Licznik, kontrolki, wskaźniki

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez rafal9119 » 15 lip 2012, o 10:02

bo masz stary licznik i dla tego tak powoli ci one wskazuja w nowszych licznikach od razu sie wskazówka podnosi musisz wymienic licznik na nowszy np. z roku 95 i bedzie po problemie bo inaczej to nic nie zrobisz
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

 

Postprzez meerkat » 15 lip 2012, o 10:47

no tak licznik jest z 92 roku. Jeżeli te powolne wskazówki to normalny objaw to spoko myślałem że sie cos popsuło :D

[ Dodano: 2012-07-20, 21:07 ]
Dłubałem dzisiaj z czujnikiem temperatury, podczas jazdy pokazuje 75C. Na postoju nagrzewa sie do 90C wlacza sie wentyl i studzi do 75. Termostat nowy sprawdzalem dziala, na zimnym dolny waz zimny jak wskaznik wskaze 75C termostat sie otwiera mija chwila wlacza sie wentyl.

Myslalem że licznik walniety, zmienilem na innym - to samo.

Reasumujac, termostat dziala, wentyl dziala, licznik dziala. Pozostal czujnik temp: na goracym na pinach jest rezystancja ~200ohm dla kompa i okolo 100ohm dla wskaznika temp.
NA zimnym po nocy jest 2000ohm dla silnika i 1000ohm dla wskaznika.

Jak jade autem obojetnie czy na dworze jest 35C czy 17C auto trzyma 75C. Na postuju potrafi sie podniesc ale podczas jazdy spada.

Czujnik byl wymieniany przez poprzedniego wlasciciela ale chyba na jakis dziwny, mierzył ktos swój czujnik na silniku 1.8 75PS ? Zna ktoś numer katalogowy czujnika ori do tego silnika ?

Normalnie juz mnie rozerwac chce tak mnie te zle wskazanie temp wkurza :evil:
meerkat
Czytacz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 21:17
Lokalizacja: Cidry

Auto gaśnie, świecą się kontrolki

Postprzez mateo19 » 17 lip 2012, o 15:00

Witam, już dwa razy miałem ten problem, w czasie jazdy auto gaśnie zaświecają sie kontrolki oleju i ładowania "akumulator", kręcę rozrusznikiem ale nic nie załapie, co to może być? dodam że raz zaholowałem go w nocy do domu i rano normalnie odpalił jakby nigdy nic, pomocy!!!
mateo19
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 lip 2011, o 18:35
Lokalizacja: Dybków

Re: Auto gaśnie, świecą się kontrolki

Postprzez killah » 17 lip 2012, o 15:08

mateo19 napisał(a):Witam, już dwa razy miałem ten problem, w czasie jazdy auto gaśnie zaświecają sie kontrolki oleju i ładowania "akumulator", kręcę rozrusznikiem ale nic nie załapie, co to może być? dodam że raz zaholowałem go w nocy do domu i rano normalnie odpalił jakby nigdy nic, pomocy!!!


do sprawdzenia czujnik halla i cewka na dzień dobry.
killah
 

Postprzez prezesik » 17 lip 2012, o 15:37

jw, czyli czujnik halla i cewka - te elementy silnika mogą powodować takie szopki,
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez mateo19 » 17 lip 2012, o 15:43

dzięki, a ostatnio jezdziłem na rezerwie, ktoś mi powiedział ze mogła się pompa zapchać czymś, jest to możliwe? nie chce mi się w to wierzyć trochę

[ Dodano: 2012-07-17, 16:13 ]
Byłem teraz po auto na parkingu i ku zdziwieniu odpaliło normalnie, stało od godz 14, byłem u mechanika i powiedział ze nie może mi stwierdzić przyczyny bo auto chodzi bez zarzutów, WTF? :D:D:D
mateo19
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 lip 2011, o 18:35
Lokalizacja: Dybków

kontrolki

Postprzez roomek » 18 lip 2012, o 19:51

Niedawno wróciłem z trasy 200km,wszystko było ok. jak wstawiłem auto do garażu patrzę,że świecą się delikatnie 2 kontrolki- ładowania i ręcznego. Do tej pory jest bez zmian i się palą dalej przygaszone. w czym może leżeć problem?
roomek
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 20:37
Lokalizacja: GD

Postprzez pietrasiak2 » 18 lip 2012, o 20:20

Prawdopodobnie zanik masy na desce .Pytanie żażą się jak silnik pracuje , czy na wyłączonym zapłonie , bo jak w trakcie pracy to winowajcą może być regulator w altku lub szczotki opisz dokładniej :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez roomek » 18 lip 2012, o 21:07

palą się na wyłączonym zapłonie
roomek
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 20:37
Lokalizacja: GD

Postprzez pietrasiak2 » 18 lip 2012, o 22:29

1. Radia nie masz podłączonego pod zapłon?
2.Sprawdź doprowadzenie masy do deski .
3. Tak jak pisałem może być przepięcie na altku :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Prędkościomierz i świece żarowe

Postprzez Dzonson » 19 lip 2012, o 18:44

Witam jestem nowy, (użyłem opcji szukaj odnosnie prędkościomierza ale nie znalazłem tam pomocy) Wiem że temat dość często wałkowany....

Kupiłem Golfa III 1.9 D i od początku nie działał prędkościomierz (wiec i nie nabijały sie kilometry) Raz działa raz nie działa, zauważyłem że gdy są chłodniejsze dni to działa a gdy upał to nie. Rozkręciłem licznik w poszukaniu zimnego lutu ale nie za bardzo wiedziałem gdzie sie pachać z lutownicą, wątpie żeby to był impulsator by gdy uderzę w licznik to czasami zaskakuje, jakby był problem bardziej licznikowy. Także proszę o rady i najlepiej zdjęcie gdzie ew. szukać zimnego lutu. Dodam że licznik to VDO obrot 0-50 km/h 0-200

Drugi problem zwiazany także z elektryką to gdy wsiade z rana do samochodu i przekrece stacyjke to zapalaja sie świece żarowe i po nagrzaniu bardzo ładnie odpala, ale problem pojawia sie gdy próbuje go odpalić a silnik jest jeszcze ciepły, wtedy po przekreceniu stacyjki kontrolka od podgrzewania świec sie w ogóle nie zapala i trzeba go troche krecić i ciezko odpala. Ale jak ostygnie silnik to świece zaskakują. Pytanie brzmi, czy to tak powinno być ? czy to jakiś czujki nie podgrzewa świec na rozgrzanym silniku ?


Z góry dziękuje, a jeżeli temat był i go nie znalazłem to przepraszam... ale szukałem z dobrą godzine i nic.
Dzonson
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 lip 2012, o 18:26
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sokus1901 » 19 lip 2012, o 19:54

Witam jeśli chodzi o świece miałem ten sam problem okazało się ze winny był przekaźnik świec, płaciłem za niego 20zł spróbuj moze pomoże
sokus1901
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 lut 2011, o 22:17
Lokalizacja: poznan

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości