logo

Golf 3 Klub Polska
Forum miłośników VW Golf 3
 


Poprzedni temat «» Następny temat
problem z temperaturą
Autor Wiadomość
Zibo82 
Only Black


Silnik: 1,8
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 20
Skąd: Kołbiel
Wysłany: 2008-05-19, 14:41   problem z temperaturą

ostatnio wymieniałem pompę wody i termostat (silnik 1.8 benzyna, bez gazu) przed wymianą wskazówka ledwo wskazywała 70 stopni, po wymianie wskazuje 90 stopni, ale do czasu po przejechaniu około 30 km temperatura wzrasta prawie do 100 stopni i zaczyna migać kontrolka oleju i piszczeć sygnalizator.
dodam, ze znajomy ma taki sam problem, jest po wymianie dwóch termostatów, uszczelki pod głowića i czujników - nadal to samo

Czy ktoś wie co to może być??
 
 
 
młody88 
ex Opel


Silnik: 1.6
Pomógł: 30 razy
Wiek: 24
Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 638
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-05-19, 19:08   

może czujnik oszukuje a jak nie to Chińczyk dostał za mało ryżu i źle zrobił termostat
_________________
Systemy lokalizacji i monitoringu pojazdów GPS tel.511 623 467
 
 
 
Pawelooo 



Silnik: 1.4 benzyna
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 54
Skąd: Swinoujscie
Wysłany: 2008-05-23, 23:35   

Wiatrak sie wlacza ? jesli tak to czy wlacza pierwszy bieg przy 90 ?
_________________
::: GOLF III :::
http://www.golf3.pl/topic...utko-vt2289.htm - Moja Golfinka
 
 
Zibo82 
Only Black


Silnik: 1,8
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 20
Skąd: Kołbiel
Wysłany: 2008-05-28, 11:31   

doszedłem i wiem ze to czujnik temperatury cieczy chłodzącej, jak go wymienic??
 
 
 
marko1967 
POMOCNIK



Silnik: 1.8 TDCI
Pomógł: 47 razy
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 933
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-05-29, 11:58   

Zibo82, w krućcu po prawej stronie przy silniku jest ten czujnik wyjmujesz wtyczkie przesuwasz taką jakby wsuwkie w bok i czujnik wyjmujesz tylko zobacz jaki kolor mam obwódka na czujnku jak się nie myle kolor żółty i sprawdz ile pinowa jest wtyczka wymiana powinna zająć 2 minuty pozdrawiam ;-)
_________________

 
 
 
Taiszo 
taiszo


Silnik: 1,6i+gaz 75KM ABU
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 26
Skąd: ruda śląska
Wysłany: 2008-06-22, 01:43   

Witam
no niestety mam ten sam problem ale wymiana samego czujnika absolutnie nie pomogła
jak silnik sie rozgrzeje do ok 90stC włącza się II-bieg wentylatora.
gdy trzymam rozgrzany silnik na wyzszych obrotach w czasie jazdy przez jakis czas a nastepnie schodze nizej to w pewnym momencie zaczyna mi migać kontrolka oleju i piszczy brzeczek, gdy podgazuje troszke to automatycznie przestaje piszczec i migac.
jak juz wspomniałem wymieniłem juz czujnik temp cieczy chł. a wentylator pracuje dobrze
Jeśli to termostat to jak moge go sprawdzic?
bardzo proszę o jakąkolwiek podpowiedz.
Pozdrawiam
 
 
 
scuzz 


Silnik: 1.8 ABS Mk3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 89
Skąd: Leżajsk
Wysłany: 2008-06-22, 10:00   

Żeby sprawdzić termostat to złap za dolny wąż co idzie od chłodnicy do obudowy pompy jeżeli przy temp oko 85 st C będzie ciepły to znaczy że masz dobry termostat.
 
 
Taiszo 
taiszo


Silnik: 1,6i+gaz 75KM ABU
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 26
Skąd: ruda śląska
Wysłany: 2008-06-23, 00:18   

dzieki
sprawdzilem - mam cieply
wszystkie przewody są podgrzane wiec obieg jakotaki jest
rozumiem ze gdy wchodze na wyzsze obroty pompa wodna szybciej przetłacza tą wode przez układ analogicznie przy niskich - przepływ wody chłodzącej spada.
co zatem moze byc przyczyną tego piszczenia i migania kontrolki oleju?
 
 
 
marko1967 
POMOCNIK



Silnik: 1.8 TDCI
Pomógł: 47 razy
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 933
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-06-23, 14:49   

Taiszo, z tego co napisałeś wnioskuje że wymieniłeś czujnik temp cieczy chłodżącej piszesz też że mruga Ci kontrolka oleju a do cisnienie oleju odpowiedzialne są inne czujniki nie wiem gdzie one są przy silniku 1.6 w moim przypadku silnik 1.8 są one umoeszczone w podstaeie filtra oleju i mam tam 2 czujniki jedzen jest odpowiedzialny za niskie ciśnienie a drugi za wysokie ciśnienie oprucz tego jestam też czujnik teperatury oleju ale z tego co słyszałem nie wszystkie golfy go mają
_________________

 
 
 
marekgol 


Silnik: 1.4
Wiek: 23
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 6
Skąd: Ełk
Wysłany: 2008-06-23, 19:55   

Moze cos sie dzieje z pompa oleju. Lepiej podjechac i sprawdzic czy jest wlasciwe cisnienie niz pozniej plakac ze sie nie sprawdzilo(mialem ostatnio taki przypadek ze kolesiowi co raz zapala sie kontrolka oleju az wkonczy przytarl wal i zatarl turbine koszt remontu okolo 4000-5000zl)a padla tylko pompa oleju a jakiej biedy narobilo wiec lepiej zapobiegac
 
 
Taiszo 
taiszo


Silnik: 1,6i+gaz 75KM ABU
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 26
Skąd: ruda śląska
Wysłany: 2008-06-25, 23:51   

w silniku 1.6 czujniki cisnienia są umieszczone od góry silnika, zaraz przy swiecach.
czujnika temperatury oleju nie ma w silniku 1,6 8v, przynajmniej w moim.
Czujnik niskiego cisnienia sprawdzilem ściągając przewód z czujnika przy włączonym silniku - kontrolka zaczela migac (i brzeczec) az do zalozenia przewodu spowrotem na czujnik.
No niestety nie mam jak sprawdzic czujnika wyokiego cisnienia, bo ten jest raczej po to zeby zawiadomic ze cisnienie jest za wysokie.
wymieniając czujnik temperatury cieczy chłodzącej (zaraz przy termostacie) sugerowalem sie tym, ze rok temu stalo mi sie to samo - w drodze nad morze (jestem ze śląska) zatrzymalem sie w serwisie i zostawilem troszke kasy za wymiane wlasnie tego czujnika, dolanie plynu chlodzącego i serwis :/
ponadto jesli bylby to problem z cisnieniem to problem powtarzalby sie równiez przy chłodnym silniku a dzieje sie tak po przejechaniu ok 10-15km.

ale i tak dziekuje za pomoc - naszczescie jestem uparty i nie popuszcze tak latwo
mam juz laptopa z programem VAG, jeszcze musze kabel skombinowac i moze cos tam znajde.
 
 
 
Advertisement Reklama

Posty: 999
Skad:...





Wyświetl posty z ostatnich:   




Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  






Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group Mapa Forum
deox v1.3 // Theme created by Golf 3 Klub Polska