Ubezpieczenie - Rata

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Ubezpieczenie - Rata

Postprzez Ziemba » 11 sie 2014, o 10:27

Witam, w czerwcu tego roku kupiłem Golfine z OC ważnym do Października tego roku.
Jakoś półtora miesiąca później zadzwonili do mnie z ubezpieczalni, i powiedzieli, że muszę zapłacić rate za OC, ponieważ, tamto OC jest ważne tylko miesiąc od zakupu auta, wyliczyli mi wszystko, i powiedzieli że musze zapłacić lekko ponad 1300 zl i spytali czy akceptuje umowę, na co odpowiedziałem tej miłej pani, że umowy nie akceptuje, bo auto i tak na razie stoi w warsztacie i OC nie dla niego nie potrzebuje, na co miła pani przytaknęła, i powiedziała, bym odezwał się jak auto będzie sprawne, i zdecyduje się je ubezpieczyć.

Jakiś tydzień temu dostałem maila, od ubezpieczyciela, oraz SMS'a , że minął termin wpłaty raty na kwotę 1 377,44 zł i muszę jak najszybciej to uregulować

i tu pytanie, czy muszę im coś płacić???
Przecież nie zawierałem z nimi żadnej umowy, ale
nie chcę by potem się okazało, że muszę to zapłacić a do tego naliczyli jakieś odsetki czy coś
Ziemba
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 cze 2014, o 14:19
Lokalizacja: Gdańsk

Ubezpieczenie - Rata

 

Postprzez trojeczkaGT » 11 sie 2014, o 12:43

z tego co kojarze to oc chyba miec tak czy siak, a slownie przez telefon to mozna poflirtowac a nie umowy zawierac badz wypowiadac, jezeli nie dales papieru ze rezygnujesz z OC to raczej trzeba bedzie zaplacic.

poczekaj na innych co powiedza,
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Ziemba » 12 sie 2014, o 10:21

To znaczy, że mimo iż auto miało ważne OC do Października a ja nie zawarłem z nimi żadnej umowy to muszę to OC do Października wykupić ponownie??
Ziemba
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 cze 2014, o 14:19
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez mariusz325 » 12 sie 2014, o 10:26

Według mnie musisz zadzwonić do ubezpieczalni i zmienić tamtą polise na siebie a wtedy jak jest ważne oc to przeliczą ją ponownie według Twojich zniżek. Miałem tak samo.
Avatar użytkownika
mariusz325
Gaduła
 
Posty: 488
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:23
Lokalizacja: SMI
Rocznik: 1996
Silnik: 1900
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Ziemba » 12 sie 2014, o 10:57

I tak właśnie zrobili. po czym zapytali mnie czy akceptuje te warunki przy czym akceptacja telefoniczna jest równoznaczna z podpisaniem umowy na co ja im powiedziałem, że nie akceptuje i zadzwonię do nich jak się zdecyduje
Ziemba
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 cze 2014, o 14:19
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Paweu » 12 sie 2014, o 18:23

Ziemba napisał(a):Witam, w czerwcu tego roku kupiłem Golfine z OC ważnym do Października tego roku.


Kupiłeś auto z polisą ważną do Października br.

Ziemba napisał(a):Jakoś półtora miesiąca później zadzwonili do mnie z ubezpieczalni, i powiedzieli, że muszę zapłacić rate za OC, ponieważ, tamto OC jest ważne tylko miesiąc od zakupu auta, wyliczyli mi wszystko, i powiedzieli że musze zapłacić lekko ponad 1300 zl


Nie spisałeś aneksu do umowy kupna sprzedaży auta. Gdyby tak było Polisa OC poprzedniego właściciela przeszła by na Ciebie. To że kupiłeś auto nie oznacza że jego polisa przechodzi na Ciebie automatycznie.

To że ubezpieczalnia się odezwała oznacza iż poprzedni właściciel auta wymówił ubezpieczenie - do czego nie ma prawa . Ponieważ by mógł tak zrobić , ty jako pierwszy musiałbyś wymówić ubezpieczenie w firmie gdzie zawarte jest oc.

Ziemba napisał(a):wyliczyli mi wszystko, i powiedzieli że musze zapłacić lekko ponad 1300 zl i spytali czy akceptuje umowę, na co odpowiedziałem tej miłej pani, że umowy nie akceptuje, bo auto i tak na razie stoi w warsztacie i OC nie dla niego nie potrzebuje, na co miła pani przytaknęła, i powiedziała, bym odezwał się jak auto będzie sprawne, i zdecyduje się je ubezpieczyć.


Wyliczyli Ci kwotę za NOWĄ polisę. To że auto stoi nie ma nic do rzeczy. OC musi być - Sorry takie mamy przepisy .

Ziemba napisał(a):i tu pytanie, czy muszę im coś płacić???
Przecież nie zawierałem z nimi żadnej umowy, ale
nie chcę by potem się okazało, że muszę to zapłacić a do tego naliczyli jakieś odsetki czy coś


Udaj się do ubezpieczalni gdzie auto ma wykupione OC , przedstaw sprawę osobie zza biurka, na pewno wszystko Ci wytłumaczą. Wtedy będziesz wiedział Co robić.

Edit:

mariusz325 napisał(a):Według mnie musisz zadzwonić do ubezpieczalni i zmienić tamtą polise na siebie a wtedy jak jest ważne oc to przeliczą ją ponownie według Twojich zniżek. Miałem tak samo.


Na to potrzeba pisemnej zgody poprzedniego właściciela auta.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez mariusz325 » 12 sie 2014, o 18:28

Nie kolego ,żadnej zgody nie potrzebujesz.
Avatar użytkownika
mariusz325
Gaduła
 
Posty: 488
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:23
Lokalizacja: SMI
Rocznik: 1996
Silnik: 1900
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Paweu » 12 sie 2014, o 18:56

mariusz325 napisał(a):Nie kolego ,żadnej zgody nie potrzebujesz.


A to Ciekawe.

Jestem świeżo po zabawach w rejestrację i ubezpieczenie pojazdu.

Auto kupiłem z ważnym na 3 miesiące OC . W agencji ubezpieczeniowej miła pani poinformowała mnie że jeśli chcę jeździć na ubezpieczeniu poprzednika , muszę sporządzić z nim stosowny aneks.

Sugerujesz mi że ta miła osoba się myliła ?

Ja ubezpieczenie wymówiłem ponieważ dostałem bardzo dobrą cenę na OC za cały rok w innej ubezpieczalni.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Ziemba » 13 sie 2014, o 10:18

Dzięki za odpowiedź

Oczywiście auto musi mieć OC, o tym wiem
Ale czy jeśli OC było ważne do października, to i tak muszę zapłacić za okres do października te 1300zł?
Bo tego oczekują ode mnie w Ubezpieczalni :P
Oczywiście na następny rok OC chce wykupić, ale nie uśmiecha mi się płacić 1300 zł żeby ubezpieczyć auto na 2 miesiące ;/
Ziemba
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 cze 2014, o 14:19
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez miras200888 » 13 sie 2014, o 12:14

Ja mam podobna sytuacjie , kupilem.mk3 w kwietniu z wazna polisa do lutego 2015 i ubezpieczyciel chce odemnie doplaty 1097 zl do polisy.. jest to mk3 1.8 z 95r , pytanie moje brzmi musze zaplacic ? Nie dzwonili tomnie tylko przyslali mi pismo dokladnie aneks do umowy ktora zawarl poprzedni wlasciciel
Avatar użytkownika
miras200888
Badacz tematu
 
Posty: 331
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 19:48
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez mariusz325 » 13 sie 2014, o 15:44

Jeśli jesteś nowym właścicielem to możesz zerwać umowe i przejść do innej ubezpieczalni. A jak nie to Ci przeliczom według Twojich zniżek i zapłacisz grosze.A jak nie masz zniżek to dopłata będzie.
Avatar użytkownika
mariusz325
Gaduła
 
Posty: 488
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:23
Lokalizacja: SMI
Rocznik: 1996
Silnik: 1900
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Paweu » 13 sie 2014, o 15:53

Ziemba, miras200888, Udajcie się do multiagencji.. Tam wam wszystko wytłumaczą i poradzą jak wybrnąć z tej sytuacji.

Jak nie zapłacisz to może przyjść następne pismo ale nie od ubepieczyciela tylko od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. I to może być więcej niż tysiąc złotych.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Następna strona

- - - Opinie o adwokacie Pawle Olszewskim z Kancelarii Ultimatum bohaterze reportażu Polsatu https://portal-konsumenta.com/opinie-o/kancelaria-ultimatum



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość