pompa oleju

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

pompa oleju

Postprzez kruger22 » 22 lip 2009, o 23:48

pisalem juz kiedys o moim problemie ze na rozgrzanym silniku jak jest teraz cieply jak stoje np w korkach zaczyna mi mrugac lampka cisnienia oleju (1.4 aex olej silnik nie bierze itp do wymiany oleju zostaly 3miechy a mam na nim 7tys zalany jest polsyntetykiem)

pytalem sie juz wielu ludzi i mechaniorow w roznych warsztatach jedni mowia ze moze to byc ze juz silnik i moze trzeba remont ... ale wiekszosc mowi ze moze to byc pompa oleju czy przy wymianie pompy oleju wymienia sie tez olej ? i drugie pytanie czy 450zl to duzo za pompe i robocizne?
Byle do przodu :)
Avatar użytkownika
kruger22
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 8 kwi 2008, o 21:49
Lokalizacja: warszawa

pompa oleju

 

Postprzez prezesik » 23 lip 2009, o 16:36

kruger22 napisał(a):czy 450zl to duzo za pompe i robocizne?
ani za dużo, ani za mało, mozna powiedzieć "w sam raz", gdyby to bylo u mnie to sam bym wymieniał. Odkręcić trzeba całą michę (chyba 12 śrubek), w tym jedna ma trudny dostep, wiec trzeba byłoby odkręcić przegub wewn z 6 śrub, wtdy dojdzie się do jedej śrubki od miski, a po zdjęciu miski kilka śrub od pompy ipompa na zewnątrz choć tego pewien jestem, jeszcze nie miałem przyjemnosci tego elementu wymieniać, ale uszczelkę pod miską tak.
kruger22 napisał(a):czy przy wymianie pompy oleju wymienia sie tez olej ?
a po co... nawaliła tylko pompa, to ona jest do wymiany, a olej może jeszcze latać te 3 tys.km
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Legionista » 23 lip 2009, o 17:02

kruger22, a poprastu moze byc to czujnik ciśnienia oleju
Avatar użytkownika
Legionista
Members
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 30 gru 2008, o 15:49
Lokalizacja: SFD

Postprzez kruger22 » 23 lip 2009, o 18:14

hehe dla mnie niestety jest to czarna magia mechanika samochodu:P ale dzieki:) a co do czujniku oleju to go sprawdzalem

[ Dodano: 2009-08-26, 15:25 ]
mysle o zakupie pompy oleju ,znalazlem w gazecie goscia ktory ma graty do golfa wstepnie z nim gadalem mowi ze ma pompa oleju ale chyba z silnika abd 1,4 na co mam zwrocic uwage zeby wiedziec czy pompa bedzie pasowac czy nie? 1,4 aex 97 r
Byle do przodu :)
Avatar użytkownika
kruger22
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 8 kwi 2008, o 21:49
Lokalizacja: warszawa


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości