stacyjka, kostka stacyjki

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Problem z odpaleniem ze stacyjki

Postprzez raiden112 » 27 gru 2012, o 00:16

Wczoraj zrobilem radio na max-a i nagle zgaslo mi wszystko myslslem ze akumulator mi zdechl ale jest dobry proboje odpalic auto rozrusznik kreci ale nie chce zatrybic kolega pomogl mi z popychu odpalic auto i sie udalo tylko nadal nie ma radia. Czy to może byc przekaźnik ze stacyjki zjarany ??
raiden112
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 20:42
Lokalizacja: P-ce

Problem z odpaleniem ze stacyjki

 

Postprzez greg001 » 27 gru 2012, o 02:21

a jak przekręcisz kluczyk w stacyjce to się zaświecają wszystkie kontrolki, jak przekręcisz do końca to cisza?
Avatar użytkownika
greg001
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 18:26
Lokalizacja: ślask / SBL
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez raiden112 » 29 gru 2012, o 11:48

Juzwiadomo, wkladka poszła wymienione i po problemie
raiden112
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 20:42
Lokalizacja: P-ce

Postprzez greg001 » 29 gru 2012, o 15:14

no mialem to proponować :P
Avatar użytkownika
greg001
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 18:26
Lokalizacja: ślask / SBL
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Daniel-kruchy » 1 sty 2013, o 17:31

greg001 napisał(a):a jak przekręcisz kluczyk w stacyjce to się zaświecają wszystkie kontrolki, jak przekręcisz do końca to cisza?


witam!!!kolego właśnie chciałem się przykleić do tego pytania :-)
a mianowicie w moim golfiku dzisiaj tak się dzieje.zaczęlo się od tego że na początku odpalał ale musiałem mocno przekręcać kluzcykiem żeby "załapał". aż przyszedł moment że kontrolki się pokazują lecz nie kręci rozrusznik. jaka to może być przyczyna??? z góry dzieki za pomoc!!!!
SUPER AUTO!!!!!!!!!!!
Daniel-kruchy
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 sty 2013, o 17:14
Lokalizacja: SŁOŃSK

Postprzez pietrasiak2 » 1 sty 2013, o 18:05

Poszła kostka stacyjki :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Daniel-kruchy » 1 sty 2013, o 20:22

pietrasiak2 napisał(a):Poszła kostka stacyjki :-)


dzięki Kolego!!!!tylko niepokoi mnie to że żeby jeszcze wcześniej odpalić to musiałem bardzo mocno przekręcić kluczyk na zapłon a z czasem przestało i to działać. ale jak twierdzisz ze to kostka to jutro do mechanika bo sam nie dam rady wymienić. dzięki i pozdrawiam
SUPER AUTO!!!!!!!!!!!
Daniel-kruchy
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 sty 2013, o 17:14
Lokalizacja: SŁOŃSK

Postprzez palio » 1 sty 2013, o 20:43

Najprawdopodobniej to winna jest kostka stacyjki. To, że mocno ją przekręcałeś to już była oznaka jej zużycia. W golfach to bolączka. Czasem często padają a czasem służą długo.

Koszt zakupu kostki stacyjki nie jest drogi.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Daniel-kruchy » 1 sty 2013, o 21:06

palio45 napisał(a):Najprawdopodobniej to winna jest kostka stacyjki. To, że mocno ją przekręcałeś to już była oznaka jej zużycia. W golfach to bolączka. Czasem często padają a czasem służą długo.

Koszt zakupu kostki stacyjki nie jest drogi.


dzięki Koledzy!!!! takie forum to jest super sprawa:)

[ Dodano: 2013-01-02, 19:55 ]
Daniel-kruchy napisał(a):
palio45 napisał(a):Najprawdopodobniej to winna jest kostka stacyjki. To, że mocno ją przekręcałeś to już była oznaka jej zużycia. W golfach to bolączka. Czasem często padają a czasem służą długo.

Koszt zakupu kostki stacyjki nie jest drogi.


dzięki Koledzy!!!! takie forum to jest super sprawa:)



witam!!! jednak kostka - 30 zł i wymiana 2o zł u znajomego mechanika:)))opzdrawiam
SUPER AUTO!!!!!!!!!!!
Daniel-kruchy
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 sty 2013, o 17:14
Lokalizacja: SŁOŃSK

Zacinająca sie stacyjka

Postprzez winiarsko » 2 sty 2013, o 22:30

Witajcie w nowym roku, ja zaczynam od razu z robota przy golfie;) mianowicie, mam problemy ze stacyja, znaczy się albo ze stacyjka albo z kluczykiem, ale raczej objawy padaja na stacyjke, mianowicie, zauważyłem, ze gdy wyciągam kluczyk, to nie słychać tego charakterystycznego cykniecia i nie da się zablokować kierownicy, także dzisiaj, co stało mi się to pierwszy raz nioe mogłem przekrecic kluczyka w stacyjce;/ a jak już przekręciłem, to nie odbiła mi z rozrusznika... tak samo dzisiaj gdy mi się to stało, po wyciagnieciu kluczyka nie zadziała brzeczek od zapalonych swiateł, także po zgaszeniu zapłonu od razu zapaliło się swiatełko wewnątrz, zawsze zapalało się po wyjeciu kluczyka, co to może być? stacyjka czy wkład? będzie trzeba zmeniac kluczyk? i da się to zrobić samemu? dzięki panowie za pomoc:) eh, z tymi samochodami zawsze cos;p jak to mawia mój kolega z pracy... jak się ma stare auto i młodą kobiete to ma się ciagle dupake;)
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez slawek5t » 3 sty 2013, o 00:30

Witaj. A więc masz problem ze stacyjką. Miałem identyczne objawy że nie było brzęczka, blokady i jak chciałem zapalić to raz łapał a raz nie. Aż wkoncu całkiem padło. Wymiana pomogła.
Ja sobie znalazłem całą stacyjke wraz z dwoma kluczami.
Żeby wyjąć stacyjke z kolumny trzeba mieć bardzo dobry sciagacz.
Aby zmienić sam wkład trzeba ponoć robić jakies otwory w stacyjce.

Tutaj mozesz sobie popatrzeć jak to wszystko wygląda z bliska :

http://www.golf3.pl/topics28/kostka-sta ... t40948.htm

Nie wiem czy wystarczy sam wkład zmienić bo tak jak pisałem ja zmieniłem u siebie całą stacyjke.
Jak coś to pytaj.
Pozdro
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez winiarsko » 3 sty 2013, o 08:46

To czyli wymiana tego wkladu samego nic nie da? Kurde mac...

[ Dodano: 2013-01-03, 09:55 ]
Ok panowie, przyjechalem do pracy i wziqlem sie za stacyjke, najpierw smar techniczny, zalapywala raz na 5 przekrecen wiec dalej, wziqlem 'wypieracz wilgoci i.brudy i pod cisnieniem wstrzykalem w stacyjke, do tego olej wazelinowy do urzadzen precyyjnych i stacyjka smiga jak nowa, brzeczyk dziala i.nawet oswietlenie wnetrza przestalo mrugac po wylaczeniu zaplony! Zobacymy ile podziala;) pozdrawiam!
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 14 gości