnik u mnie dizała, bo się podnosi do góry, do dołu już nie chce zejść, albo idzie kawałek do tyłu i staje to samo z powrotem, albo wciskam do przodu a on do tyłu jedzie. Silnik działa tylko coś się powaliło z elektronioką podejrzewam. Pewnie nie dasz rady niz wykąbinować ze swoim szyberem? Ja Ci nie pomogę niestety, moze ktoś z forum miał taki przypadek. Ale radziłbym Ci zmienić szyber na inny. Ja kupiłem za 25 zł na tablicy bez silniczka. A przy okazji jak zdemontujesz podsufitkę to zobaczysz czy nie przecieka itd. u mnie stary troche ciekł a teraz suchutko.
Mario
Mario1987
Czytacz

Postprzez pawlacz » 27 lip 2013, o 20:03

:O za 25zł kupieles szyber? to ladnie musze czatowac.

Moze cos wymysle z moim szyberdachem, a co do twojego to wykerc silniczek i zobacz czy dziala na sucho zamykanie ;p
pawlacz
Czytacz

Postprzez Mario1987 » 27 lip 2013, o 21:14

Trzeba czatować najlepiej na tablica.pl albo allegro tam rzadziej się trafiają ale jednak też. Wchodziłem codziennie gdzieś przez ponad pół roku i trafiłem. Będę musiał coś pokombinować z tym silnikiem, ale już mam dosyć szczerze mówiąc perypetii z szyberem.
Mario
Mario1987
Czytacz

Postprzez Przemek21 » 3 sie 2013, o 08:17

Koledzy czym smarować prowadnice szyberdachu? I jak to najlepiej robić? Mam auto 3 tygodnie i jeszcze nic tam nie robiłem
Przemek21
Czytacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka