chip/zwiększenie mocy

Wszystkie informacje o turbosprężarkach, chiptuningu i podnoszeniu mocy.

Moderator: Moderator

chip/zwiększenie mocy

Postprzez mlodyidosia » 26 sty 2017, o 22:18

Witam, mam w moim golfiku silnik 1.8 55kw, jak mogę mu zwiększyć moc? Jaki chip z allegro byście polecili? Da rade w ogóle to zrobić? Dałbym rade jakoś sam to zrobić czy mechanik raczej?
Avatar użytkownika
mlodyidosia
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 sty 2017, o 12:36
Lokalizacja: Lubelskie
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

chip/zwiększenie mocy

 

Re: chip/zwiększenie mocy

Postprzez murgen » 27 sty 2017, o 08:42

Polecam zakupic ćip z aliexpress, oczywiscie najtanszy. Wiem wiem szok niedowierzanie milion pytań. A przyczyna prosta, idzie z chinów 2 miesiące i może w tym czasie "mlodyidosia" pomyśli poczyta i przestanie zadawać głupie pytania które na forum było zadawane za dużo razy.No i kasy nie straci się za dużo bo proponuje najtańszy :-) który działa jak te najdroższe czyli wcale.........
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Re: chip/zwiększenie mocy

Postprzez szymekk » 27 sty 2017, o 13:24

A nie no... bez przesady ze to nie działa...ale i tak nie polecam takiego czipka nikomu... te czipy to nic innego jak rezystor lub potencjometr ktory wpinasz w sygnal czujnika temperatury. Taki czip oszukuje komputer ze jest jakies -25 stopni, w przypadku potencjometra sobie regulujesz. Ecu otrzymując taki sygnał zwiększa dawkę paliwa co w efekcie.... tak, będzie troszeczkę więcej mocy ale jakim kosztem. Spalanie zwiększy się dosyć dużo, silniki w golfie są pancerne :D ale mimo to i tak ucierpi na tym... jeżeli już chcesz tanim kosztem coś sensownego zrobić to zacznij od wydechu i dolotu. Może nie uzyskasz szalonych przyrostow mocy ale poprawi sie dynamika silnika. Mając już zrobiony dolot i wydech możesz sobie sam kupić potencjometr i próbować zanizyc trochę temperaturę przez co podlejesz więcej paliwa ale nie robić tego na stałe tylko na przycisk. Wlaczasz jak chcesz mieć troszkę więcej pałera:D
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: chip/zwiększenie mocy

Postprzez murgen » 27 sty 2017, o 19:21

szymekk na yotube sa testy tego szmelcu na hamowni , i przyrosty mocy są w okolicach błędu pomiarowego. A kupujący ten szmelc licza na przyrosty 30%.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie



- - - sprzęt do nurkowania



Powrót do Turbo i chiptuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości