Alarm i centralny zamek

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez lukszumk3 » 2 gru 2014, o 22:04

Może po odpięciu aku wyleciały klucze z centralki i trzeba od nowa zakodować
lukszumk3
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 22:09
Lokalizacja: Sławęcice

 

Postprzez Sylwek VW » 8 sty 2015, o 23:22

siema mam Problem a mianowicie nie działa mi centralny zamek w moim golfie i nie wiem co mam zrobić a także alarm a od alarmu tzn od tej syreny wychodzą 3 kable czerwony czarny i chyba niebieski to czerwony i czarny podłączyłem a niebieski mi został ale wychodzi mi jeszcze jakiś czarny i nie wiem co z nimi zrobić a alarm dalej mi nie działa . pomóżcie
Sylwek VW
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 lis 2014, o 16:37
Lokalizacja: TBG

Postprzez lukszumk3 » 9 sty 2015, o 10:50

Z Twojego opisu to nawet wróżka miałaby problem żeby coś wywnioskować ... (mam samochód i nie jedzie - co robić? ;-) )
Jaki masz ten centralny, jakie są objawy usterki, co się dzieje/co się nie dzieje????
lukszumk3
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 22:09
Lokalizacja: Sławęcice

Postprzez bejotka » 12 sty 2015, o 12:36

Witam, mam problem z kierunkowskazami podczas otwierania i zamykania centralnym zamkiem. Mianowicie chodzi o to, ze migacze dwukrotnie migają potwierdzając otwarcie bądź też zamknięcie auta, problem w tym, że migają tylko te po prawej stronie (nawet na desce rozdzielczej miga tylko prawa kontrolka). Podczas jazdy wszystkie kierunkowskazy działają jak należy, niby to nie problem, bo nie przeszkadza w użytkowaniu auta, ale jako, że jestem estetą chciałbym wyeliminować ten problem.
Za wszelkie podpowiedzi wielkie dzięki, pozdrawiam! :-)
bejotka
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 sty 2015, o 12:09
Lokalizacja: Otmęt

Postprzez lukszumk3 » 12 sty 2015, o 22:17

Zakładam że podłączyłeś się tylko do prawej lampy, więc tylko prawe kierunki migają. Jeśli kładłeś centralkę z tyłu przy pompce, to podłącz jeszcze lewą lampę, a jak - pisze o tym wszędzie ;-)
lukszumk3
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 22:09
Lokalizacja: Sławęcice

Postprzez bejotka » 16 sty 2015, o 14:39

Sęk w tym, że ja tego nie montowałem, centralka już była zrobiona, gdy kupiłem auto. Z tego co pamiętam to na początku 'migało' normalnie z obu stron, dopiero po jakimś czasie przestała migać prawa strona :(
bejotka
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 sty 2015, o 12:09
Lokalizacja: Otmęt

Postprzez łukasz1983 » 16 sty 2015, o 15:50

bejotka,Z centralki wychodzą albo 2 kable na kierunki (osobno na prawy i lewy),lub 1 kabel,którego trzeba rozgałęzić za pomocą 2 diód prostowniczych.
Jeżeli wcześniej migały ci 2 kierunki,a teraz 1 to spaliła się,lub urwał kabel od dioda na lewą stronę.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez black lord » 3 lut 2015, o 03:37

Panowie, jest sprawa. W moim Venciaku nie ma centralnego zamka ani alarmu i dosyć uciążliwe jest za kazdym razem wciskanie grzybków itd.

Pytanie, http://allegro.pl/centralny-zamek-2-pil ... 30909.html czy taki zamek jest w ogóle coś warty? A może są jakieś inne sprawdzone konstrukcje?
black lord
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 29 paź 2014, o 10:52
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez NoLimited » 2 mar 2015, o 21:05

Witajcie.

Akurat mam taki problem że w moim golfie nie działa central. na pilota...
Nie jestem pewien czy jest tam sterownik, pilota dostałem wraz z kupnem golfa.
Centralny na kluczyk działa, ale może brakować sterownika.. nie wiem nie znam się na tym.
Mógł by mi ktoś pokazać gdzie to się znajduje i jak wygląda? jakieś zdjęcie czy coś naprawdę bardzo by pomogło.
Avatar użytkownika
NoLimited
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 01:26
Lokalizacja: S-ce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 GTI 16v
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez lukszumk3 » 2 mar 2015, o 21:51

Centralka ma kształt puszki, wymiary około: 100mmx80mmx25mm. Czarna z tworzywa, z wystającą wiązką kabli. Może być zainstalowana w bagażniku w okolicy pompki c. zamka, może być upchana w drzwiach kierowcy, albo w okolicy skrzynki bezpieczników.... bywa różnie.....
lukszumk3
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 22:09
Lokalizacja: Sławęcice

Postprzez NoLimited » 2 mar 2015, o 23:04

lukszumk3 napisał(a):Centralka ma kształt puszki, wymiary około: 100mmx80mmx25mm. Czarna z tworzywa, z wystającą wiązką kabli. Może być zainstalowana w bagażniku w okolicy pompki c. zamka, może być upchana w drzwiach kierowcy, albo w okolicy skrzynki bezpieczników.... bywa różnie.....


Kurde w bagażniku już patrzałem koło bezpieczników też nic podobnego znaleźć nie mogłem.
Zostają tylko drzwi.

A tak pompka gdzie się znajduję w bagażniku? bo patrzałem koło lamp i nigdzie jej nie zauważyłem.
Avatar użytkownika
NoLimited
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 01:26
Lokalizacja: S-ce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 GTI 16v
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez shift00 » 2 mar 2015, o 23:25

NoLimited napisał(a):A tak pompka gdzie się znajduję w bagażniku? bo patrzałem koło lamp i nigdzie jej nie zauważyłem.


Po prawej stronie pod lampą powinna być zamocowana w takim styropianowym ciemnym pudełku.
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron