Wypięta wtyczka z gumą w tylnich drzwiach

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Wypięta wtyczka z gumą w tylnich drzwiach

Postprzez ResE. » 18 cze 2016, o 18:27

Witam serdecznie, przeszukałem przez godzinę chyba cały internet ale nie mogę nic znaleźć, być może dlatego, że problem jest strasznie błahy. Zacznijmy od tego, że dzisiaj otwierając drzwi strasznie mi guma hałasowała, pomyślałem, że ją wyczyszczę z zewnątrz bo nie powiem, ale była tam dosłownie piaskownica. Przy tej czynności wyjąłem niechcący gumę wraz z tą wtyczką i nie mam zielonego pojęcia jak to wsadzić z powrotem. Problemu by nie było, gdyby wtyczkę (gdzie mam wsadzić te metalowe druciki) mógł wyjąć, jednakże ona siedzi zbyt głęboko, a przy próbie wsadzania tej gumy wraz z wtyczką z metalowymi drucikami do środka to ona po prostu się chwieje i wlatuje do środka, więc nie ma szans na złączenie ich, a tym bardziej na to, że tą gumę zakręcę na tej wtyczce bez drucików. Ktoś jest w stanie mi pomóc i doradzić? Jestem młodym kierowcą i kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Nie robiłbym tego, ale gdy próbuję zamknąć drzwi to muszę tą wtyczkę tak umieścić, żeby nie walnęła w część auta i nie powyginała tych drucików.
Załączniki
<
20160618_175410.jpg
<
20160618_180052.jpg
ResE.
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 cze 2016, o 16:51
Rocznik: 1994
Silnik: 1.8 GT
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Wypięta wtyczka z gumą w tylnich drzwiach

 

Re: Wypięta wtyczka z gumą w tylnich drzwiach

Postprzez pablomed » 24 lip 2016, o 19:32

musisz zdjąć osłonę słupka od wewnątrz i ręką przytrzymać wtyczkę, nie powinna wpadać jeśli wpada znaczy ma połamane ząbki które mają ją trzymać na miejscu. Te styki już chyba pogiąłeś - do wymiany jak się złamią , można dostać w każdym elektrycznym czy moto sklepie mosiężne (kiepskie - miękkie) a w lepszych sklepach stalowe jak oryginalne
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wypięta wtyczka z gumą w tylnich drzwiach

Postprzez Radi » 25 lip 2016, o 19:57

Zacznijmy od tego że trzeba wcelować tymi pinami w otwory a jak już wejdą to całą wtyczkę z gumą trzeba przekręcić wtedy się zamknie.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 11 gości