akumulator

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez rufi89 » 3 lut 2012, o 21:04

U mnie równierz Centra
Futura 53Ah
Avatar użytkownika
rufi89
Badacz tematu
 
Posty: 202
Dołączył(a): 7 lut 2011, o 10:53
Lokalizacja: Międzybrodzie / Żywiec

 

Postprzez liptoms » 6 lut 2012, o 14:03

Witam też mam problem z aku. Obecnie mam aku 45Ah 400 A ale przy silniku 1600 jest słaby tzn są problemy w zimę nawet jak wyciągnę go na noc do domu to słabo kręci jakby nie mial siły aku ma dopiero rok i trzyma prąd. Zastanawiałem się nad Centra Futura CA640 64Ah 640A taki przynajmniej wytypowany został w katalogu Centry ale nie wiem czy nie jest za duży i nie będzie problemu z niedoładowaniem go tym bardziej że wcześniejszych odpowiedziach sugerowany jest mniejszy Centra Futura 53Ah 540A. Proszę o poradę
liptoms
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 08:48
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez AdiK__ » 6 lut 2012, o 14:23

Akumulator działa w miarę możliwości do -20 tak jest napisane w instrukcji. Centra Futura daje gwarancję na 3 lata więc myślę że to jest bardzo dobre rozwiązanie ;)
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez liptoms » 6 lut 2012, o 14:39

Tak wszystko ok ale nie chciałbym przedobrzyć słyszałem że jak jest za duży aku to może być niedoładowany daltego zastanawiam się czy ma to być Centra Futura 64Ah 640A czy też tak jak sugerują poprzednicy 53 Ah 540 A

[ Dodano: 2012-02-06, 13:40 ]
W specyfiakcji na stornach centry jest sugerowany 64Ah 640A
liptoms
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 08:48
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez AdiK__ » 6 lut 2012, o 15:45

Wg. mojego sprzedażowego idzie jeden z tych ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez pietrasiak2 » 6 lut 2012, o 17:37

Panowie temat tabu .Powinno być tak jedziesz do mechaniora bądź elektryka
on odczytuje nr . nadwozia i powinien podać jaki akumulator lub nr części jest
przypisany dla danego modelu . Zgadzacie się ze mną ???
A rzeczywistość jest inna i należy brać pewne poprawki napisałem o amperażu
alternatorów i ich mocy tak mnie uczyli
Pozdrawiam ciepło wszystkich forumowiczów :super: :super: :super:
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez spaceman » 23 maja 2012, o 20:25

Panowie to co ja mam wkońcu kupić do golfika 1.6 75 km benzyna bez klimy z dwoma przednimi glosnikami + 2 tuby z tylu i dzienny dystans to max10km. a raz na miesiac trasa 200km. ?
Golf CL 1.6 AEA 95r.
spaceman
Czytacz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 5 kwi 2012, o 11:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Paweu » 23 maja 2012, o 20:31

jaki masz teraz ?
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

uszkodzony aku, a alarm i centralny

Postprzez nowy_el » 4 wrz 2012, o 21:45

Po odpaleniu auta bez problemu i dojechaniu do celu zgasiłem golfika na kilka minut nie wysiadając z auta. Chcąc odpalić go ponownie kontrolki zaczęły mrugać i przygasać wraz z oświetleniem kabiny. Wysiadłem z auta i chciałem go zamknąć pilotem lecz syrena alarmu zaczęła wydawać różne dźwięki, tak jakby spadało napięcie. Auto nie zamknęło się, więc próbowałem odpalić ponownie, bez skutku. Odłączyłem aku na noc (było po zmroku i nic nie byłem w stanie zrobić) Następnego dnia objawy te same. Pomyślałem, że akumulator padł, więc po kablach od kolesia. Bez skutku z tym że syrena już nie wyła, kontrolki wariowały, a przekaźniki w autoalarmie (Apmio) non stop pstrykały. Na chwilę obecną "obszedłem" alarm, wstawiłem inny aku i auto jeździ. Centralny nie działa (Magic Touch 150) Pytanie, co mogło spowodować takie objawy? Czy może uszkodzony akumulator? Dlaczego centralny nie działa z pilota?
Golf III, 1.9 TDI 90KM, 1997r.
Dziękuję :)
nowy_el
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 14:43
Lokalizacja: zmy

Postprzez prezesik » 4 wrz 2012, o 23:10

wg mnie komp od centralnego zamka się rozkodował z powodu zbyt niskiego napięcia. Spróbuj znaleźć w centralce jakiś przycisk RESET lub odłącz aku na jakieś 30 min, może się naprawi.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez pablomed » 5 wrz 2012, o 11:14

nowy_el, takie zachowania alarmu jest typowe dla spadku napięcia przy słabym aku. Być może powodem tego że przy pożyczce prądu również nie odpaliłeś było rozkodowanie alarmu a być moze to że pozyczka była niewydolna, np z powodu kiepskich kabli.
Nie napisałes wyraźnie czy po założeniu dobrego aku próbowałeś zapalac z alarmem podłączonym czy już wczesniej go odłączyłeś. Jesli próbowałeś to trzbea znaleźć instrukcje alarmu - nie każdy alarm się rozkodowywuje po takiej akcji , a własciwie mało który więc może to być jego uszkodzenie

Tu masz instrukcję po niemiecku http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1909822.html to staroć lepiej to wymień na coś nowego

No i nie jest to alarm tylko sterownik zamka centralnego, nie wiem czy ma oddzielny immobilajzer, pytanie czy fabryczny ci nie zaszawnkował ale wówczas tak łatwo byś go nie obszedł.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez nowy_el » 5 wrz 2012, o 21:15

dzięki
prezesik25 napisał(a):odłącz aku na jakieś 30 min, może się naprawi.
aku był odłączony całą noc. Nie pomogło.

pablomed, zanim 'obszedłem' alarm, założyłem inny aku, i objawy były takie same, w zasadzie przy ostatniej próbie, tzn przed odłączeniem aku, to pstrykały tylko przekaźniki w alarmie.

Immo mam fabrycznie. Tego nie omijałem. Obszedłem tylko alarm na grzanie świec i zapłon.

Ktoś mi podpowiedział, że uszkodzone aku mogło uszkodzić alarm, bądź inną elektronikę, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Pozostaje wstawić nowy alarm wraz ze sterownikiem centralnego, tak aby otwierać z pilota?
nowy_el
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 14:43
Lokalizacja: zmy

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości