Jaki wosk

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza.

Moderator: Moderator

Postprzez BialyUst » 24 cze 2014, o 19:10

tam jest detayler :) czyli do czyszczenia bez wody przewaznie z lekkiego kurzu
Avatar użytkownika
BialyUst
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 21:31
Lokalizacja: GSL

 

Postprzez JJ. » 26 cze 2014, o 14:49

Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze..
Wosk Collinite 476s który pokazałeś Opik faktycznie długo siedzi na lakierze i ładnie kropelkuje ale to stara formuła na substancjach ropopochodnych. Przyciąga kurz, brudzi plastiki, zasycha na twardo, przy nadmiarze ciężko się poleruje.
Lusso Oro to typowy konkursowy wosk (na bazie naturalnych składników), daje ciekawy efekt ale siedzi krótko na lakierze (powiedzmy 1/3 czasu Collinite).
Jeśli mowa o produktach Meguiars to co prawda i ja od nich zaczynałem ale nie są to najlepsze dostępne na rynku kosmetyki. Ot, to dla Nas egzotyka, coś innego niż Sonax i w dodatku zza wielkiej wody. Mają kilka fajnych pozycji (np. Last Touch, Endurance do opon, Gold Class Trim do plastików) ale ja nie opierałbym wyłącznie na nich swojego arsenału. To marka wejściowa w świat detailingu, rozumiesz? ;-)

Przechodząc do rzeczy i odpowiadając na pytanie. Ja, jeśli nie miałbym wprawy w nakładaniu wosku, szukałbym czegoś co łatwo się nakłada, łatwo poleruje (nawet w nadmiarze), nie brudzi plastików i przyzwoicie trzyma na lakierze (około miesiąca - w zależności od wielu warunków które wypisał BialyUst).
Moim zdaniem powyższe warunki spełniają woski marki Poorboys - Nattys Blue i Nattys Red. Ewentualnie Collinite 915. Preferuje woski twarde ponieważ pozwalają na efektywniejszą aplikację - mi podczas woskowania schodzi ~2g wosku (to nie żart :-) ). Dodatkowo nie kosztują dużo bo Nattys chyba coś koło 80zł więc przelicznik złotówek na aplikację jest śmiesznie niski.

Oczywiście przed woskowaniem dobre przygotowanie czyli dekontaminacja - odsmalacz, glinka, coś na opiłki oraz późniejsze przygotowanie pod wosk - delikatna politura.

To nie temat na przechwalanie ale zbieractwo jest u mnie na poziomie mocno zaawansowanym i 3 lata temu zajmowało cały regał :-P
Sprzedam felgi:
Kupię:
Czarne słoneczniki z podświetleniem
Czarne słupki podsufitki do 3d
JJ.
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 21:04
Lokalizacja: Białystok

Postprzez BialyUst » 27 cze 2014, o 11:54

ja szczeze ci pwiem ze z Natty-em nie mialem do czynienia ale mam tego SONAX PREMIUM CARNAUBA i pisze wszedzie ze starcza na 10 razy to ja nie iwem jak oni je uzywaja bo mi tez wychodzi jakies 2 G do 5 max na całego golfa
Avatar użytkownika
BialyUst
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 21:31
Lokalizacja: GSL

Postprzez JJ. » 27 cze 2014, o 21:45

Sonax o którym mówisz to to samo co P21S, Autoglym HD Wax, etc. tylko, że w chorej cenie.
Na opisy bym nie patrzył bo importer (Parys) nieudolnie tłumaczy je z niemieckiego. Już nie jednokrotnie znajdowałem byki na etykietach :roll:
Zasada nakładania dla wielu brzmi: im więcej tym lepiej. Ale nie każdy widzi, że nadmiar i tak ściera się mikrofibrą :-) Nie musisz zrobić 'mazu' woskiem aby dać lakierowi zabezpieczenie. Jeśli aplikator jest już nasączony woskiem to nawet niewidoczna mgiełka zrobi robotę. Stąd schodzi go mało. A jak nie ma się pewności czy wszystko zostało pokryte, zawsze lepiej dać drugą cienką warstwę.
Dziś nakładałem maszynowo wosk i dokładałem go na gąbkę tylko przez pół auta. Na drugiej połowie jeździłem już tylko nasączonym padem i w dotyku był tak samo śliski jak strona od której zaczynałem.
Sprzedam felgi:
Kupię:
Czarne słoneczniki z podświetleniem
Czarne słupki podsufitki do 3d
JJ.
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 21:04
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Opik » 2 lip 2014, o 21:52

Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez BialyUst » 3 lip 2014, o 17:12

Poorboy's World Natty's Paste Wax Blue kupuj Smiało a co do próbek to ta 1 mysle ze by była fajna i daj znac jak daje rade
Avatar użytkownika
BialyUst
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 21:31
Lokalizacja: GSL

Postprzez Opik » 3 lip 2014, o 17:41

A czym się ten blue od red różni? Bo z opisu niewiele wynika w sumie :shock:
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez JJ. » 6 lip 2014, o 19:22

Różni się.. kolorem, zapachem i nazwą ;) mam 2 i ciężko mi wskazać różnicę.

A ten Pink Wax krótko siedzi na lakierze..
Sprzedam felgi:
Kupię:
Czarne słoneczniki z podświetleniem
Czarne słupki podsufitki do 3d
JJ.
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 21:04
Lokalizacja: Białystok

Postprzez KillerBlack » 24 lip 2014, o 16:01

Czerwony jest preferowany do ciemnych lakierów, i na tym polega jego róznica. Testowałem sporo wosków i Porboys RED jest najlepszym z jakim mi przyszło pacować. A co do wosków z spray polecam Shiny Garage Purplle dobra jry akość do ceny, fajnie sie nakłada i daje dobry efek:)
Avatar użytkownika
KillerBlack
Gaduła
 
Posty: 648
Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 22:01
Lokalizacja: ŁdZ

Postprzez dj_jankes » 27 lip 2014, o 14:06

Akurat sprzedaje takie woski jeżeli:

koloryzujący to Sonax tylko musi mieć w kodzie kreskowym na początku 4 bo wtedy jest produkowany w Niemczech i często duże są z kredką u mnie kosztują 45zł(500ml)

uniwersalny do każdego koloru Auto politura 30zł (mała buteleczka nie pamiętam ile ona ma)

wosk na mokro to też sonax 25 zł

jak by ktoś chciał to na PW zapraszam wysyłka po wpłacie +KW chyba że ktoś z Płocka
Avatar użytkownika
dj_jankes
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 9 mar 2013, o 20:59
Lokalizacja: Płock

Postprzez Marek » 5 sie 2014, o 23:08

Ja osobiście korzystam teraz z Turtle Ice Wax (tego zestawu z gąbką i mikrofibrą). W sumie nie jest złe. Wiadomo, że zadka nie urwie ale jak ktoś myje auto i chce je potem przewoskować to śmiało można brać - całe woskowanie zajmuje ok 15 - 30minut (wosk syntetyczny) dlatego też polecam ludziom, którzy mają mało czasu... A i ręka nie boli bo fajnie się go ściera :D
Avatar użytkownika
Marek
VIP
 
Posty: 296
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 22:24
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Postprzez hellaflush » 8 sie 2014, o 12:06

Ja dzisiaj zakupiłem taki zestawik, zobaczymy jak się spisze na LC9Z Black Magic Pearl :D

-Szampon Shiny Garage Sleek & Bubbly Premium Car Bath - podobno bardzo dobrze się pieni no i fajnie pachnie :D

-Wosk Collinite 915 - podobno wydobywa głębię czarnego lakieru i jest trwały.

Przetestuje i ewentualnie polecę zainteresowanym po aplikacji :P

[ Dodano: 2014-08-10, 11:05 ]
Także mogę polecić ten wosk :)

Próba kropelek :D
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Auto Detailing

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość