Światła zewnętrzne

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez dawi19 » 12 lis 2010, o 13:29

a moze znajdzie sie osoba ktora zrobilaby mi takie przekazniki bylbym bardzo wdzieczny
dawi19
Badacz tematu

Postprzez mce-ozi » 12 lis 2010, o 23:30

co masz namyśli pisząc zrobi jak są one do kupienia gotowe tak jak pisze od poloneza. Wiem z doświadczenia bo mam takie założone
mce-ozi
Czytacz

Rocznik: 1995
Silnik: 1.9 td
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez swatu » 12 lis 2010, o 23:34

mce-ozi napisał(a):Wiem z doświadczenia bo mam takie założone
to podziel sie wiedza z nami jak je montowałes jakiekable dawales,ktoredy je prowadziłes,czy dokładałes jakiesbezpieczniki fotki mile widziane. ;-)
swatu
VIP

Postprzez sweetboy90 » 12 lis 2010, o 23:50

swatu napisał(a):podziel sie wiedza z nami jak je montowałes

o widzisz... mce-ozi, jak bys wstawil pare fotek i opisow to by bylo super :ok:
sweetboy90
Badacz tematu

Postprzez dawi19 » 13 lis 2010, o 12:58

no wlasnie koledzy :) prosilbym o jakies linki do allegro gdzie mozna takie cos kupic i jak to zamontowac :)
dawi19
Badacz tematu

Postprzez k-m-r1 » 13 lis 2010, o 15:24

http://allegro.pl/przekaznik-12v-40a-sa ... 10441.html chocby takilub podobny
a co sie tak na te prtzekazkimi uparłeć??

konektory

http://allegro.pl/konektor-nasadka-4-8m ... 08538.html

i do pociągniecia zasilania z aku
http://allegro.pl/konektor-oczkowy-okr- ... 46896.html

i do zabezpieczenia koszulka

do tego coś do zaciskania konektorów na przewody jakaz zaprawiarka 45 zł lub kombinerki

[ Dodano: 2010-11-13, 14:29 ]
aha te koszulki termokurczliwe można zastąpic tasmą izolacyjną a żeby nic nie latało mocyjemy na koniec opaskami
http://allegro.pl/opaska-samozaciskowa- ... 50186.html

linki na allegro są tylko poglądowe by mieć rozpoznanie
nikogo nie reklamuje

drogo to wyjdzie doliczając koszta przesyłki odwiedz sklep elektryczny bądz jakis z elektroniką tam powinni miec
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
k-m-r1
Weteran

Postprzez mce-ozi » 13 lis 2010, o 21:52

Postaram się wam coś stworzyć na dniach i mówię od razu u mnie nie wygląda to mega profesjonalnie ale działa prawidłowo
mce-ozi
Czytacz

Rocznik: 1995
Silnik: 1.9 td
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pablomed » 13 lis 2010, o 22:28

W każdym sklepie moto są przekaźniki, w podstawkach i zaprawionymi kawałkami kabli.
pablomed
Members

Postprzez prezesik » 13 lis 2010, o 23:12

Przekaźników radzę szukać w sklepach moto starszej daty, tam gdzie jeszcze mają części do FSO, bo w tych nowych nie mają najzwyklejszych przekaźników 30A typu 541. Sam spotkałem się z takim przypadkiem w swoim mieście.
prezesik
Members

Postprzez Zico63 » 13 lis 2010, o 23:33

By założyć przekaźniki w Golfie 3 należy zgromadzić
*4 sztuki przekaźników świateł Zelmot typ 541 lub zamienniki z allegro, np.:
http://allegro.pl/przekaznik-samochodow ... 59801.html
lub
http://allegro.pl/przekaznik-wtrysku-po ... 50542.html
*4 sztuki podstawek pod przekaźniki, z allegro lub ze złomu od Poloneza (ja tak mam).
*4 sztuki oprawek na bezpieczniki.
* Przewody, końcówki, konektory itp.
Do okrągłego wieloprzewodowego złącza na chłodnicy dochodzą przewody do żarówek mijania i drogowych: żółty – mijania lewe, żółto-czarny – mijania prawe, biały – drogowe lewe, biało-czarny – drogowe prawe. Te przewody przecinamy w odległości ok. 10 cm przed złączem czyli od strony akumulatora. Następnie te przewody lutujemy do czterech przewodów ok. 1,2m długości i doprowadzamy w okolicę akumulatora, oznaczając je (np. mazakiem do płyt CD lub specjalnymi znacznikami nakładanymi na przewód) by się nie pomyliły. To sterowanie każdego przekaźnika, pin 85.
Wykonujemy cztery zestawy jak na fotografii 2, przewód prądowy (na foto – czerwony) to linka o przekroju min. 1,5mm² a lepiej 2,5mm². Przewód z pinu 87 każdego z przekaźników doprowadzamy z powrotem do złącza na chłodnicy, dołączając kostką jak na foto lub lutując do odciętego przewodu danej żarówki, biegnącego do złącza, czyli do tych pozostałych 10cm. W podstawki wpinamy przewody sterowania pin 85. Wykonujemy też przewód masowy z cienkiego (0,75mm²) kabelka od pinu 86 jednego z przekaźników do 86 drugiego itd. w każdym z czterech i na koniec do masy czyli klemy minusowej akumulatora.
Sprawdzamy poprawność połączeń, wiązkę przewodów łączymy taśmą izolacyjną z materiału (jak w VW), tworzywa czy też wkładamy w peszla samochodowego, by wyszła ładna wiązka, jak fabryczna. Wiązkę układamy wzdłuż istniejących przewodów, w kanale na kable pod akumulatorem - wyjdzie jak z fabryki!
Wkładamy w gniazda przekaźniki, wkładamy w oprawki bezpieczniki i… włączamy reflektory.
Na rysunku, dla przejrzystości, jest schemat tylko dla przewodów żółtych, mijania - dla drogowych, białych jest identyczny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Za cenę pogodzenia się z tym, że prąd od złącza na chłodnicy pójdzie już "starymi", fabrycznymi przewodami, zyskujemy prostszą robotę i dużo ładniejszy wygląd!
Zico63
Members

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka