sprężyny

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Sprężyny

Postprzez Thomas3 » 24 paź 2007, o 16:06

mam taki problem bo mam opadniety tyl tzn moze i dobrze jest ale siedzi nieco bardziej niz przod ;/ i wpadlem na taki p[omysl zeby zalozyc sprezyny od kombi ??? daloby rade czy sa jakies inne sposoby na podniesienie tylu ???

zgory dziekuje za pomoc
Avatar użytkownika
Thomas3
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 15:21
Lokalizacja: Wałbrzych

Sprężyny

 

Postprzez martinez » 2 lis 2007, o 15:12

siemka
ostatnio wymieniłem w swojej bestii spręzynki. wtawiłem wzmocnione magnumki, sa nieco krótsze ale za to twardzsze koszt 250zł.od combi beda za długie i bedziesz miał dupe zadarta i twarda. nie polecam. nie pomoze nawet obcinanie ich lub skracanie.
Avatar użytkownika
martinez
Czytacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 29 wrz 2007, o 13:50
Lokalizacja: reda

Postprzez sewek » 25 lis 2007, o 23:35

Witam, może spróbuj wkręcić w sprężyny gumy troszkę sie podniesie :ok:
Avatar użytkownika
sewek
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lis 2007, o 23:22
Lokalizacja: BRODNICA

gumy usztywniajace sprezyny

Postprzez tomala » 10 gru 2007, o 18:20

witam!Ostatnio zauwazylem ze moj golfik pod obciazeniem zabardzo siada z tylu.Niechcem odrazu wymieniac sprezyn, i tu moje pytanie czy ktos moze probowal montowac gumy usztywniajace miedzy zwoje sprezyn i jak to sie spisuje? ;-)
tomala
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 19:32
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez sierars1 » 10 gru 2007, o 20:26

Osobi?cie mnia?em takie gumy w swoim samochodzie bo okaza?o si? ?e po za?o?eniu 225 opony tar?y o rant wew. nadkola po za?o?eniu takich gum po 2szt. na ka?d? spr??yn? obcieranie usta?o ale nie ca?kiem bo gdy za?adowa?em mu 400kg. to momentami obciera? na jaki? wi?kszych nierówno?ciach.
Oczywi?cie mowa tu o moim drugim samochodzie w kombi.
Avatar użytkownika
sierars1
Czytacz
 
Posty: 98
Dołączył(a): 29 lis 2007, o 03:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Juhas » 10 gru 2007, o 23:04

Zalozenie gum napewno spelni Twoje oczekiwanie ale wiesz ze takie rozwiazanie to nie na dluzsza mete. jesli jezdzisz przy pelnym obciazeniu dosc czesto uwazaj aby sprezyna nie pekla.
Juhas
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 29 paź 2007, o 00:45
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez sierars1 » 11 gru 2007, o 19:21

Juhas napisał(a):Zalozenie gum napewno spelni Twoje oczekiwanie ale wiesz ze takie rozwiazanie to nie na dluzsza mete. jesli jezdzisz przy pelnym obciazeniu dosc czesto uwazaj aby sprezyna nie pekla.


Wiesz je?dz? ju? od 4 lat i jako? spr??yny do dnia dzisiejszego s? sprawne
Avatar użytkownika
sierars1
Czytacz
 
Posty: 98
Dołączył(a): 29 lis 2007, o 03:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Juhas » 11 gru 2007, o 22:44

sierars1 napisał(a):
Juhas napisał(a):Zalozenie gum napewno spelni Twoje oczekiwanie ale wiesz ze takie rozwiazanie to nie na dluzsza mete. jesli jezdzisz przy pelnym obciazeniu dosc czesto uwazaj aby sprezyna nie pekla.


Wiesz je?dz? ju? od 4 lat i jako? spr??yny do dnia dzisiejszego s? sprawne


Ogolnie mowiac kazdy mial jakies przygody z autem i pisze to co wie aby pomoc innym ja akurat mialem taki przypadek bo qmpel zalozyl sobie gumy i moze pojezdzil dwa miechy i jedna sprezyna pekla. Jesli Ty jezdzisz juz 4 lata to masz sprezyny w bardzo dobrym dobrym stanie. Sam osobiscie mam zalozone gumy na wszystkich sprezynach bo jest dosc mocno obnizony i jak piec osob wsiadlo to za nisko siedzial.
Juhas
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 29 paź 2007, o 00:45
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez buli84gt » 11 gru 2007, o 23:51

ja mia?em gumy zlozone ale jak mia?em samochod na podnosniku to mi wypad?y i reszte powyciagalem i zaluje. usiadzie ktos z tylu i az ociera jak jade. jednak gumy du?o daja :mrgreen:
Avatar użytkownika
buli84gt
Czytacz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 27 sie 2007, o 19:42
Lokalizacja: poznań / biedrusko

Postprzez opolanin » 12 gru 2007, o 18:26

gumy usztywniajace na sprezyny do dobry wynalazek, kupisz dobre to pojezdzisz pare lat ale myslalem ze szalu dostane jak je zakladalem, zaloz warto i pomoze
opolanin
 

Jakie sprężyny na tył na sporawe koła... ??

Postprzez jurkin » 5 lut 2008, o 17:04

Zagwozdka...? :| Szukałem po forum czy moze ktos miał taka sama akcje jak moja. Mam ladne alu tylko ze 16R o profilu 55 zdajsie, sprawdziłbym ale mam teraz na zimie a tamte gdzies leza w garazu nie chce mi sie teraz szperac. Problem...polega na tym ze latem kiedy sie cos załaduje a daj boze 3 osoby drze opony poprostu przeswitu zero (jak jest pusty jest ok) i do tego lewa strona bardziej. Problem polega na tym sa nie male kola ale zdjae sobie z tego sprawe ze ladnie wyglada itd.. do tego mam teraz do wymiany tylne amorki bo maja jakies 30% i sie zastanawaim jakie kupic i czy do tego idzie kupic jakies wzmacniane sprazyny, dzwonilem w pare miejsc ale nigdzie nei maja wzmacnianych sprezyn a robic glebie nie mam zamiaru bo na polskie drogi to kompletna porazka.. Pytanie moje czy ktos moze ma jakies info jakie sprazyny mozna wsadzic czy tylko dac jakies inne i ewentualnie podciac zwoj... i do tego jakie amorki zastanawiam sie nad kayabami gaz moze moze bede lepioej chodzily i tłumiły...ale najwazniejsze co zrobic z tymi sprazynami.. czy moze moje stare juz nei trzymaja czy idzie kupic jakies lepsze wzmacniane...pomozcie bo sezon tuz tuz.. z gory dzieki za wrzuty :) :l
jurkin
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 16:51
Lokalizacja: Białystok

Postprzez v-erek » 5 lut 2008, o 18:52

polecał bymzawieszenie gwintowane do takich feliprzy identycznym prześwicie bedzie sztywniejsze ewentualnie mozna by poszukać na szrotach podobnych spręrzyn ale nieco sztwniejszych .na przód mozna zapodać do orginalnych amorków spręrzyny od vr-6 są sztywniejsze .
V-erek
Avatar użytkownika
v-erek
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 19:55
Lokalizacja: Wola Osow.

Następna strona

- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości