Rozrusznik

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez kkola » 1 mar 2013, o 19:38

Witam, jestem tu nowy.A zarazem bardzo zielony w kwestiach technicznych samochodu. Od paru miesiecy jestem "szczesliwym" posiadaczem golfika 3. Do tej pory autko dobrze sie sprawowalo itd. nie bylo problemu z odpaleniem i wogole. A dzisiaj.... ogolnie myje sobie szyby, slucham radio i nagle radio sie wylaczylo. Próbuje odpalić samochód a tu nawet nie ma proby odpalenia(cisza). Myslalem ze aku sie rozladowal.ale jak przekrecam kluczyk w stacyjce to kontorlki sie palą,swiatla sie swiecą,cetralny zamek dziala. Dzisiaj tez uzupelnialem plyny do spryskiwaczy i chlodnicy(troche mi sie przez przypadek wylało i pocieklo na kable i aku). Jak mysliscie co moze być przyczyną? Akumulator jakis czas temu ładowalem jak były mrozy. Pozdrawiam


Dodam jeszcze tylko że auto jest na benzyne i 92r. jesli to komuś jest potrzebne.
kkola
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 mar 2013, o 19:27
Lokalizacja: Polska

 

Postprzez Sztyku1 » 10 cze 2013, o 12:52

Witajcie. Mam problem z odpaleniem GolfaMK3 1.6. Gdy przekręcam kluczyk w stacyjce nie ma żadnej reakcji, po jakiś dwóch próbach uda się odpalić, ale też ciężko z tym jest. Co może być tego przyczyną. Dodam że akumulator jest 100% sprawny. POMOCY!!!!!!
Sztyku1
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 cze 2013, o 12:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hellaflush » 11 cze 2013, o 14:59

Co to za wtyczka w kolorze niebieskim, przy skrzyni na rozruszniku, silnik 1Z? Ta druga to czujnik wstecznego a niebieska?
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Co się dzieje z rozrusznikem

Postprzez tk1100 » 10 lip 2013, o 21:22

Witam
Co się dzieje wymieniłem w rozruszniku bendiks , szczotkotrzymacz,
Po chodził tydzień i podczas przekręcania słychać kręcenie rozrusznikiem ale nie łapie i nie odpala.
Wymieniłem elektromagnes ale brak poprawy.
co może być
Proszę o porady
tk1100
tk1100
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 08:34
Lokalizacja: Lubin

Postprzez pablomed » 13 lip 2013, o 09:50

A przekładnię sprawdziłeś? Taki plastykowy pierścień i zebatki
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez tk1100 » 18 lip 2013, o 09:02

Witam
Problem prozaiczny.Zabezpieczenie rozrusznika taki mała tulejka z drutem spadła i nie zazębiała się przekładnia planetarna od bendiksa.
Niestety nie mogę dostać orginalnej ? :evil:
tk1100
tk1100
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 08:34
Lokalizacja: Lubin

Postprzez monolit95 » 18 lip 2013, o 10:26

Polataj po naprawaach samochodowych oni mogą mieć jakiś stary rozrusznik na cześci to sobie za małe grosze wymienisz
monolit95
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lip 2013, o 22:34
Lokalizacja: Mazury

ROZRUSZNIK CAŁY CZAS KRĘCI UZIEMIENIE 1700km od domu :D

Postprzez asadolewski » 24 sie 2013, o 20:46

Witam kolegów :) Mam o to taki mały problemik popsuł mi się golf :D W Holandii :)
Wybrałem się do znajomej do holandii moim Golfem III 1.6 ABU chciałem dzisiaj wracać do domu a tu hop niespodzianka i co tu robić jezyk słaby, mechanicy zajebiście drodzy :D:)

Otóż przechodzę do problemu przejechałem się do sklepu gaszę samochód. Słyszę coś pod maską wyje raptem maskę w góre 1 co pomyślałem że wentylator się rozsypał bo niedawno wymieniałem.
A tu nie. Rozrusznik cały czas kręci wyłączyłem zapłon kluczyk wyjąłem a on nadal kręci. Co do cholery. W stacyjce mam wbudowany (chyba oryginalnie) odcięcie elektryki po wyjęciu kluczyka radio itp. Więc chyba to nie kostka stacyjki.
Ale nie wiem.
Po odłączeniu akumulatora i po podłączeniu nadal kręci ale klemy po styknięciu strasznie iskrzą.

Co to może być rozrusznik cewka? czy raczej kostka stacyjki. Jak to sprawdzić jakiś tam zestawik kluczy Yato posiadam ze sobą. Pomożecie mi wrócić do domku?:))
asadolewski
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19 cze 2012, o 18:28
Lokalizacja: Ostrówek

Postprzez łukasz1983 » 24 sie 2013, o 20:55

Po pierwsze to będzie ciężko,bo ABU ma rozrusznik z tyłu.
Odpal auto,ściągnij cienki kabel z rozrusznika(nie będzie dostawał + to przestanie kręcić) i jakoś dojedziesz do Polski,tylko po każdym zgaszeniu auta,jak będziesz znowu chciał zapalić to będziesz musiał podłączyć cienki kabel do rozrusznika odpalić i znowu go odpiąć.
Przyczyną tego jest albo kostka stacyjki,albo elektromagnes.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pozor » 24 sie 2013, o 21:19

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał to będzie najlepszy sposób jedynym problemem będzie dojście do tej wtyczki jako że tym masz rozrusznik z tyłu i w dodatku od strony wewnętrznej no chyba że masz sprawne i długie ręce :hyhy: w tym przypadku może być kostka stacyjki u mojego wujka w T4 to samo przerabiałem rozrusznik cały czas kręcił póki miał prąd a u cb jest taki problem że gdzieś jest mocne zwarcie + pewnie ten kabelek od bendixa jakimś cudem dotknął głównego + albo już grubsza sprawa w rozruszniku
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez asadolewski » 24 sie 2013, o 22:10

No w tym problem jestem taki że nawet po przekręceniu zapłonu rozrusznik kręci ale nie wysuwa się do koła. Poprostu brak reakcji mam nadzieję że jutro coś zaradzę obadałem sytuację i wcale tak cięzko do niego się dostać nie jest. Bo komora silnika jest duża a silnik mały więc jest sporo miejsca nic. Jutro będę się bawił. Wiecie aby z Holandii przez deutschland do polski potem to już z górki :D Autopomocy raczej się nie opłaca bo za transport bym miał 5 takich golfów :P

Za co my wogule kochamy te golfy? :P Chyba jedynie za doznania wrażeń i emocji :P
asadolewski
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19 cze 2012, o 18:28
Lokalizacja: Ostrówek

Postprzez łukasz1983 » 24 sie 2013, o 22:14

asadolewski, Czyli rozrusznik cały czas ci kręci,Ale nie łapie za wieniec?
A dostać się do niego w ABU jest naprawde ciężko od spodu musisz go dorwać.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

http://www.tlumaczprzysiegly24.co.uk - - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości