Odszkodowania

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Odszkodowania

Postprzez deletter » 12 maja 2016, o 11:10

Ludzie!

Kupiłem używanego golfika, który nieustannie się psuje. Kocham go ale naprawa go zaczyna przewyższać koszt jego zakupu!!! Jak uzyskać odszkodowanie od jego poprzedniego właściciela?
deletter
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 mar 2016, o 18:43
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Odszkodowania

 

Re: Odszkodowania

Postprzez Thorsten » 12 maja 2016, o 20:08

Zasada "widziały gały co brały". Musiał byś udowodnić że sprzedający zataił stan techniczny i wprowadził cię w błąd, jednak w tedy musiał byś szybko ową usterkę czy usterki udowodnić a jak sam mówisz już robiłeś to auto więc częściowo zadecydowałeś że sam będziesz te usterki naprawiał. Moim zdaniem ciężko będzie odzyskać jakikolwiek grosz od sprzedającego. Z drugiej strony nie wiń sprzedającego za stan pojazdu bo jak to często ma miejsce w umowach jest podpunkt że kupujący świadomy jest stanu technicznego pojazdu w dniu jego kupna.

Mówisz że władasz w niego więcej niż kosztował? Co drugi na tym forum wlał w auto więcej niż jest warte i nie marudzi.
Jak to szło :-/ "Chytry dwa razy traci..." Czy jakoś tak. Jeśli ktoś sprzedaje auto to nie dlatego że "mu się znudziło" tylko ma jakiś mocny powód.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Odszkodowania

Postprzez Wiolka » 24 maja 2016, o 08:57

Nie zgadzam się z Tobą. Znam wielu ludzi, którzy sprzedawali auta tylko dlatego, że ich z jakiegoś powodu nie lubili, albo chcieli wymienić na inny, bo właśnie im się znudziło, więc nie rób z każdego sprzedajacego oszusta, który tylko chce zarobić na rozlatującym się gruchocie. Delleter trafił na nieuczciwego sprzedajacego i teraz za to buli, ale uwierz mi, trafiają mi się uczciwi, którzy wcześniej informują co się najczęściej psuło, albo co się może w najbliższym czasie.
Wiolka
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 maja 2016, o 08:52
Rocznik: 2001
Silnik: diesel
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Odszkodowania

Postprzez shift00 » 24 maja 2016, o 10:56

No no, Wiolka, nie zapomnij wrzucić jeszcze jednej reklamy z.i.a.j.a p.r.o ;)

deletter, w umowie masz wpisane "kupujący zapoznał się ze stanem technicznym pojazdu" (czy coś w ten deseń), także już po ptokach. Możesz próbować załatwić sprawę polubownie, tj. wyjaśnić sprzedającemu, że wyszły takie buble, ale to w jego geście jest to, czy da Ci kase na pokrycie chociaż części napraw czy nie. Nie nastawiałbym się na cuda ;)
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Odszkodowania

Postprzez murgen » 24 maja 2016, o 22:45

Zapis ze sprzedajacy zapoznal sie ze stanem... nie jest wiazacy, mozesz z tym isc do sadu ale czy sie uda wygrac jest juz bardzo watpliwe. Sprzedajacy powie ze przez miesiac czy ile tam go uzywales popsules np nieumiejetna ekspolatacja itp. Jezeli dolozyles wiecej niz warta to pozbadz sie zloma i tyle.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Odszkodowania

Postprzez MarMusznik » 2 gru 2021, o 14:05

Procesy odszkodowawcze to masakra.. Kto wie, jak toczą się takie sprawy?
Chcę wystąpić przeciwko ubezpieczycielowi. I przydałoby się trochę do tego przygotować. Mam trochę informacji o dochodzeniu ale przydałyby się jakieś inne uwagi, autentyczne historie poszkodowanych, którzy wygrali, albo i przegrali, ale walczyli.
Trochę więcej udało mi sie poczytać na https://codex.org.pl/porady/pozostale/t ... kodowanie/
Ktoś ma swoim życiorysie proces o odszkodowanie?
MarMusznik
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 lis 2021, o 14:14
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - Adwokat Szamotuły - Kancelaria Ultimatum



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości