Jak wymontować rozrusznik

    • osuszanie mieszkań radom
    • firm osuszanie domów radom woj mazowieckie zobacz listę w budynków remontowanie mieszkań po zalaniach
Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Jak wymontować rozrusznik

Postprzez Zaba2 » 17 gru 2010, o 23:00

Jutro zabieram się za naprawy bo golfika trochę zaniedbałem, mam do wymiany między innymi bendix itp w rozruszniku. Zastanawiam się tylko jak go odkręcić bez kanału bo w moim typie rozrusznik jest z tyłu silnika i w dodatku tak niżej że ni tak ni siak się do tego zabrać. Czy są jakieś sprawdzone manewry do odkręcenia go bez odkręcania całego silnika?
Avatar użytkownika
Zaba2
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 12:13
Lokalizacja: Olkusz

Jak wymontować rozrusznik

 

Postprzez prezesik » 18 gru 2010, o 01:44

Trochę gimnastyki i na pewno odkręcisz od góry. Pierw zdejmij elementy, które Ci przeszkadzają w "manewrach". Najlepiej jakbyś zdjął cały wtrysk, wtedy masz lepszy dostęp i widok do rozrusznika.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Zaba2 » 18 gru 2010, o 02:58

o racja to może przy okazji go sobie przeczyszcze, czy uszczelke na silikonie, smarze oleju czy innym cudzie zamontowac spowrotem?
Avatar użytkownika
Zaba2
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 12:13
Lokalizacja: Olkusz

Postprzez Rafit » 19 gru 2010, o 23:00

Kolego nie wiem jak w 1.4, ale w każdym innym silniku rozrusznik jest przykręcony śrubą, która trzyma silnik na łapie i zawsze konieczne jest pod lewarowanie silnika przed wyjęciem rozrusznika. (Nie wiem jak przy 1.4, bo nie miałem z takim styczności)
Avatar użytkownika
Rafit
Badacz tematu
 
Posty: 257
Dołączył(a): 2 mar 2008, o 20:33
Lokalizacja: GDA

Postprzez kermid » 20 gru 2010, o 11:30

Ja u siebie wymontowywałem bez zdejmowania obudowy wtrysku.W skrócie to wygląda tak że odłączając kable od niego musiałem włazić pod samochód bo był lepszy widok jak to tam wygląda,natomiast same odkręcenie rozrusznika odbywało się z góry.Rozrusznik trzyma się na 3 śrubach,2 krótkie i jedna dłuższa.
Obrazek
Jak już odkręcisz 3 śruby to będziesz jeszcze musiał poluzować śrubę tą na zdjęciu i cały ten ''wieszak'' odciągnąć do tyłu zebu rozrusznik łatwiej wyjąć
Obrazek
Ja swojego latem rozbierałem bo po odpaleniu miałem taki jakby zgrzyt przez moment,też myślałem że to bendix na szczęśćie przeczyściłem przesmarowałem gdzie trzeba i rozrusznik lata do dziś
Avatar użytkownika
kermid
Badacz tematu
 
Posty: 228
Dołączył(a): 28 lut 2009, o 16:49
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Zaba2 » 21 gru 2010, o 01:30

Dzięki kolego zarobiłeś punkta :)
Avatar użytkownika
Zaba2
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 12:13
Lokalizacja: Olkusz

Postprzez DOMINIKDOM » 28 gru 2010, o 22:16

Ale ponaciągać mięsnie można - szczególnie nóg. Poza tym sprawa jest bardzo prosta :-D
żadna renia nie dogoni Volkswagena

;)
DOMINIKDOM
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 01:09
Lokalizacja: Udanin k/Strzegomia

Postprzez endru » 12 kwi 2012, o 14:24

sorki z odgrzebuje temat ale mam podobnie i chce go wyjac no i jest probleem bo mam taka lape jak na zdjeciu 2 od gory no i co z tym gdzies trzeba lewarkowac ? a jesl;i tak to w ktorym miejscu pod ta lapa jakos czy gdzies indziej?
Golf 3 1.4 (ABD - 1H1) zagazowany
Avatar użytkownika
endru
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 8 lip 2011, o 13:38
Lokalizacja: Bialystok

Postprzez prezesik » 12 kwi 2012, o 14:46

Trzeba ją odkręcić całkowicie od rozrusznika oraz odkręcić od poduszki, aby ją całkowicie odchylić lub wymontować, wtedy nie będzie problemu z wyjęciem rozrusznika. Oczywiście wcześniej lepiej zabezpieczyć jakimś lewarkiem dół skrzyni, aby silnik nie opadł.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez endru » 12 kwi 2012, o 14:48

no wie mo co chodzi ze trzeba po odkrecac i odchylic tylko chodzilo mi o to gdzie lewarek ustawic zeby jakiej lipy nie bylo pozniej :P ok czyli pod skrzynie trzeba by :) dzieki za szybka odp.
Golf 3 1.4 (ABD - 1H1) zagazowany
Avatar użytkownika
endru
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 8 lip 2011, o 13:38
Lokalizacja: Bialystok


- - - jakie wino do steka



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 16 gości

cron