GAśnie gdy pada

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

GAśnie gdy pada

Postprzez 1sweter » 15 sie 2008, o 20:06

witam wszystkich bardzo golfowo :-) i prosze o pomoc... moja golfinaIII 1.4 kat "umiera" kiedy pada deszcz... to znaczy dopóki jest sucha jeździ "jak złoto" ale kiedy dostanie trochę wody zaczyna się dławić i staje... zapala się wtedy lampka akumulatora i oleju... pomóżcie... idzie jesień i... będzie mokro...
pozdrawiam i czekam na jakieś info
:-( Golfinka
Ostatnio edytowano 15 sie 2008, o 21:23 przez 1sweter, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
1sweter
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 19:57
Lokalizacja: Gdańsk

GAśnie gdy pada

 

Postprzez saladrus » 15 sie 2008, o 20:15

Gaśnie jak wilgoć...
Wilgoć powoduje że na powierzchni przewodów,wtyków i wszelkich złączy instalacji powstaje swego rodzaju elektrolit i zaczyna mostkować - silnik się "topi"w nadmiarze paliwa - pedał w podłodze pomaga.Czeka Cię przejrzenie wszelkich złączy pod maską silnika, przeczyszczenie/przemycie i izolowanie.To może być na czujnikach np.temperatury i sterownik "głupieje"uznając że silnik zamrożony to dolewa.
Avatar użytkownika
saladrus
Members
 
Posty: 839
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 20:57
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Postprzez 1sweter » 15 sie 2008, o 20:43

wielkie dzięki Saladrus... :padam:
co prawda jestem kobietą i do tego blondynką :girl2: ale... dam radę niech tylko przestanie padać bo dziś ledwo dojechałam do domu...
i jeszcze jedno pytanie... czy gdzieś w necie jest jakaś książka, instrukcja obsługi albo coś w tym rodzaju :?: bo kupując auto niestety nie dostałam niczego takiego i do wszystkiego muszę dochodzić sama... np ostatnio odkryłam jak włączyć światła przeciwmgielne... ale to trochę męczące... wolałabym mieć jakąś instrukcję...
pozdro
Avatar użytkownika
1sweter
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 19:57
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez saladrus » 15 sie 2008, o 20:55

tu masz książkę do zassania http://www.golf3.pl/topics13/vw-golf-3- ... si%B1%BFka
ale ja tydzień temu kupiłem sobie w księgarni za 80 zł wersje papierową!!
jeżeli pomogłem klik na pomógł
Avatar użytkownika
saladrus
Members
 
Posty: 839
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 20:57
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Postprzez 1sweter » 15 sie 2008, o 21:00

dzięki za info... idę czytać... :-)

[ Dodano: 2009-02-13, 19:49 ]
ech... no i przyszły roztopy a moja golfina znów szaleje... na jesień wbyłam z nią u elektryka, powiedziałam co "mnie boli" zasugerował wymiane przewodów wysokiego napiecia, kopułki i palca ... wymieniłam... i nic... dalej gasnie... jak przyszedł mróz to "jak reką odjął" samochód jeżdził jak nowy... nie gasł, nie szarpał, nic sie nie działo a teraz znów.. troche wody i zaczyna sie "polka od nowa" elektryk nie wie co to jest a ja znów zatrzymałam sie na środku skrzyzowania... :oops: siara na maksa... kiedowcy patrzyli na mnie z politowaniem... nie dość że baba to jeszcze blondynka... i sterczy na srodku! a co ja moge za to? niech mi ktos pomoże... gdzi jeszcze szukac przyczyny?
Golfinka :zalamany:
Avatar użytkownika
1sweter
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 19:57
Lokalizacja: Gdańsk


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości