Zakup TDI. Mam pytanie.

Kupujesz Golfa ? - Tu uzyskasz odpowiedzi na pytania, które Cię dręczą przed jego zakupem.

Moderator: Moderator

Zakup TDI. Mam pytanie.

Postprzez Kimtom » 14 sty 2016, o 16:19

Witam!
Chcę kupić golfa 3 TDI 90 lub 110 koni. Hatchbak 3 lub 5 drzwiowy.
Przeczytałem kilka topików na forum i niby wszystko jest zrozumiałe, ale pozostało u mnie kilka pytań więc zwracam się z prośbą o pomóc.
1. Czy da się kupić normalnego golfa za 2500-3000zł?
2. Widziałem golfy w ww cenie, ale szybko się sprzedają. Stąd wynika kolejne zapytanie, czy kupując warto sprawdzić kompresje (pojechać do warsztatu)? Szybko auta znikają tak że nie wiem czy ktoś sprawdza podobne rzeczy. Jeśli nie, to na co zwrócić uwagę kupując auto z takim silnikiem? (chodzi mi o silnik) Czy warto sprawdzić błędy (VAG com'em na przykład)?
3. Na zakończenie zapytam ile kosztuje obsługa takiego silnika (szacunkowo), czy często coś się psuje jeżeli o nim dbać (jakie są słabe miejsca). Miałem auto z silnikiem AAZ, teraz chcę TDI.

Dziękuję :)
Kimtom
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 sie 2014, o 21:11
Lokalizacja: Śląsk
Rocznik: 0
Silnik: brak
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Zakup TDI. Mam pytanie.

 

Re: Zakup TDI. Mam pytanie.

Postprzez koremi » 14 sty 2016, o 19:41

Wypowiem się co do 110KM :
1. W tej cenie sprawny AFN- może być ciężko.
2. Zawsze warto sprawdzić. Wskazane jest nawet wydać kasę na diagnostę i podjechać na stacje kontroli pojazdów by obejrzał samochód. AFN ma dwumase- warto ocenić jej stan. No i druga rzecz to turbina- czy nie wchodzi w tryb serwisowy- tzw notlauf.
3. Obsługa? Jeśli silnik jest w dobrym stanie- wróć do punktu dwa- to jest bezobsługowy. Lejesz ropę i jeździsz. U mnie spalanie kształtuję się od 4l do 6l w zależności od pory roku i ciężkości nogi. Najniższe spalanie na MFA jakie komp pokazał to 3,8l- ale to tocząc się 90km/h na 5 biegu przez około 100km.
Największe zimą 6l średnio trzeba liczyć.
Zajrzyj do tematów forumowiczów- np. u mnie jest lista co wymieniałem i kiedy. Z tego co pamiętam to przy silniku robiłem tylko odmę bo była pęknięta.
koremi
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 24 lut 2015, o 21:18
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zakup TDI. Mam pytanie.

Postprzez Kimtom » 14 sty 2016, o 20:22

Dziękuję za info! Szukam właśnie auta no i sprawdzam golf/vento/toledo. Nic ciekawego, a niekiedy bywa tak że niby wygląda spoko, ale pusta w środku. tzn ani MFA, ani el. szyb, ani klimy no i się zastanawiam. Latem są takie upały że bez klimy może być ciężko.
Przed tym jak jechać na stację trzeba na coś zwrócić uwagę?
Nie wiem w zasadzie co robić. Mieszkam na Śląsku i znalazłem takie auta:


I wszystkie znajdują się daleko ode mnie. Nie ma szans żeby zobaczyć każde i zbadać. Możecie coś doradzić w tym przypadku? Jest tu golf za 4k, no ale nie chciałbym wydawać więcej jak 3k. 3,5k góra... Zbliża się sobota, mogę pojechać gdzieś tylko gdzie - nie wiem więc proszę o pomóc. O ile to jest możliwe.
Kimtom
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 sie 2014, o 21:11
Lokalizacja: Śląsk
Rocznik: 0
Silnik: brak
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Zakup TDI. Mam pytanie.

Postprzez Kimtom » 14 sty 2016, o 21:35

te 2 auta mi się spodobały

Obydwoje mówią że auta są w bardzo dobrym stanie (jeśli chodzi o silnik). Nie wiem co robić. Gość od golfa jeździ autem 2 lata a teraz kupił inne auto i sprzedaje golfa, gość od toledo też kupił inne auto i dlatego sprzedaje toledo. Co możecie doradzić w tej sytuacji? Oba auta mają 2 komplet felg z oponami. Golfu robiony był rozrząd 38-39k kilometrów temu (mówi że jest naklejka) olej 10k kilemetrów przejechał. Właściciel toledo jest mechanikiem i mówi że wszystko wymieniał na bieżąco ale nie ma żadnych faktur itd bo jest mechanikiem pracuje w warsztacie. Potrzebuje waszej pomocy :)
Kimtom
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 sie 2014, o 21:11
Lokalizacja: Śląsk
Rocznik: 0
Silnik: brak
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Zakup TDI. Mam pytanie.

Postprzez jaroszy » 14 sty 2016, o 22:16

mam kombi w tdi na klimie i pełnej elektryce za 3.5tyś. 90KM bez dwu masy !!!. jak by co to jest na allegro wystawiony
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Re: Zakup TDI. Mam pytanie.

Postprzez Karol B. » 14 sty 2016, o 23:39

Z fot w aukcji i dlatego ze posiadałem mk3 wolałbym golfa niż seata... To tylko moje zdanie ;) Jedz oglądaj
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Re: Zakup TDI. Mam pytanie.

Postprzez Kimtom » 14 sty 2016, o 23:48

Mi też podoba się golf. Ale jest umyty silnik.. Nie wiem, pojadę.. Czy będą jakieś uwagi? :)
Jak przetestować dwumas?
Kimtom
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 sie 2014, o 21:11
Lokalizacja: Śląsk
Rocznik: 0
Silnik: brak
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Zakup TDI. Mam pytanie.

Postprzez GolfiarzJR » 15 sty 2016, o 00:25

Cieżki wybór , szukaj czegoś co ma dobrą budę , te silniki nawet jak przeszły swoje to jeszcze wytrzymią wkońcu to VW :P najlepiej jedź z kimś kto się zna , pytanie czemu sprzedaje itd...
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Zakup TDI. Mam pytanie.

Postprzez Kimtom » 15 sty 2016, o 07:41

No niestety, ale nie mam znajomej osoby która się zna. Obydwoje spędzają bo kupili nowe auta. Gość od toledo powiedział że wszystko jest ok. Natomiast gość od golfa powiedział iż przy ostrym przyspieszeniu auto ucieka (nie pamiętam w lewo czy w prawo). Patrząc że golf ma brudną lampę (gość powiedział że kupił ją na szrocie i niby jest ok, ale całe auto umyte i zadbane natomiast lampa brudna i ze szrotu - dziwne) można powiedzieć że był on puknięty. Mechanik mu powiedział że po jednej stronie wahacz i przegub do wymiany. Co myślicie?
Kimtom
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 sie 2014, o 21:11
Lokalizacja: Śląsk
Rocznik: 0
Silnik: brak
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Zakup kontrolowany - Kupujemy Golfa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość