Jaki wosk

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza.

Moderator: Moderator

Jaki wosk

Postprzez Opik » 23 cze 2014, o 10:34

ten http://detailershop.pl/Wosk_Collinite_476s
ten http://detailershop.pl/pl/p/Meguiars-Go ... e-Wax/1132
a może takie coś http://detailershop.pl/pl/p/Meguiars-Pa ... on-Kit/216
lub to http://detailershop.pl/pl/p/Lusso-Bag-K ... dwozia/954

ew jakieś inne propozycje, tylko bez Sonaxa itp proszę :) Obecnie mam TurtleWax i nawet daje radę, ale korzystając z tego że po jeszcze dwóch woskowaniach się skończy przyszła pora na coś porządniejszego
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Jaki wosk

 

Postprzez BialyUst » 23 cze 2014, o 12:15

te wszytskie co pokazales to moze sa i dobre ale ja osobiscie bym ich nie kupił do swojego auta

ja mam SONAX Premium Class Carnauba Wax i szczeze powiem ci ze lepszego jak narazie nie miałem mega wydajny i bardzo dlugo sie trzyma blask piekny i fajny do nakładania
Avatar użytkownika
BialyUst
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 21:31
Lokalizacja: GSL

Postprzez Opik » 23 cze 2014, o 12:22

BialyUst napisał(a):ja osobiscie bym ich nie kupił do swojego auta


bo?

BialyUst napisał(a):ja mam SONAX Premium Class Carnauba Wax


nie ta półka cenowa
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez edward_k » 23 cze 2014, o 12:25

mi właśnie wczoraj się skończył wosk formula 1 carnauba i muszę też kupić coś nowego, co myślicie o woskach w płynie ?
Avatar użytkownika
edward_k
VIP
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 maja 2013, o 11:02
Lokalizacja: Katowice
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez BialyUst » 23 cze 2014, o 13:32

Opik,megsa miałem 2 woski i nie zachwycił mnie wiec dla mnie ta firma co do wosków to słabo chociaz inni sa zachwyceni. Lusso Bag Kit nie używałem wiec sie nie wypowiem a ten Collinite to pierwszy raz widze. Kolega ma wosk Pszczeli i powiem ci ze cena mniejsza ale tez bardzo fajny do nakładania i wycierania tylko nie moge go znalesc a nie pamiętam jak sie nazywał

ja u siebie wyglinkowalem auto nałożyłem politurę i wosk i jak na razie lepszego efektu nie osiagnełem a kosmetyków do auta używałem mnóstwo

jaki efekt chcesz uzystac od wosku ?? kropelkowanie czy po prostu ma woda spływać (uciekac)

i ile chcesz wydac zł
Avatar użytkownika
BialyUst
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 21:31
Lokalizacja: GSL

Postprzez Opik » 23 cze 2014, o 14:28

Cenowo to tak jak te co pokazałem. Kropelki to się robią ładne i na TurtleWaxie, tylko co z tego. Chcę żeby lakier był dobrze zabezpieczony przed solą i syfem z drogi, ew jakimiś mikroryskami od pyłu na drodze. I najważniejsze żeby się długo trzymał, bo TW też to zapewnia, tylko co z tego jak na chwilę...
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez BialyUst » 23 cze 2014, o 16:02

no rozumiem oco ci chodzi :). Szczerze mowiac to wszystko zalezy jak uzyskujesz auto jak czesto jezdzisz po jakich drogach gdzie myjesz czy na myjniach czy w domu jakimi szamponami badz aktywna piana ITD duzo zalezy tez od twardosci wody jaka spłukujesz auto czy je wycierasz po myciu ITD, wiec kup jakis wosk w granicach 100 zł to juz na pewno bedzie takiej Sredniej klasy i bedzie dosc wytrzymały, teraz na rynku duzo jest próbek wosków za pare groszy mozna kupic jakas mała saszetke i po prostu wypróbować go na dachu badz masce po prubowac pare i wybrac sobie ten z ktorym najlepiej ci sie pracuje i ktory najlepiej sie spisuje przy twoim uzytkowaniu .

ja ci powiem ze swojej praktyki ze tak 3 do 4 razy w sezonie auto woskuje bo wiadomo pare myc auta i ten wosk zmyjesz. tyle ze ja auta uzywam w weekendy i na zloty i stoi cały czas w garazu wiec tez inna sprawa niz bym uzytkowal auto na codzien

duzo daja tez woski w płynie na zlocie szybko opłukac auto wytrzec i przy moim ciemnym lakierze zawsze sa jakies plamy od wody wiec te woski takie na szybko popsikac i wytrzec tez zabezpieczają lakier. w podobny sposób dzialaja tez detaylery

mialem Megsa NXT Generation Tech Wax 2.0 i powiem ci ze fajnie dlugo sie trzymał na aucie ale mnie w nim denerwowało to ze jak juz przysech bardziej to ciezko bylo go z auta wypolerowac wiec tak na pol przyschniety z nim pracowałem i dawał smiało rade
Avatar użytkownika
BialyUst
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 21:31
Lokalizacja: GSL

Postprzez Opik » 23 cze 2014, o 16:07

gdyby ten samochód stał i robił 1000km rocznie to bym odżałował na powłokę kwarcową i miał święty spokój na sezon :D w tym rzecz że robię spore przebiegi, ostatnio w granicach 15tys rocznie i potrzebuje czegoś co zabezpieczy lakier ale nie będzie mnie kosztowało nie wiadomo ile bo zaraz całe opakowanie pójdzie
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez BialyUst » 23 cze 2014, o 16:19

no to najlepsza metoda na twoj lakier bedzie kupienie jakiegos wosku i dokupienie wosku w sprayu i co 3 badz 4 mycia auta poleciec woskiem w sprawyu i masz lakierek błyszczacy i zabezpieczony .


a takie pytanie glinkowales moze auto badz polerowałes maszynowo ??
Avatar użytkownika
BialyUst
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 21:31
Lokalizacja: GSL

Postprzez Opik » 23 cze 2014, o 16:29

Nie było ani polerowane maszynowo, ani glinkowane. Mam w planach to zrobić ale już pod nowy wosk, pod ten nie ma sensu się aż tak bawić
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez BialyUst » 23 cze 2014, o 16:32

to jesli masz tylko szorski lakier jak przejedziesz reka to bedziesz czuł to samo glinkowanie starczy niema wtedy sensu zdzierac lakieru maszyna. A wracajac do wosku w sprawyu to aktualnie uzywalem

Obrazek




fajny w zapachu fajny do wycierania i najwazniejsze swoja role spełnia mozna z nim pracowac na słoncu
Avatar użytkownika
BialyUst
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 21:31
Lokalizacja: GSL

Postprzez Opik » 23 cze 2014, o 16:57

To coś takiego jest w tym zestawie co pokazałem :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Auto Detailing

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron