zawieszenia sportowe - Gwinty/Kit/Sprężyny

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

obnizone zawieszenie

Postprzez kuba7 » 15 lip 2007, o 21:18

witam wszystkich.chcialem obnizyc zawieszenie w moim golfiku.chcialem zapytac jakiej firmy najlepiej kupic?i ile takie zawieszenie bedzie mnie kosztowalo zawieszenie + wymiana?jak takie zawieszenie spisuje sie w praktyce?pozdrawiam
Avatar użytkownika
kuba7
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 cze 2007, o 19:30
Lokalizacja: Brzeszcze

obnizone zawieszenie

 

Postprzez Rider » 16 lip 2007, o 00:26

kuba7, chcesz obnizyc autko OK ale o ILE ????
bo jak chcesz tylko -40 to wystarczy jak kupisz sportowe springi (jest tego pelno na allegro) jak juz bys chcial dac jeszcze nizej np: -60 to moglbys tez zalozyc same springi na seryjny amor, ale przy obnirzeniu juz -60 zaleca sie stosowanie calego KIT-u (czyli krotszy amor ze springami)
a jezeli masz ochote posadzic golfine jeszcze nizej to mozesz nastosowac KIT np: -80 albo juz Gwint :) (gwint mozesz tez zastosowac przy mniejszym obnizeniu gdyz masz regulacje, ale niewiem czy by ci sie to oplacalo)
Komfort jazdy zmniejsza sie z coraz to mocniejszym obnizeniem, bo autko automatycznie musi byc coraz twardsze!!
ja bym polecil ci obnizyc autko na -60/-40 naprawde furka nabiera fajnego wygladu ;) a jezeli chodzi o praktyczne zastosowanie to naprawde mozna na tym spokojnie jezdzic :) wiadomo ze trzeba bardziej uwazac na krawezniki, lezacych policjantow ITD koszta takiego kompletu sprezyn to jakies 300zoko (bez amorow) a kompletny kit (sredniej marki) to jakies 700ziko
Volkswagen Klub Polska #853
E-pluribus unum
Avatar użytkownika
Rider
Badacz tematu
 
Posty: 155
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 22:37
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez kuba7 » 16 lip 2007, o 22:08

dzieki wielkie za informacje.w takiej sytuacji kupie chyba same spreżyny.teraz mij golfik stoi troche wysoko-zwłaszcza tył-bo sa kielichy z pasata!ale skoro twierdzisz ze -60,-40 wystarczy w zupełności i ładnie wyglada to zostane przy tej opcji.
a czy po wymianie sprężyn tez trzeba ustawiać zbierzność?bo z tego co wiem po wymianie amorów trzeba to zrobić!pozdrawiam Kuba ;-)
Avatar użytkownika
kuba7
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 cze 2007, o 19:30
Lokalizacja: Brzeszcze

Postprzez Rider » 16 lip 2007, o 22:45

kuba7, tu sa fotki mojego autka ( ja mam -60/-40) http://www.golf3.pl/topics2/mk-iii-golf ... -vt273.htm
kuba7 napisał(a):skoro twierdzisz ze -60,-40 wystarczy w zupełności i ładnie wyglada to zostane przy tej opcji.

chodzi mi o to ze to dobra opcja jak jezdzisz sporo na co dzien :) ja osobiscie kombinuje juz nad gwintem :D (z czasem bedziesz chcial zejsc jeszcze nizej ziemi)
kuba7 napisał(a):a czy po wymianie sprężyn tez trzeba ustawiać zbierzność?bo z tego co wiem po wymianie amorów trzeba to zrobić!pozdrawiam Kuba

tak musisz jechac i sprawdzic cala geometrie (zbierznosc i katy) koszt ustawinia geometri umnie na stacjach diagnostycznych wachal sie od 80-100zl
Powodzenia
Volkswagen Klub Polska #853
E-pluribus unum
Avatar użytkownika
Rider
Badacz tematu
 
Posty: 155
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 22:37
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez Red_Devil » 12 sie 2007, o 18:49

Witam
Jeżeli mogę Ci coś podpowiedzieć to na twoim miejscu nie obniżałbym za bardzo fury.Wygląda ładnie,samochód lepiej sie trzyma,ale zero komfortu i praktyczności.Miałem gwintowane zawieszenie i teraz samochód po wymianie na orginalne jest tak wyje*** że to głowa mała.Jak już chcesz zainwestować w to to kup springi -40 przód i tył i do tego krótsze amory.Wiele osób pisze że do krótszych tzn -40 nie trzeba kupować amorów.Błąd bo taki amorek szybciej sie zużyje i nie daj Bóg jak pieprznie Ci w trakcie jazdy!Powodzenia przy zakupie.
Pozdro
Red_Devil
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 15:37
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez kuba7 » 27 sie 2007, o 19:56

dokonałem w końcu decyzji i utro autko jedzie na mała wymianke!zakupiłem sprężyny -55/-40.do tego mam krutsze i nieco twardsze amorki(poprzedni właściciel byl dobrym człowiekiem i zostawił mi je) wiec jutro bede juz blożej ziemi.załacze pare fotek po tym zabiegu ale w przyszłym tygodniu bo w czwartek wyjeżdżam na mały odpoczynek.pozdrawiam :evil:
Avatar użytkownika
kuba7
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 cze 2007, o 19:30
Lokalizacja: Brzeszcze

jaki kupic zestaw zawieszeniua sportowego

Postprzez przemo20 » 20 wrz 2007, o 15:53

witam mam problem chcialbym kupic zawieszenie sportowe ale nie wiem jakies firmy itp...moze ktos mi cos poradzic?? mam felgi 14 .. bede mogl wlozyc 15 po obnieniu??
przemo20
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:49
Lokalizacja: oleśnica

Postprzez oizo » 20 wrz 2007, o 21:13

poszukaj na allegro jest tego bardzo duzo i tanio a 15 wejda spokojnie miec nie przejmuj sie tylko obnizaj i wrzuc jakies zdjecia potem pozdro
oizo
 

Postprzez Bartek » 23 wrz 2007, o 09:38

bartolassi
Avatar użytkownika
Bartek
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 27 mar 2007, o 11:03
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez beromi » 7 paź 2007, o 18:46

siemanko mam zawieszonko do sprzedania uzywane do golfika 3 od 1.8 benzynki jak ktos by byl zainteresowany to niech sie odezwie na meila misiaczek830@op.pl (zdjęcia do wglądu wysyłam na meila)
beromi
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 wrz 2007, o 11:17
Lokalizacja: Białystok

Postprzez kJk » 9 paź 2007, o 19:05

Elo tez mysle o wymianie zawieszenia powoli bo juz kazda dziure lapie i coraz gorzej sie drogi trzyma..Chcialbym sportowe zawieszenie z obnizeniem ale nieduzym bo niechce haczyc o byle co ;p Jezeli ma ktos ochote cos mi zaproponowac to bylbym wdzieczny ;) a i mam 16 cali fele wiec potrzebowalbym tAkie by nietarlo na dziurach
..kJk..Gti..
Avatar użytkownika
kJk
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 20 lip 2007, o 20:06
Lokalizacja: Leszno

Postprzez _zakix_ » 25 paź 2007, o 23:30



Ta firma powinna nazywać sie GT KUPAline ... lepiej coś używanego wg mnie ;)
Avatar użytkownika
_zakix_
Czytacz
 
Posty: 91
Dołączył(a): 9 wrz 2007, o 15:38
Lokalizacja: Gryfino

Następna strona

- - - Odchudzanie - https://www.koszkoszulek.pl - Odchudzanie



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości