Mk3 1.6 benz. 75PS 97` gasnie, traci obroty!!

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Mk3 1.6 benz. 75PS 97` gasnie, traci obroty!!

Postprzez Progresiv » 6 wrz 2008, o 23:44

Witam kupiłem 2 miesiace temu golfika j/w w temacie niedawno padł mi aparat zapłonowy no i przy okazji elektro magnez w rozruszniku ale to male piwko;] po wymianie aparatu silnik gasnie i traci obroty jak stoi. Jak daje mu gazu chodzi normalnie znaczy normalnie w sensie ze jezdzi (traci moc) .

Mam pytanko czy moze byc to spowodowane zle ustawionym zaplonem po zmianie aparatu?? słyszalem ze przy zle usawionym zaplonie zmienia sie kompresja i dla tego moze tracic obrotu??

Jeszcze jedno pytanko buczenie w silniku tak sobie bzyczy drazni mnie to. Moze jest ktos z okolic Bytomia aby mi pomogl w diagnozie tej usterki??

Pozdrawiam i czekam na rady :zalamany:
Avatar użytkownika
Progresiv
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 23:30
Lokalizacja: Bytom

Mk3 1.6 benz. 75PS 97` gasnie, traci obroty!!

 

Postprzez marko1967 » 7 wrz 2008, o 11:26

Progresiv napisał(a):Mam pytanko czy moze byc to spowodowane zle ustawionym zaplonem po zmianie aparatu
tak jak najbardziej jest to prawdą najlepiej jedz na warsztat i wyprzedzenie zapłonu ustawią Ci na lampie stroboskopowej a koszt jest nie wielki może do 20zł a co do tego buczenia w silniku napisz troche więcej bo tak na odległość ciężko postawić trafną diagnoze pozdrawiam
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Progresiv » 7 wrz 2008, o 12:40

NoNa poczatku myslalem ze to skrzynia pozniej doszedlem do tego ze jednak to silbnik jak by tu ten dziwek napisac:D bzzzzzz :) bzyczenie jakby osa olej wymieniony w silniku i w skrzyni. Słyszalem ze moga byc to synchronizatory w skrzyni. Zreszta zajade do mechanika ustawic zapłon jak cos poradzi na to bzyczenie to napisze moze komus to tez pomoze :]
Avatar użytkownika
Progresiv
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 23:30
Lokalizacja: Bytom

Postprzez marko1967 » 7 wrz 2008, o 15:22

Progresiv napisał(a):moga byc to synchronizatory w skrzyni
wydaje mi się jeżeli synchronizatory to raczej by dzwoniły tak jak by jakś lużna blaszka latała a to też by mogło świadczyć o braku oleju w skrzyni może to być łozysko w skrzyni ponoć jestam takie (rolkowe igełkowe) gdzieś niedawno o tym czytałem na 4um przejżyj może dział o skrzyniach biegów a może to napinacz od paska rozrządu poprostu nie jestem pewien i to tylko moje sugestje a niemam zamiaru wprowadziCie w błąd może faktycznie ten mechanior coś wyniucha pozdrawiam
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości