Licznik, kontrolki, wskaźniki

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez GranuL » 29 cze 2012, o 00:41

a jak to wygląda na LIVE polo licznik w mk3 ?
Avatar użytkownika
GranuL
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 7 lis 2007, o 00:53
Lokalizacja: Elbląg

 

Postprzez lukasz9501 » 3 lip 2012, o 23:21

Latek mam to samo i miałem pisać nowy temat ..

O to video :
http://www.youtube.com/watch?v=B01F_1c_ ... e=youtu.be
lukasz9501
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 13 maja 2012, o 19:24
Lokalizacja: Lubin

Postprzez latek » 6 lip 2012, o 10:28

noo pomoze ktos??? :(
latek
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26 cze 2012, o 22:24
Lokalizacja: Łask

Postprzez jurek189 » 9 lip 2012, o 20:43

miałem kiedyś podobny objaw, podjechałem do znajomego elektryka, powiedział ze to uszkodzony potencjometr przy włączniku świateł który odpowiada za ustawianie jasności podświetlenia i poradził żeby zmostkować ze sobą dwa kabelki które biegną do włącznika świateł. na zdjęciu mam je oklejone izolacją poniewaz wymieniłem caly włacznik i to rozwiązanie nie było już potrzebne. Są to kabaelki oznaczone na kostce numerem 1 i 14
Obrazek
jurek189
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16 wrz 2011, o 09:35
Lokalizacja: Zamość

Postprzez lukasz9501 » 10 lip 2012, o 01:53

jurek189, ale ci wgl nie działało podświetlenie świateł ? Bo mi wcale nie chodzi .Spróbuje twojego sposobu jutro i napiszę czy pomogło .
lukasz9501
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 13 maja 2012, o 19:24
Lokalizacja: Lubin

Postprzez jurek189 » 10 lip 2012, o 08:41

tak wgl mi nie działało podświetlenie zegarów, ani nawiewów, ani włącznika świateł
jurek189
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16 wrz 2011, o 09:35
Lokalizacja: Zamość

Postprzez lukasz9501 » 10 lip 2012, o 14:32

Zrobiłem tak jak pisałeś i jest podświetlenie ale bardzo słabe .Wiec na to wychodzi że do wymiany włącznik (przełącznik ) cały ? Może da rady to rozebrać i naprawić ?

Jurek jeszcze jedno pytanko ,ten kable który idzie obok kostki (czerwona kostka) możesz mi napisać od czego ona jest ?
lukasz9501
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 13 maja 2012, o 19:24
Lokalizacja: Lubin

Postprzez killah » 10 lip 2012, o 15:03

lukasz9501 napisał(a):Zrobiłem tak jak pisałeś i jest podświetlenie ale bardzo słabe .Wiec na to wychodzi że do wymiany włącznik (przełącznik ) cały ? Może da rady to rozebrać i naprawić ?

Jurek jeszcze jedno pytanko ,ten kable który idzie obok kostki (czerwona kostka) możesz mi napisać od czego ona jest ?


wg mnie jak podświetlenie jest za słabe to nie tylko wina włącznika. Przecież włącznikiem przy max przekręceniu podajesz 12v. Omijając to tez podajesz 12v - teoretycznie. Bo w praktyce wychodzi na to że idzie słaby prąd do włącznika. Masz coś podpięte pod fabryczne oświetlenie wskaźników?

nie daje sobie ręki uciąć że to co powiedziałem jest prawdą ale tak mi się wydaje.
killah
 

Postprzez brateq » 10 lip 2012, o 16:01

Musisz pomierzyć napięcie dochodzące do kostki bez tego nic się nie wymysli, może przy wyciąganiu naciągnąłeś jakiś przewód albo cuś ciężko powiedzieć...
brateq
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 lut 2010, o 18:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jurek189 » 10 lip 2012, o 21:51

lukasz9501 napisał(a):Zrobiłem tak jak pisałeś i jest podświetlenie ale bardzo słabe .Wiec na to wychodzi że do wymiany włącznik (przełącznik ) cały ? Może da rady to rozebrać i naprawić ?

Jurek jeszcze jedno pytanko ,ten kable który idzie obok kostki (czerwona kostka) możesz mi napisać od czego ona jest ?


spróbuj podłączyć inny sprawny włącznik.
przy takim zmostkowaniu tych dwóch kabli nie ma możliwości regulacji jasnosci na nowym włączniku

ta czerwona kostka jest do regulatora wysokości świateł.
jurek189
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16 wrz 2011, o 09:35
Lokalizacja: Zamość

Postprzez killah » 10 lip 2012, o 21:53

jurek189 napisał(a):
lukasz9501 napisał(a):Zrobiłem tak jak pisałeś i jest podświetlenie ale bardzo słabe .Wiec na to wychodzi że do wymiany włącznik (przełącznik ) cały ? Może da rady to rozebrać i naprawić ?

Jurek jeszcze jedno pytanko ,ten kable który idzie obok kostki (czerwona kostka) możesz mi napisać od czego ona jest ?


spróbuj podłączyć inny sprawny włącznik.
przy takim zmostkowaniu tych dwóch kabli nie ma możliwości regulacji jasnosci na nowym włączniku

ta czerwona kostka jest do regulatora wysokości świateł.


ale on to zrobił i mu słabo świeci. czyli coś za mały prąd szedł do włącznika.
killah
 

Powolne wskazówki poziomu paliwa i temperatury.

Postprzez meerkat » 15 lip 2012, o 09:39

Probem jak w opisie. Wskazówka od poziomu paliwa po przekręceniu kluczyka wstaje bardzo powoli i jak się jedzie to czasami pokazuje różne poziomy paliwa. Wiem że jak auto jedzie to paliwo sie przelewa w baku ale wskazowka tak jakby nie nadazala za zmianami.

Podobnie ze wskazowka temp. Podnosi sie powoli po przekreceniu kluczyka jak sie ponowanie zapala nagrzane auto. Mam problem z ta wskazowka bo caly czas pokazuje podczas 75 zamiast 90. jak sie stanie to zaczyna temp sie podnosic, ruszam podnosi sie dalej jade chwile to samo po czym zaczyna opadac do 75 stopni. zachowanie podobne do wskazowki poziomu paliwa.

co do 75 stopni to termostat sprawny bo sprawdzalem, podejrzewam czujnik albo zegary.
zna ktos prawidlowe rezystancje dla obwodu czujnika temp odpowiedzialego za wskazowke.
Moja pomiary wygladaja tak:
zimny - obwod dla sinika okolo 2000ohm obwod dla wskazoki okolo 1000ohm
cieplu (chwila po wlaczeniu wentylatora) - silnik 200ohm wskazowka 100ohm
meerkat
Czytacz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 21:17
Lokalizacja: Cidry

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości