Wymiana przewodów zapłonowych

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Wymiana przewodów zapłonowych

Postprzez george_vw » 27 cze 2009, o 16:56

Witka wszystkim,

Chcialem wymienić świece w swoim goferze i zauważyłem że po odłączeniu kabli od świec w środku jednej z tych nasadek jest tak jakby wypalony środek. W związku z tym muszę wymienić tez przewody. Jak to zrobić?
Zdjąłem końcówki kabli ze świec, ale jak je wymontować z drugiej strony? Czy trzeba rozbierać rozdzielacz zapłonu? I czy po wymianie trzeba ustawiać zapłon?

Nadmienię iż jestem raczej początkujący w tych sprawach i zastanawiam się czy robić to samemu? Sprawa jest dość pilna bo do piątku muszę to zrobić - jadę na montaż gazu i chce mieć to przed tym wymienione.
george_vw
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 11:56
Lokalizacja: Szczecin

Wymiana przewodów zapłonowych

 

Postprzez K@mil » 27 cze 2009, o 17:07

jednej z tych nasadek jest tak jakby wypalony środek


hmm wypalony, gdyby był zielony to wtedy trzeba wymieniać... a wez spróbuj sciagnac ta gume i wtedy bedziesz mógł obadac dobrze ten kabel


george_vw napisał(a):Zdjąłem końcówki kabli ze świec, ale jak je wymontować z drugiej strony? Czy trzeba rozbierać rozdzielacz zapłonu? I czy po wymianie trzeba ustawiać zapłon?


nie one z drugiej strony tez sie tak zdejmują, ściagasz normalnie ... wychodza latwo... TYLKO UWAZAJ ZEBY NIE POMYLIC KABLI...tzn, KOLEJNOSCI...
Zaplon tam nic nie dotykasz on jest przykrecony na 3 srubkach. jak pomylisz kable to wtedy bedzie trzeba ustawiac zaplon a tak to on jest spokojny tam.
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez george_vw » 27 cze 2009, o 17:16

w srodku jest taki zielono-szary osad, jak pogmerałem śrubokrętem to skruszyłem to co pozostało, inne końcówki są ok tylko ta jedna taka skopcona. Zastanawiam sie czy moze zamiast kabli daloby sie zmienic tylko te nasadke do swiecy. Ale czy to nie jest tylko prowizorka? Chce zeby to bylo porzadnie a nie tylko na chwile
george_vw
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 11:56
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez K@mil » 27 cze 2009, o 17:20

w srodku jest taki zielono-szary osad


no to do zamiany jak jest zielone...

Zastanawiam sie czy moze zamiast kabli daloby sie zmienic tylko te nasadke do swiecy. Ale czy to nie jest tylko prowizorka? Chce zeby to bylo porzadnie a nie tylko na chwile


jest i to bardzo... po pierwsze nie dostaniesz samej tej nasadki no chyba ze ze starego kabla, po drugie bedziesz musiał to jakos zarobić, tak aby nie bylo przebic bo bedzie Ci chodzil nierówno..

Najlepiej kup kable odpinaj je po kolei ze swiec i z kopułki... co do kopułki to mozesz ja tez zdjąc i sprawdzic czy tam nie ma takiego zielonego osadu..
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez george_vw » 27 cze 2009, o 17:27

Dzięki za szybkie wyjaśnienie sprawy,

w takim razie kupię przewody i sam powalczę. Kopułka jest w miarę ok, ale patrze ze nie jest droga wiec może też bedzie dobrze ja wymienić.

A jeszcze pytanie w kwestii kabli - czy opłaca sie kupić tańsze przewody? NGK czy Beru trochę kosztują, a wydatków sporo.... Czy takie za 70-80 zł też są ok i można montować?
george_vw
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 11:56
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez K@mil » 27 cze 2009, o 17:29

george_vw napisał(a):Kopułka jest w miarę ok, ale patrze ze nie jest droga wiec może też bedzie dobrze ja wymienić.


zdejmij blaszki i zobacz jak wyglada od spodu... czy styki sa tam ladne... jak beda ladne (bez zielonego itp) to mozesz przetrzeć delikatnie je papierem sciernym i zalozyc...

Co do kabli jak nie masz gazu kup takie za okolo 100zl i bedziesz zadowolony... idz do sklepu wez w reke i popatrz tak na oko zeby nie wyglądały na Made in China czyli DUZO TANIO DZIADOSKO.
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez george_vw » 27 cze 2009, o 17:35

No właśnie w kwestii gazu - to w następnym tygodniu mam umówiony montaż instalacji LPG. W takim układzie rozumiem iż zakładać kable pod gaz?
george_vw
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 11:56
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez K@mil » 27 cze 2009, o 17:39

george_vw napisał(a):W takim układzie rozumiem iż zakładać kable pod gaz?


hmm niektorzy mowia ze sa jakies specjalne kable i swiece pod gaz.. ja mam oryginal kable i swiecej NGK i jest bardzo dobrze...
Jak zmienialem w passacie to ktos mi powiedział ze jak pod gaz to zawsze kupuj o klase lepsze kable... nie wiem czy to prawda ale tak zrobilem i nie ma problemu...
No i jeszcze jedna sprawa jak jest gaz to każą zdjemowac te blaszki z kabli co wchodza na swiece... na niektorych kablach one sa...

Obrazek
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez george_vw » 27 cze 2009, o 17:47

hmm, to teraz mam dylemat :-) Zadzwonię w poniedziałek do serwisu gdzie montują mi gaz i zapytam co tam założyć - czy zwykłe czy jakieś specjalne pod gaz przewody. Bo jak założe zwykłe a oni pozniej powiedza do wymiany to bedzie lipa. W kazdym razie sam je zmienię.
Dzięki K@mil i pozdro
george_vw
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 11:56
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez pawelek03576 » 27 cze 2009, o 17:57

george_vw, nie ma czegoś takiego jak świece do gazu, kable, olej to jest poprostu chwyt marketingowy kupuj części według katalogów i nawet nie wspominaj że masz gaz czy że będziesz zakładał
ja świece zawsze kupuje NGK kable też chciałem kupić NGK ale cena jest wysoka :zdegustowany: kupiłem PRO SPARK i nie narzekam
Avatar użytkownika
pawelek03576
Gaduła
 
Posty: 588
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 16:42
Lokalizacja: wójcice

Postprzez george_vw » 27 cze 2009, o 18:02

A w jakiej cenie nabyłeś te wymienione kabelki jeżeli można wiedzieć?
george_vw
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 11:56
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez pawelek03576 » 27 cze 2009, o 18:04

100 zł a NGK kosztowały 200 zł więc różnica w cenie jest duża
Avatar użytkownika
pawelek03576
Gaduła
 
Posty: 588
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 16:42
Lokalizacja: wójcice

Następna strona

- - - Usuwanie wilgoci ze ścian, murów, piwnic, osuszanie piwnicy metodą iniekcji krystalicznej, osuszanie ścian, murów, piwnic



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 19 gości