PILNE centralny zamek-nie można zamknąć drzwi kierowcy

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

PILNE centralny zamek-nie można zamknąć drzwi kierowcy

Postprzez Golf_GL » 7 sty 2017, o 20:48

Witam wszystkich forumowiczów, wszystko zaczęło się od tego że nie mogłem zamknąć drzwi kierowcy w czasie ostatnich mrozów w swoim Golfie(centralny zamek+pilot). Problem ten już się pojawiał więc postanowiłem sprawdzić co jest nie tak z tym zamkiem. Zdjąłem klamkę, tapicerkę z drzwi i wymontowałem go, Następnie oczyściłem, nasmarowałem i złożyłem (wydaje mi się że dobrze). Okazało się że teraz drzwi się zatrzaskują, ale nie można ich zamknąć ani centralnym zamkiem, 0ani pilotem(wcześniej nie było z tym kłopotów). Pojawił się kolejny problem-centralny zamek samoczynnie rygluje zamki w drzwiach(oprócz tych kierowcy). O co tu chodzi czy szwankuje pomka centralnego zamka czy jednak coś źle złożyłem? Pomóżcie Panowie bo problem jest naprawdę poważny,a ja już jestem bezsilny.
Pozdrawiam
Golf_GL
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 09:28
Lokalizacja: Polska
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 90 KM ABS
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

PILNE centralny zamek-nie można zamknąć drzwi kierowcy

 

Re: PILNE centralny zamek-nie można zamknąć drzwi kierowcy

Postprzez szymekk » 7 sty 2017, o 22:57

Pytanie ile pracuje pompka? Zamknij i posłuchaj czy chodzi około 5s czy może pompuje przez chyba 30s. Jeżeli pompuje dłużej niż 5s to jest gdzieś nieszczelny układ np właśnie w drzwiach lewych. Poszukaj na przelotce czy nie ma załamanego wężyka, skoro mówisz że zamek samoczynnie się rygluje możesz mieć załamany kabel od czujnika albo źle złożyłeś zamek lub uszkodziłeś przy tym czujnik. Sam zamek możesz sprawdzić też czy nie jest uszkodzony. Demontujesz białą obudowe (1 śrubka i 4 zatrzaski chyba, potem odchylasz od góry i się otwiera) i wtedy podłączasz kawałek wężyka i dmuchasz lub wsysasz i jeżeli pracuje to jest ok jeżeli nie to uszkodzony ale one rzadko się psują. Zacznij od sprawdzenia szczelności i czujnika.
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: PILNE centralny zamek-nie można zamknąć drzwi kierowcy

Postprzez Golf_GL » 8 sty 2017, o 11:03

Dzięki za odpowiedź. Jutro zdejmę jeszcze raz ten boczek i sprawdzę to co mówisz.
Golf_GL
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 09:28
Lokalizacja: Polska
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 90 KM ABS
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: PILNE centralny zamek-nie można zamknąć drzwi kierowcy

Postprzez Golf_GL » 9 sty 2017, o 18:55

Cześć, rozebrałem dzisiaj jeszcze raz całe drzwi i powierzchownie sprawdzając nie udało mi się wykryć żadnych nieszczelności. Wyjąłem również zamek z prawych drzwi żeby porównać czy czegoś źle nie złożyłem, ale wszystko jest tak samo. Wdmuchując lub zasysając powietrze przez wężyk pneumatyczna cześć zamka unosi się albo opuszcza. Pompka pracuje na pewno dłużej niż 5 sek.(rygluje zamki po upływie +/- 1 minuty). Efektem mojej dzisiejszej "zabawy" na mrozie jest to, że pompka nadal zamyka samoczynnie zamki, ale już tylko tylne-teraz zarówno lewy i prawy przód nie reaguje na pilota i centralny zamek. Czy przypadkowo mogłem uszkodzić jakiś czujnik, czy przyczyna jest w czym innym? Jeśli macie jakieś pomysły albo mieliście podobny problem, to proszę o pomoc.
Golf_GL
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 09:28
Lokalizacja: Polska
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 90 KM ABS
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: PILNE centralny zamek-nie można zamknąć drzwi kierowcy

Postprzez szymekk » 9 sty 2017, o 20:53

Skoro pompuje dłużej to znaczy że jest nieszczelność i od tego musisz zacząć. Bo właśnie jeżeli jest nieszczelna, zarygluje np. tylko tylne drzwi czyli sygnał z czujnika będzie że są zamknięte a z czujnika przednich drzwi że są otwarte wtedy pompka będzie albo sama otwierała albo sama ryglowała zamki ponownie.
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: PILNE centralny zamek-nie można zamknąć drzwi kierowcy

Postprzez Golf_GL » 9 sty 2017, o 21:25

Widzę, że orientujesz się w temacie. Możesz powiedzieć mi od czego mam zacząć poszukiwanie tej nieszczelności? Dodam jeszcze że po przyłożeniu palca do tego wężyka od pompki przy zamku czuć tylko delikatne ciśnienie, czy takie powinno być, czy może trochę większe? Dziwi mnie również to że nieszczelność nagle pojawiła się w prawych drzwiach, skoro dzisiaj byłem ostrożny i raczej nie uszkodziłem żadnych wężyków.Poszperałem trochę w internecie i zastanawiam się teraz czy nie są temu winne czujniki otwarcia drzwi tzw. krańcówki. Co o tym sądzisz?
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie
Golf_GL
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 09:28
Lokalizacja: Polska
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 90 KM ABS
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: PILNE centralny zamek-nie można zamknąć drzwi kierowcy

Postprzez szymekk » 9 sty 2017, o 22:23

Nie, krancowki raczej odpadaja... zreszta jezeli dziala lampka podsufitki po otwarciu drzwi to krancowki dobre... co do nieszczelnosci to zaczac trzeba od sprawdzenia szczelnosci pompki. Mianowicie najlepiej miec wtedy pilota bo raczej nie bedzie Ci sie chcialo gonic od drzwi do bagaznika ale jezeli nie masz to kabelek dajesz od kabla czerwono bialego do szarego, lub do zielonego przy pompce. Przewod podcisnienia rozlaczasz i wlaczasz pompke zamkiem, kablem lub pilotem, co wolisz. Przytykasz przewod od pompki i jezeli wylaczy sie po ok 5s to jest szczelna. Wtedy podlaczasz przewod i idziesz nim dalej do nastepnego trojniki i znowu wlaczasz pompke, przytykasz i sprawdzasz po ilu sie wylaczy i tak robisz az znajdziesz ten ktory jest nieszczelny. Te łączniki lubią sie rozszczelniac.
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: PILNE centralny zamek-nie można zamknąć drzwi kierowcy

Postprzez Golf_GL » 27 sty 2017, o 19:08

Cześć, teraz już wszystko działa :) Okazało się że jednak uszkodzony był zamek od strony kierowcy
Golf_GL
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 09:28
Lokalizacja: Polska
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 90 KM ABS
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron