Pytanie o złomowanie

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Pytanie o złomowanie

Postprzez Kuba21 » 30 gru 2015, o 17:51

Pytanie o złomowanie auta:

Dzis zezłomowałem vw golf III 1.6 benzyna z lpg. w sumie na złom poszła buda z szybami i wnetrzem i tylna belka i silnikiem skrzynią i wahaczami i zbiornikiem paliwa. za auto gdyby było całe proponowali 400zł a tak nie dostałem nic i musiałem doplacic 200zł Możecie mi powiedzieć dla czego tak to wyszło czy zostałem oszukany ?
Kuba
Kuba21
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 20:14
Lokalizacja: Ostrzeszów

Pytanie o złomowanie

 

Re: Pytanie o złomowanie

Postprzez Thorsten » 30 gru 2015, o 18:35

Jak dla mnie kpina totalna. Faktem że całe auto na złomowiskach warte jest 600zł. Jednak gdy ja złomowałem własne rozbite Pan ze złomu powiedział że za brak akumulatora i koła zapasowego odejmuje 100zł. Po krótkiej aczkolwiek ostrej wymianie zdań odstąpił od swojego pomysłu. Jak dla mnie gdy ktoś będzie chciał dopłaty za to że zabierze auto do złomowania to ma 10 sekund by dobiec do bramy. Jak dla mnie zostałeś oszukany. Nigdy nie spotkałem się z tym by od kogokolwiek chciano dopłaty za kasacje auta.
Już sam fakt że za całe dają tylko 400zł śmierdzi na kilometr, w mojej okolicy zasada 600zł za wagę 1tony czyli za mk3. W innych auto złomach oferowano mi 750zł pod warunkiem że zabierają auto w takim stanie w jakim jest po wypadku i że nie mogę wyjąć nawet jeden śrubki.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Pytanie o złomowanie

Postprzez trojeczkaGT » 30 gru 2015, o 22:23

To ja was dobije :D ja ja zlomowalem auto to pojechalem na szrot i kupilem umowe zlomowania tak to nazwijmy :D zaplacilem 250 zl i wycialem facetowi numer nadwozia i dalem z dowodem. cale auto silnik buda zostaly u mnie i moglem sprzedac na graty.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Pytanie o złomowanie

Postprzez Kuba21 » 30 gru 2015, o 22:24

4 stycznia mam tam odebrać papiery ze złomowiska i wypytam jeszcze. bo w internecie pisze wszędzie ze auto kompletne to takie którego waga wynosi 90% masy całkowitej czyli jak golf ma 1070kg to 10% to 107 kg to te graty co wyjałem na pewno tyle nie ważą a to z tych 400zł co oferowali powinni jak juz odjac to jeszcze z tego powiniem 200zł chocby dostac jak nie te 400zł jezeli waga miesci sie w 90%
Kuba
Kuba21
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 20:14
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Pytanie o złomowanie

Postprzez trojeczkaGT » 30 gru 2015, o 22:29

powiem Ci tak lepiej bylo sprzedac na allegro za 600 lub mniej bo na tym zlomie stracilem mase kasy.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Pytanie o złomowanie

Postprzez Kuba21 » 30 gru 2015, o 22:37

tzn. Odrobie to bo było tam roczne zawieszenie sachs przód i tył z nowymi sprezynami lapmpy przednie hella mk4 i masa innych gartów co wyjałem wiec cos sie zarobi jeszcze. jak bede odbierał te papiery to jeszzce spytam bo powiem ze mi to nie pasuje itp.
Kuba
Kuba21
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 20:14
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Pytanie o złomowanie

Postprzez jaroszy » 2 sty 2016, o 23:02

na dzień dzisiejszy złom 20gr/kg.( blachy) i nawet nie bardzo chcą go kupować no i tak jak mówią, musi być kompletny nawet jak jest po wypadku chyba że spalony to kpl nie będzie.
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Re: Pytanie o złomowanie

Postprzez VolDan » 3 sty 2016, o 02:36

dziwne. jak ja się pytałem o złom to mi koleś powiedział tak. ma być umowa na auta, buda, silnik i skrzynia, (niekoniecznie w kupię, może być na fotelu) ma być wnętrze i aku. i daje mi za golfa 350zł (brak aku -30) i papier do WK, umowe.
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Pytanie o złomowanie

Postprzez Golf Maniak » 7 lut 2016, o 02:31

Niestety wraz z nadejściem nowego roku przestało się opłacać złomować pojazdy w punktach utylizacji pojazdów.Niestety ale tego punktu miały dopłatę z budżetu państwa któej od nowego roku nie mają.A wszystko to ma związek z tzw opłatą recyklingową która była związana z rejestracją samochodu sprowadzonego z zagranicy a od nowego roku została zniesiona :)
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Pytanie o złomowanie

Postprzez murgen » 7 lut 2016, o 09:25

Zlom dostają z unii 600 zł za auto dalej. Wiec auto które złomu jesz mają gratis zarabiają na złom i częściach.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pytanie o złomowanie

Postprzez Thorsten » 7 lut 2016, o 11:23

Odnośnie usuniętej opłaty recyklingowej to czy przypadkiem nie będzie ona zastąpiona inną opłatą którą ponosi osoba sprowadzająca auto do kraju a odzyskuje te pieniążki osoba złomująca auto? Tak że na suma przechodzi z autem i odzyskuje je osoba złomująca?

Skoro ogólnie poruszamy temat to może koledzy mi wyjaśnią bo skołowany jestem. Czy mam obowiązek rejestrować auto kupione w Polsce? W sensie kupuje je od kogoś z zamiarem rozbiórki ale nie złomowania. Czy mam obowiązek przerejestrować auto na siebie? Bo z tego co mi powiedziano to według prawa są dwie czynności: powiadomić starostę o nabyciu auta co jest obowiązkiem oraz przerejestrowanie które obowiązkiem już nie jest. Czyli wystarczy że pójdę z umową do komunikacji tam postawią mi pieczątkę z datą przyjęcia i finito. A co z ubezpieczeniem? wystarczy że poprzedni właściciel wycofa polisę? Albo w umowie kupna sprzedaży będzie adnotacja że ubezpieczenie nie przechodzi z autem?
Po prostu chce kupić drugie mk3 na dawce i nie chce by mi potem naliczono jakieś kary za nie przestrzeganie przepisów.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Pytanie o złomowanie

Postprzez Gesiu_15 » 7 lut 2016, o 12:39

Też jestem ciekawy w temacie jak to wygląda :)
Niedługo chcę swoje mk3 rozebrać i sprzedać graty a budę na złom i odrejestrować , czy coś się właśnie zmieniło w tym temacie ?
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość