Problem z hamulcem ręcznym

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Problem z hamulcem ręcznym

Postprzez Mojciech » 25 kwi 2017, o 16:18

Witam
Potrzebuje porady dotyczącej hamulca ręcznego w VW golf mk3
Silnik ABS 1,8 hatchback 3drzwi hamulce TYŁ TARCZE
Problem polega na tym, że od strony kierowcy z tyłu przy hamulcu ręcznym element przedstawiony na zdjęciu (montowany na wieloklin) nie rusza się nawet po wzbudzeniu go młotkiem przez co linka która powinna naciągać w/w element nie spełnia swojej funkcji przez co ręczny "nie zabiera" jednego koła i hamuje tylko jedno (za pasażerem).
Z drugiej strony wszystko dobrze, element pracuje oraz wraca do swojej bazowej pozycji.
Bardzo proszę o radę, ewentualnie o nakierowanie gdzie może leżeć problem i czy jest potrzeba regeneracji całego zacisku lub wymiany całego elementu na inny sprawny używany.
(linka kolor żółty, element który ma współpracować z linką hamulca ręcznego kolor czerwony)
Obrazek
Mojciech
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 kwi 2017, o 16:01
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Problem z hamulcem ręcznym

 

Re: Problem z hamulcem ręcznym

Postprzez GolfiarzJR » 25 kwi 2017, o 16:35

Znajomi moi jak ja miałem taki problem doradzali pełną regeneracje zacisku, bądź kupno innego z sprawnym ręcznym, z tego co się orientuje jak ta "wajcha" się nie porusza to zacisk szrot :)
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Problem z hamulcem ręcznym

Postprzez Mojciech » 25 kwi 2017, o 18:29

czyli pozostaje mi regeneracja (nie daje pewności że problem zniknie) lub zdemontować działający zacisk z innego pojazdu i zamontować go u siebie ?
czyli czeka mnie odpowietrzanie całego układu hamulcowego ponieważ muszę wypiąć gumowego węża z zacisku ?
Mojciech
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 kwi 2017, o 16:01
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Problem z hamulcem ręcznym

Postprzez GolfiarzJR » 25 kwi 2017, o 21:10

Raczej regeneracja powinna pomóc:) tak czy siak musisz go wyciągnąć czyli będziesz musiał odpowietrzyć układ w jednym i drugim przypadku:) to już od Ciebie zależy, popytaj u siebie lokalnie ile kosztuje regeneracja a ile za jakiegoś używanego idzie dostać :)
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Problem z hamulcem ręcznym

Postprzez Mojciech » 26 kwi 2017, o 06:08

ok dzięki za pomoc :-)
Mojciech
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 kwi 2017, o 16:01
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości