Awaryjne otwieranie el. szyberdachu

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Awaryjne otwieranie el. szyberdachu

Postprzez galakty » 10 wrz 2015, o 18:28

Witam,
ostatnio polała mi się woda na głowę z sufitu.. Odkryłem, że to wina zapchanych kanalików od szyberdachu. Przeczyściłem je od dołu (drzwi) i jest w porządku.

Ale męczy mnie jedno. Mam elektryczny szyberdach i od wieków nie działa. Jak go kupiłem to poprzedni właściciel wypiął wtyczkę. Po podpięciu ani drgnie. Chciałem otworzyć go ręcznie ale nie mam pojęcia jak. Widziałem na zdjęciach, taką czarną strzałeczkę plastikową, u mnie jej nie ma. Jest za to "dziwna" śrubka, nic do niej nie pasuje. W środku jest biała z nacięciem jakby na śrubokręt. Da się ją wcisnąć, ale nic się nie dzieje, nie da się przekręcić. Jest do tego jakiś specjalny klucz?

Z góry dziękuję
galakty
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 15:49
Lokalizacja: Toruń

Awaryjne otwieranie el. szyberdachu

 

Re: Awaryjne otwieranie el. szyberdachu

Postprzez Thorsten » 10 wrz 2015, o 19:38

http://images45.fotosik.pl/1553/31fbe7c8165a46d7med.jpg


spójrz na foto i gdy zaślepka zasłania otwór na imbus szyberdach działa elektrycznie ale gdy przesuniesz ją tak że miejsce na imbus się pojawia szyberdach przejdzie w sterowanie ręczne. Potem wkładasz imbus do tego miejsca i kręcisz. Szyberdach się otwiera.

Skoro szyberdach nie reaguje na sterowanie elektryczne to pewnie ktoś przesunął ową zapadkę w pozycje sterowania ręcznego i urwał i silnik przeszedł w tryb pracy ręcznej i nie reaguje na sygnał z przycisku.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Awaryjne otwieranie el. szyberdachu

Postprzez galakty » 10 wrz 2015, o 19:41

No to zagadka rozwiązana.. Nie mam wógole tej zaślepki. I przez to szyberdach nie przejdzie w tryb elektryczny, czyli zapewne działa ale elektronika oszukuje.

Tylko muszę się dokładniej przyjrzeć temu miejscu, bo nie widziałem żeby tam wycięcie na imbus było .. Może już wyrobione? Widziałem tylko nacięcie na śrubokręt płaski.
galakty
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Awaryjne otwieranie el. szyberdachu

Postprzez Thorsten » 10 wrz 2015, o 19:49

Spróbuj go może zdemontować i rozebrać tak byś zobaczył na jakiej zasadzie działa ta zapadka ręcznie/elektrycznie i zablokuj ją albo oszukaj silnik że zapadka jest zamknięta i ze może reagować na sterowanie przyciskiem. Wiem że podaje ogólne podpowiedzi ale nie rozbierałem go jeszcze stąd nie wiem w pełni jak wygląda mechanizm.

Bardzo możliwe że ktoś domowym sposobem starał się zamknąć go wyrabiając tym samym miejsce na imbusa ( co jest dziwne bo imbus powinien być przyczepiony do silnika szyberdachu).
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Awaryjne otwieranie el. szyberdachu

Postprzez galakty » 10 wrz 2015, o 20:00

Też się zdziwiłem. Musiał poprzednik dużo tam grzebać bo nawet ta osłonka jest wyrobiona i nie idzie spasować :)

Wtyczka odpięta, kable luźno .. No ale cóż, kiedyś chciałem wymienić żarówki od podświetlenia tablicy rejestracyjnej i .. Były przylutowane do kabli na stałe -.-

Jak będę miał czas i zobaczę co z tym szyberdachem to napiszę, dla innych użytkowników (żeby rozebrać to nie będę miał czasu, ale może zrobię żeby na klucz się otwierał jakoś).
galakty
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Awaryjne otwieranie el. szyberdachu

Postprzez Radi » 11 wrz 2015, o 09:37

Nie zdziw sie jak będzie tam pęknięta prowadnica (najbardziej typowa usterka mk3) wątpie żeby ktoś przy tym grzebał tak dla jaj.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Awaryjne otwieranie el. szyberdachu

Postprzez galakty » 13 wrz 2015, o 13:36

Pęknięta lewa prowadnica. Prawa działa ładnie ale co z tego skoro nie otworzę szyberdachu.

Przepchałem te 2 odpływy co są w przednich drzwiach. Wyleciało po pół szklanki wody. Ale nadal woda zbiera się w podsufitce po deszczu. Czy są jeszcze jakieś odpływy czy te nie zostały odepchane do końca?
galakty
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Awaryjne otwieranie el. szyberdachu

Postprzez jaroszy » 18 wrz 2015, o 16:53

mogę zaproponować ramę z prowadnicami i wysyłką za150zł. mogę na allegro wystawić szyber
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Re: Awaryjne otwieranie el. szyberdachu

Postprzez junior44 » 29 wrz 2015, o 11:45

galakty napisał(a): Czy są jeszcze jakieś odpływy czy te nie zostały odepchane do końca?


Tak. Sa 2 z przodu i 2 z tylu. Splywaja slupkami i wylot maja z nadkolach z tylu.
Najlepiej uzywac do tego sprezarki. Powietrze powinno zalatwic sprawe
Avatar użytkownika
junior44
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 15:25
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6 GT AFT
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - skup aut Józefów



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości