Pali bezpiecznik 8

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Pali bezpiecznik 8

Postprzez Mares » 9 sty 2016, o 16:03

Witam. W moim golfie 3 1.9 TDI światła są zrobione następująco. Gdy z pozycji 0 przełączę na światła postojowe to palą się tylne lampy z przodu światła postojowe razem z krótkimi a gdy przełączę o jeszcze o jedno w prawo na światła mijania to nic się nie zmienia oprócz tego że mogę wtedy manetką włączyć drogowe ale już ich nie idzie wyłączyć więc wtedy przełączam na postojowe (a świecą się postojowe ze światłami krótkimi). Zrobił to ktoś dlatego bo manetka od długich nie odbija a wymienić jej nie za bardzo idzie bo jeszcze jest tempomat i ciężko to dostać. Nie sprawiało mi to problemu aż do dziś gdy zaczęło mi palić bezpiecznik.

Gdy się pali bezpiecznik tracę tylne lewe światło, z przodu jedno postojowe i światła krótkie. Długie są normalnie. Po wymianie bezpiecznika 8 10A światła są z powrotem ale gdy włączam kierunek momentalnie bezpiecznik się pali. Nie mam pojęcia co jest grane. Możliwe że gdzieś wilgoci dostał ale nie wiem jak się za to zabrać ? Macie jakieś pomysły ?
Mares
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 25 sie 2015, o 21:00
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Pali bezpiecznik 8

 

Re: Pali bezpiecznik 8

Postprzez Radi » 9 sty 2016, o 16:56

Nie przeszkadzało Ci włączanie długich manetką a wyłączanie pstrykiem? ja bym to chyba oblał benzyną i spalił :zdegustowany:

Manetka owszem jest ciężka do dostania ale na pierwszy moment chyba lepiej byłoby włożyć chociaż zwykłą manetkę i zrezygnować na razie z tempomatu niż odwalać taką rzeźbę. Wątpię też że ktoś teraz na odległość stwierdzi co tam autor miał na myśli.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Pali bezpiecznik 8

Postprzez Mares » 9 sty 2016, o 17:10

Jak kupiłem golfa to już tak było zrobione więc to tylko kwestia przyzwyczajenia :)

Teraz nie mam warunków żeby to ogarnąć więc chcę wyeliminować palenie sie bezpiecznika a na wiosnę się coś pomyśli nad przywróceniem tego do oryginału :)

PS. Chciałbym spróbować znaleźć przyczynę metoda prób i błędów. Tylko czym mogę zastąpić bezpiecznik ? Bo za każdym zazem nie chce bezpiecznika zmieniać. Czytałem coś że można żarówkę wpiąć i na niej obserwować czy już udało się to naprawić.
Mares
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 25 sie 2015, o 21:00
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Pali bezpiecznik 8

Postprzez Karol B. » 13 sty 2016, o 22:29

Pomieszanie z poplątaniem masz. Ja bym zaczął od podmianki głównego włącznika świateł i manetki drogowych, a jeśli dalej tak samo to zaglądać do kabli idących w lampy przednie.
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Re: Pali bezpiecznik 8

Postprzez Mares » 14 sty 2016, o 21:17

W przednich lampach ktoś porobił mostki między pozycyjnymi a światłami krótkimi. Myślę że tu tkwił problem. Muszę wymienić lampy bo środki są popękane.
Mares
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 25 sie 2015, o 21:00
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Pali bezpiecznik 8

Postprzez adams » 15 sty 2016, o 18:15

Mares napisał(a):Gdy się pali bezpiecznik tracę tylne lewe światło, z przodu jedno postojowe i światła krótkie
To by oznaczalo ze masz spiete oba swiatla mijania na lewej postojowce. "Gratulacje" dla autora pomyslu ze obciazyl Ci linie lewych postojowych dodatkowo 100 Watami. Niedawno przez takie wynalazki ciagnalem nowa instalacje do obu postojowek, mijania i drogowych od lamp do bezpiecznikow w zdezelowanym busie klienta.

Radi napisał(a):ja bym to chyba oblał benzyną i spalił
nie dziwie Ci sie :lol:

Mares napisał(a):Po wymianie bezpiecznika 8 10A światła są z powrotem ale gdy włączam kierunek momentalnie bezpiecznik się pali

Jezeli przepala Ci bezpiecznik po wlaczeniu kierunkowskazu to tylko przychodzi mi do glowy jakies zwarcie na tylnej lampie albo na pająku przy kierownicy. Jeszcze sprawdz sobie czy Ci sie nie robi choinka na lewej tylnej lampie (brak masy to standardowa usterka w golfie 3), ale nie powinno Ci raczej palic bezpiecznika przez to.
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Pali bezpiecznik 8

Postprzez Mares » 15 sty 2016, o 21:41

adams napisał(a):Jezeli przepala Ci bezpiecznik po wlaczeniu kierunkowskazu to tylko przychodzi mi do glowy jakies zwarcie na tylnej lampie albo na pająku przy kierownicy. Jeszcze sprawdz sobie czy Ci sie nie robi choinka na lewej tylnej lampie (brak masy to standardowa usterka w golfie 3), ale nie powinno Ci raczej palic bezpiecznika przez to.


Ostatnio wywaliło bezpiecznik bezpośrednio po włączeniu świateł, kierunków nie używałem. Włożyłem nowy bezpiecznik, odpiąłem lewe światło mijania bo troche przewod upalony był i bezpiecznika nie spaliło tylko dym zaczął iść z okolic kierownicy. Nigdzie nie zauważyłem popalonych przewodów, jedynie się styki stopiły w manetce kierunków. Manetkę wymieniłem, czekam na lampy i się okaże czy po problemie. Przy okazji zerknę do tylnej lampy :)
Mares
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 25 sie 2015, o 21:00
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Pali bezpiecznik 8

Postprzez Radi » 15 sty 2016, o 21:50

Moja rada popatrz na kable w okolicach lamp jak i za włącznikiem świateł, jak znajdziesz jakieś dziwne kable mostki cokolwiek odpinaj od strony grunt to doprowadzić instalacje do stanu fabrycznego, bo puszczenie całego prądu ze świateł na jedną wiązkę do tego jak tu wyżej napisano od pozycji może w skrajnych wypadkach grozić nawet spaleniem auta.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Pali bezpiecznik 8

Postprzez Mares » 15 sty 2016, o 21:59

Radi napisał(a):Moja rada popatrz na kable w okolicach lamp jak i za włącznikiem świateł, jak znajdziesz jakieś dziwne kable mostki cokolwiek odpinaj od strony grunt to doprowadzić instalacje do stanu fabrycznego, bo puszczenie całego prądu ze świateł na jedną wiązkę do tego jak tu wyżej napisano od pozycji może w skrajnych wypadkach grozić nawet spaleniem auta.


Przeglądałem no i wydaje mi się, że wszystko dobrze było oprócz mostków które ktoś porobił we wtyczkach reflektorów przednich.
Mares
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 25 sie 2015, o 21:00
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Pali bezpiecznik 8

Postprzez Radi » 15 sty 2016, o 22:04

Mój Boże tam jest wciśnięty kawał druta kombinerki w dłoń i wyciągnij to!
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Pali bezpiecznik 8

Postprzez Mares » 15 sty 2016, o 22:09

Radi napisał(a):Mój Boże tam jest wciśnięty kawał druta kombinerki w dłoń i wyciągnij to!


Spokojnie, to jest wtyczka z lampy, a lampy będą wyrzucone :) Drugie lampy założę bo te są do niczego co mam obecnie.

Ogólnie to wypiąłem aku, żeby auto się przypadkiem nie zapaliło, bo powiem szczerze, że ostatnio się wystraszyłem jak zobaczyłem dym. W samochodzie nic się nie stanie jak tyle czasu bez akumulatora stoi ?
Mares
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 25 sie 2015, o 21:00
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Pali bezpiecznik 8

Postprzez Radi » 15 sty 2016, o 22:18

Widzę że wtyczka od lampy znam instalacje ;-) na próbę możesz wywalić tego druta i zobaczyć jak to będzie działać. Co do aku to nic się nie stanie ja swojego trzymam 3/4 roku w garażu i aku podpinam tyko na zimowe przepalenia.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 13 gości